نسل جدید کوپه 18kW و 37Nm قابل احترام نسبت به مدل قبلی خود را دارد ، اما سوبارو نشان داد که چرا القا forced اجباری مورد انتظار بسیاری را به دست نیاورد.

2022 سوبارو BRZ هفته گذشته به طور رسمی رونمایی شد ، اما با ناامیدی بسیاری از طرفداران ، کوپه اسپورت کم ارتفاع هنوز توربو ندارد – اکنون سازنده ژاپنی دلیل این کار را فاش کرده است.
مدل نسل جدید مجهز به یک نسخه تنفس طبیعی از موتور 2.4 لیتری “بوکسر” چهار سیلندر بنزینی “FA24” سوبارو است که 170 کیلو وات و 249 نیوتن متر را از طریق گشتاور شش سرعته دستی یا شش سرعته به چرخ های عقب می فرستد. گیربکس اتوماتیک مبدل.
این 18 کیلووات و 37 نیوتن متر بیشتر از مدل خروجی است ، اما هنوز از 190 کیلو وات کوتاه تر است ، رقم تقویت شده توسط برخی از متخصصان در راه اندازی پرتاب ماشین.

دومینیک اینفانته ، رئیس روابط عمومی سوبارو در ایالات متحده ، آخر هفته به Road & Track گفت که شارژ توربو اتومبیل به طور قابل توجهی هندلینگ و پویایی را به خطر می اندازد.
برای طراحی FA24 توربوشارژ ، توربو آن باید در قسمت پایین موتور نصب شود که همانطور که وی برای مجله آمریکایی توضیح داد ، اگر در BRZ نصب شود ، مهندسین باید ارتفاع موتور را در داخل شاسی افزایش دهند ، به نوبه خود به میزان قابل توجهی بالا بردن مرکز ثقل اتومبیل.
وی افزود: انتخاب یک پیشرانه توربوشارژر همچنین می تواند وزن محدود و قیمت خرده فروشی BRZ را افزایش دهد ، و این وظیفه خود را برای یک خودروی اسپرت ارزان قیمت ارزان قیمت “برای توده ها” به خطر می اندازد.
با این حال ، دیگران متقاعد نشده اند ، زیرا بسیاری از افراد آنلاین اظهار داشتند كه قدرت بیشتری برای حفاظت از فروش سدان اسپرت WRX سوبارو و خودروی اسپرت بزرگتر و بزرگتر Supra تویوتا فراهم نشده است.

تویوتا هنوز نسخه مورد انتظار GR 86 خود را از این خودروی اسپرت رونمایی نکرده است ، اما از قلم انداختن قدرت توربو نیز کاملاً قطعی است.


منبع : Car Advice