همانطور که بسیاری از خدمات دیگر کارمندان دیجیتالی شده اند ، سلامت روان نیز به همین ترتیب است. در فضای مصرف کننده ، استارت آپ هایی مانند Equoo در حال رشد هستند ، اما رقابت برای کارمندان در حال انجام است.

و از آنجا که پزشکی از راه دور دیجیتالی و مبتنی بر ویدئو شده است ، تهیه بهداشت روانی نیز رو به افزایش است. تعدادی از شرکت ها در حال حاضر در این فضا بازی می کنند ، از جمله Spill Chat ، On Mind ، Lyra Health ، Modern Health ، Ginger و TalkSpace For Business.

تصور اولیوا در این باره ایجاد یک بازار یا فیلم های از قبل ضبط شده نیست ، بلکه قرار دادن متخصصان آموزش دیده در مقابل کارمندان است تا مستقیماً با آنها صحبت کنند. و حتی علمی وجود دارد که از آن پشتیبان تهیه کند. در واقع ، برخی تحقیقات نشان می دهد روان درمانی از طریق اینترنت بهتر از مشاوره های حضوری است ، اگر بهتر نباشد.

مراقبت های بهداشت روان و روانی برای کارمندان و مدیران اولیوا در حال حاضر باعث شده است که سرمایه گذاری در حدود یک دوره سرمایه گذاری پیش از بذر 2.2 میلیون دلار به رهبری Moonfire Ventures ، شرکت VC مرحله بذر جدید از ماسیس بنیانگذار Atomico ماتیاس لونگمن جذب شود. .

استارت آپ مستقر در انگلستان و اسپانیا همچنین سرمایه گذاران فرشته مدیران فناوری آمازون ، Booking.com ، DogBuddy ، Typeform ، Hotjar ، TravelPerk و غیره را به خود جلب کرده است.

Oliva توسط خاویر سوارز ، که قبلاً بنیانگذار TravelPerk بود ، و Sançar Sahin که پیش از این تیم های بازاریابی را در Hotjar و Typeform هدایت می کرد ، تأسیس شده است ، بنابراین هر دو در استارتاپ ها خون خوبی دارند.

سوارز می گوید پس از سخت گیری TravelPerk از او برای ایجاد یک راه اندازی بهداشت روان الهام گرفته شده است: “کارمندان بزرگترین سرمایه یک شرکت هستند – هرچه احساس بهتری داشته باشند ، عملکرد شرکت شما بهتر است. اما سازمان ها برای حمایت از سلامت روان کارمندان خود در داخل و خارج از محل کار ایجاد نشده اند ، که این مسئله مشکل بزرگی را برای هم تیمی ها ، مدیران و کل سازمان ایجاد می کند. ما اولیوا را راه اندازی کرده ایم تا به کارکنان امکان دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی آنلاین و آنلاین را بدهیم و به سازمانها کمک کنیم تا از چالشهای مربوطه – از جذب و حفظ استعدادها و آموزش مدیران گرفته تا حمایت از کارگران از راه دور عبور کنند. “

حریم خصوصی با استفاده از یک پورتال شخصی امن و رمزگذاری شده ، که در آن کارمندان می توانند با یک ارائه دهنده خدمات مراقبت که با آنها مطابقت دارد با یک حرفه ای چت کنند. آنها جلسات ویدیو درمانی 1 به 1 را از طیف وسیعی از متخصصان بهداشت روان دریافت می کنند و همچنین می توانند پیشرفت آنها را پیگیری کنند.

این تیم همچنین دکتر سارا باتئوپ را که بیش از دو دهه برای آموزش و آموزش متخصصان مراقبت های بهداشتی صرف کرده است ، هم اکنون رئیس ارشد بالینی است.

وی گفت: “اولیوا روش دسترسی ، پشتیبانی و پرداخت هزینه های بهداشت روان را بهبود می بخشد ، در عین حال نظارت و پاسخگویی بیشتر به روند کار را اضافه می کند. آرزوی ما این است که اولیوا به عنوان نشان کیفیت شناخته شود و استاندارد جدیدی را برای مراقبت های بهداشت روان در محیط کار تعیین کند. “

ماتیاس لیونگمن ، بنیانگذار Moonfire Ventures ، افزود: “سلامت روان به ویژه در محیط کار ، یکی از زمینه های مراقبت و رفاه نادیده گرفته شده است. بنیانگذاران Oliva تنها تیمی هستند که ما شاهد یک رویکرد جامع و تأثیرگذار برای حمایت از سلامت روان بوده ایم. در حالی که بهداشت روانی تأمین شده توسط کارفرمایان در حال تبدیل شدن به الگویی کاملاً تثبیت شده در ایالات متحده است ، اولیوا اولین کسی است که رویکردی کاملاً جامع به مشاغل انگلستان و اروپا ارائه می دهد. “

پلت فرم Oliva با Slack یکپارچه شده است و جلسات ترک سلامت روان ، دوره های درمانی و آموزش و پشتیبانی ویژه مدیران را به کارمندان ارائه می دهد.


منبع Tech Crunch