سهام پینترست هفته گذشته هنگامی که اسنپ بهترین سه ماهه آخر خود را در چهار سال گذشته منتشر کرده بود ، به این دلیل بود که سرمایه گذاران شرط بندی می کردند که برنامه اجتماعی مبتنی بر تصویر Pinterest نیز بازدهی در هزینه تبلیغات را ببیند. به نظر می رسد این انتظارات درست باشد ، زیرا Pinterest بالاتر از برآورد تحلیلگران ، با درآمد سه ماهه دوم 613.2 میلیون دلار و درآمد هر سهم 25 سنت ، برنده شد. با این حال ، سهام پینترست همچنان مخازن داشت زیرا این شرکت گزارش کرد رشد ماهانه کاربر فعال فقط 9٪ برای رسیدن به 454 میلیون ، در حالی که انتظار تحلیلگران 482 میلیون بود.

پیش از اعلامیه پینترست ، وال استنت درآمد 562.3 میلیون دلاری و سود 0.133 دلاری هر سهم را پیش بینی کرده بود که در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته 0.70 دلار هر سهم بود.

اما در حالی که پینترست منابع مالی خود را تحویل می داد ، تقلا های این شرکت در زمینه رشد کاربران سهام سهام را بهم ریخت.

تابلوی تصویر و سایت الهام خرید در ابتدا از افزایش تعامل و رشد کاربر در طی روزهای ابتدایی همه گیری بهره مند شده بود ، اما هر دو در سه ماهه اول سال 2021 به دلیل کاهش محدودیت های Covid-19 ، که پس از آن سهام را پایین آورده بود ، کاهش یافت. بیش از 10٪ پس از ارسال درآمد سه ماهه اول آن.

امروز ، اندکی پس از اعلام سود ، سهام در معاملات پس از ساعت بیش از 12 درصد سقوط کرد.

Pinterest مشکلات مربوط به رشد کاربر را از قبل در تماس با درآمد عنوان کرد ، و دوباره همه گیری COVID را مقصر کاهش استفاده دانست.

مدیر عامل پینترست ، بن سیلبرمان ، توضیح داد: “همه گیری یک واقعه جهانی بی سابقه و منحصر به فرد بود.” “در تماس های درآمدی گذشته ، ما در مورد چگونگی افزایش سفارشات در خانه استفاده از Pinterest صحبت کردیم. و برای یک سال گذشته ، ما برجسته کرده ایم که چگونه مردم برای الهام گرفتن از زندگی خود در چنین شرایط سخت به پینترست آمدند. ” “اکنون ، با گشودن جهان ، ما شاهد اثر مشابه در جهت مخالف هستیم که رشد ما را تحت تأثیر قرار می دهد – به ویژه به دلیل اینکه برخی از موارد اصلی استفاده در سیستم عامل ما در سال 2021 کمتر از یک سال قبل است. این تغییر رفتار در Q2 بر تعامل تأثیر می گذارد. “سیلبرمن گفت.

این شرکت همچنین خاطرنشان كرد كه از 27 ژوئیه 2021 ، كاربران فعال ماهانه آن در آمریكا تقریباً 7٪ كاهش یافته اند ، در حالی كه کاربران فعال ماهانه جهانی تقریباً 5٪ نسبت به سال گذشته افزایش داشته اند.

Pinterest گفت کاربران وب این افراد تمایل کمتری دارند و درآمد کمتری نسبت به افرادی که از برنامه های تلفن همراه می آیند دارند. در سه ماهه دوم ، کاربران فعال ماهانه آن در برنامه های تلفن همراه بیش از 20 درصد در ایالات متحده و در سطح بین المللی رشد کرده اند.

مسائل این شرکت در زمینه رشد و تعامل کاربر نشان می دهد که برنامه Pinterest برای تأمین صنعت خالق تا چه حد حیاتی است. به تازگی ، این شرکت اولین ویدیوی Idea Pins را راه اندازی کرده است که به سازندگان اجازه می دهد صنایع دستی ، دستور العمل ها ، مد ، آموزش های زیبایی ، پروژه ها یا هر چیز دیگری را به نمایش بگذارند. این هفته ، Pinterest ویژگی های جدیدی را ارائه داد که اکنون به سازندگان امکان می دهد از این پایه ها درآمد کسب کنند.

با وجود مشکلات مربوط به رشد کاربر ، بازگشت هزینه تبلیغات منجر به رشد درآمد سالانه 78٪ در سه ماهه اول شد و شرکت پیش بینی کرد که در Q2 نیز رشد 105٪ درآمد سالانه بیشتری داشته باشد. امروز ، آن گزارش رشد 125 درصدی درآمد – بالاتر از 116 درصدی اسنپ گزارش شده در رکورد دوم سه ماهه خود را – رقمی که Pinterest به بازده تبلیغ دهندگان نسبت داد.


منبع Tech Crunch