سونی و دیسكورد اعلام كردند كه مشاركتی است كه برنامه محبوب گپ متمرکز بر بازی را با ابزار اجتماعی داخلی PlayStation ادغام خواهد كرد. این یک حرکت بزرگ و یک حرکت کاملاً تعجب آور است با توجه به اینکه اخیراً مذاکرات خرید در هوا انجام شده است – به نظر می رسد سونی معامله ای بهتر از مایکروسافت را پیشنهاد داده است ، و پیش از شایعه IPO ، سهام اقلیت نامشخصی را در این شرکت به دست آورده است.

ماهیت دقیق مشارکت در پست اعلامیه مختصر بیان نشده است. نزدیکترین چیزی که می خواهیم بفهمیم واقعاً چه اتفاقی خواهد افتاد این است که این دو شرکت قصد دارند “از اوایل سال آینده تجربه های Discord و PlayStation را در کنسول و موبایل به هم نزدیک کنند” ، که تصور آن حداقل آسان است.

Discord قبلاً با سیستم عامل های کنسول همکاری داشته است ، اگرچه معامله آن با مایکروسافت ادغام عمیق خاصی نبود. این تقریباً مطمئناً فراتر از این است که “دوستان بتوانند ببینند شما در PS5 چه بازی می کنید” و بیشتر “این یک زیرساخت چت جایگزین برای هر کسی در سیستم سونی است.” این احتمال وجود دارد که گزینه ای عمیق ، در کل سیستم اما کاملاً واضح با مارک Discord باشد – مانند گزینه “شروع گپ صوتی با Discord” هنگام دعوت دوستی به بازی خود یا پیوستن به آنها.

جدول زمانی اوایل سال 2022 همچنین نشان می دهد که این یک تغییر عمده محصول است ، احتمالاً همزمان با یک به روزرسانی بزرگ پلت فرم در نقشه راه بلند مدت PS5 سونی.

در حالی که صحبت از گپ صوتی پلی استیشن جدید بهتر از نسخه قبلی است ، اما برای اولین بار قدیمی عالی نبود و استفاده از Discord نه تنها آسان تر است بلکه چیزی است که میلیون ها بازیکن در حال حاضر بازی می کنند انجام دادن استفاده روزانه و این روزها ، اگر یک بازی انحصاری نباشد ، قوی ترین کراس پلتفرم قوی بودن بهترین گزینه بعدی است – بنابراین بازیکنان PS5 که می توانند به طور یکپارچه به عضویت آنها در بیایند و با بازیکنان رایانه شخصی چت کنند ، یک نقطه درد را در آنجا کاهش می دهد.

البته مایکروسافت مزایای خاص خود را دارد ، هم اکوسیستم Xbox و هم سیستم عامل ویندوز را اجرا می کند ، اما این فرصت را بارها و بارها تحریک کرده و خرید Discord ممکن است قطعه گمشده ای باشد که همه را به هم پیوند داده است. البته این پرنده پرواز کرده است و در حالی که گفته می شود مذاکرات خرید مایکروسافت Discord را در حدود 10 میلیارد دلار ارزیابی کرده است ، به نظر می رسد برنامه در حال رشد چت تصمیم گرفت که ترجیح می دهد با IPO آزاد پرواز کند و سعی کند به جای آنکه جایزه ای برای خود کسب کند ، به پلتفرم صوتی غالب تبدیل شود. حیوان خانگی

سونی ، از نظر مالی ، با مشارکت در دور اخیر 100 میلیون دلاری H Discord ، سهم خود را انجام داده است. مبلغی که آنها کمک کرده اند ناشناخته است ، اما با توجه به مبلغی که شرکت در اختیار گرفته و ارزیابی کل آن ، نمی تواند بیش از یک سهام اقلیت کوچک باشد.


منبع Tech Crunch