به سرمایه انسانی خوش آمدید ، جایی که من آخرین تجارب را در زمینه تنوع ، ارزش ویژه و شمول و کار در فناوری تجزیه می کنم.

TL ؛ DR: این هفته ، اپل سومین رئیس تنوع و گنجاندن خود در چهار سال گذشته را اعلام کرد ، پایگاه کارمندان Uber’s Black با وجود تعهد این شرکت به ضد نژادپرستی و Reddit ، دومین عضو هیئت مدیره Black خود را امسال کاهش داد.

در همین حال ، ناظران محتوای فیس بوک علیه این شرکت صحبت کردند که برخی از آنها را مجبور به کار در دفتر در طی یک بیماری همه گیر کرده است و گزارش جدیدی از Silicon Valley Rising نشان داد که 63٪ از کارگران فناوری یقه آبی سیاه یا لاتین هستند.

برای دریافت این به عنوان یک خبرنامه در صندوق ورودی خود ، هر جمعه ساعت 13:00 اینجا ثبت نام کنید. PT با این حال ، من هفته آینده مرخصی می گیرم تا تا 4 دسامبر از من خبری نگیرید.

ناظران محتوای فیس بوک خواستار حمایت ها و مزایای بهتر هستند

گروهی متشکل از بیش از 200 مجری محتوای فیس بوک ، و همچنین برخی از کارمندان تمام وقت ، از این شرکت فناوری خواستار “توقف بی خطر زندگی ناظران” شوند آنها در نامه ای سرگشاده به فیس بوک و پیمانکاران شرکتی که مجریان محتوا ، Accenture و Covalen را مدیریت می کنند ، نوشتند. خواسته ها بعد از آن به وجود آمد رهگیری گزارش داد چگونه برخی از ناظران محتوای فیس بوک – که با مواردی مانند سو abuse استفاده جنسی و خشونت گرافیکی سر و کار دارند – مجبور شدند در طی همه گیر شدن به دفتر مراجعه کنند. اندکی پس از بازگشت آنها به دفتر ، گزارش شده است که یک مجری محتوای فیس بوک از نظر آزمایش COVID-19 مثبت است.

فیس بوک بعداً از تصمیم خود برای آوردن برخی از ناظران محتوا به دفتر دفاع کرد و گفت: “قادر به هدایت برخی از حساس ترین و گرافیکی ترین محتوا به بازرسان خارج از منزل در خانه نیست” معاون اصلی یکپارچگی آن گای روزن در تماس تلفنی گفت. “این واقعا محتوا حساس است. این چیزی نیست که شما بخواهید افراد از خانه با خانواده در اطراف آن را بررسی کنند. “

تورو 1 میلیون دلار برای رفع نابرابری ثروت متعهد می شود

بازار اشتراک خودرو تورو با کیوا همکاری کرد برای وام های بدون بهره به سیاه پوستان و مردمی از جوامع سنتی که برای خرید اتومبیل استفاده می کنند و سپس آنها را در تورو به اشتراک می گذارند. این تعهد 1 میلیون دلاری هدف پرداختن به مسئله نابرابری ثروت در ایالات متحده است.

کسانی که واجد شرایط هستند می توانند Turo Seed Initiative را نام ببرند تا 15000 دلار از طریق سرمایه گذاری جمعی و برنامه تطبیق Turo جمع می کنند. برای جمع آوری پول از طریق کیوا ، افراد باید از بودجه برای اهداف تجاری استفاده کنند که شامل اشتراک خودرو در تورو است. از طریق Kiva ، آنها می توانند تا 7500 دلار جمع کنند و Turo سپس با 7،500 دلار مطابقت دارد. از آنجا ، آنها می توانند یک ماشین بخرند و آن را در تورو لیست کنند.

کارگران کافه تریا Tech ، افسران امنیتی و غیره عمدتا سیاه پوستان یا لاتینکس هستند

گزارشی از افزایش سیلیکون ولی اخیراً نشان داده است كه حدود 63٪ كارگران یقه آبی مشكی یا لاتینكس هستند. اینها کارگرانی هستند که غذا را در سفره خانه های شرکت فناوری طبخ و سرو می کنند ، شاتل های فنی رانندگی می کنند یا به عنوان افسر امنیتی یا متولی کار می کنند.

همین هفته، گروهی از کارگران کافه تریا که قبلاً در داخل دفاتر Verizon Media کار می کردند در بیرون از خانه مدیر عامل آن در سانفرانسیسکو اعتراض کردند. این کارگران توسط کمپانی پیمانکار Verizon Media در ماه سپتامبر اخراج شدند. در همین حال ، لینکدین پرداخت حقوق بیش از 260 کارگر خدمات غذایی در پایان ماه ژوئن متوقف شد و تسلا در ماه آوریل 280 سرایدار و راننده اتوبوس را اخراج کرد.

انتقال از ترامپ به بایدن: اکنون زمان خودآموزی نیست

بر قسمت این هفته TC Mixtape، ما با آنها صحبت کردیم Y-Vonne Hutchinson Ready Set در مورد DEI و معنای یک دولت جدید برای کاری که او و بسیاری دیگر انجام می دهند. در اینجا بخشی از مکالمه ما آورده شده است:

در حالی که من خوش بین هستم و از این احتمال بسیار هیجان زده هستم که ما نمی خواهیم مانند آنچه در دولت ترامپ آسیب دیدیم ، دولت اوباما را نیز به یاد می آورم. این مانند این سازه ها نیست که چرخیده اند – این اتفاق عجیب و غریب رخ نداده است.

من امیدوارم که ما در مورد تأثیراتی که نه فقط مانند عدم تنوع ، بلکه برای گفتن نان تست شیر ​​، بسیار احساس ارزش آموخته ایم ، اما مانند این سازمان ها ، سیستم عامل ها ، افراد قدرتمند در صنعت ما ، مثل اینکه امیدوارم از اشتباهاتمان در آنجا یاد گرفته باشیم. اما من فکر می کنم که همیشه وسوسه ای برای گفتن وجود دارد ، “خوب ، ما ترامپ را بیرون آوردیم و کار تمام شد” [or] کمی احساس رضایت کنید من نگران آن خودآموزی هستم. می دانید که جریان زیرزمینی کثیف و ناخوشایند ، همه آن چیزهایی که ما را به جایی که امروز هستیم رسانده است – همه اینها هنوز هم وجود دارد ، تمام آن مسمومیت سوزناک.

ما هنوز کارهایی داریم که باید انجام دهیم ، و من نمی گویم که همه بازیگر بدی هستند و شما می دانید ، خلاص شوید. اما من فکر می کنم که ما واقعاً باید انتقادی داشته باشیم و به این فکر کنیم که پاسخگویی برای صنعت ما چگونه است و اطمینان حاصل کنیم که دیگر دچار همان عادت های بدی که ما انجام دادیم نیستیم. بنابراین من به نوعی منتظر هستم تا ببینم که چگونه بازی می کند

اپل رئیس جدید D&I را اعلام کرد

اپل اخیراً باربارا وای ، رئیس سابق D&I اینتل را اعلام کرد ، در اوایل سال 2021 به عنوان جایگزین جایگزین و تنوع خود به آنها می پیوندد. این خبر پس از آن صادر شد که رئیس سابق D&I ، کریستی اسمیت ، در ماه ژوئن شرکت را ترک کرد “تا وقت خود را با خانواده اش بگذراند” سخنگوی اپل در آن زمان گفت. اسمیت از اواخر سال 2017 در نقش بود ، پس از دنیس یانگ اسمیت ، اولین جانشین تنوع و گنجاندن شرکت ، تنها پس از شش ماه در این نقش باقی مانده است.

تلاش های U&D در سال جاری کوتاه است

اوبر اخیراً آخرین گزارش تنوع خود را منتشر کرده است که نشان دهنده کاهش در نمایندگی کلی کارمندان سیاه پوست در ایالات متحده است ، علی رغم تمرکز بیشتر بر عدالت نژادی در سال جاری در پی قتل جورج فلوید توسط پلیس. در سال 2019 ، Uber 9.3٪ سیاه پوست بود در حالی که امسال تنها 7.5٪ از کارمندان آن سیاه پوست هستند.

اوبر دلیل کاهش کارمندان سیاه پوست را ناشی از آن می داند اخراج در اوایل سال جاری، مدیر ارشد تنوع Uber ، بو یانگ لی ، به TechCrunch گفت ، جایی که حدود 40٪ از کارمندان آن در عملیات جامعه از کار اخراج شدند.

وی گفت: “به عنوان شرکتی که موضع خود را درمورد ضد نژادپرستی به صورت علنی اعلام کرده است ، این قابل قبول نیست.”

وی گفت که کاهش ناخواسته جمعیت سیاه پوستان در Uber “منجر به جستجوی روح زیادی شد.” “دارا مطمئناً از آن ناراحت بود. هر رهبر بود. بعد از تمام کارهایی که انجام داده اید ، از دست دادن زمین آسان است. “

Reddit مدیر سیاهپوست دیگری را به هیئت مدیره اضافه می کند

Reddit پائولا پرایس را که در هیئت مدیره شش شرکت دولتی از جمله Accenture و Deutsche Bank فعالیت کرده است ، به هیئت مدیره خود منصوب کرده است. انتصاب Price او را به یکی از دو مدیر سیاه پوست در هیئت مدیره شرکت تبدیل می کند.

استیو هافمن ، مدیرعامل Reddit ، در بیانیه ای گفت: “تجربه گسترده پائولا به عنوان یک رهبر مالی و مشاور استراتژیک در سطح جهانی یک سرمایه فوق العاده برای ما خواهد بود.” “از همه بهتر ، او دو ویژگی مهم برای ما برای این صندلی هیئت مدیره را دارد: تخصص شرکت های پیشرو در دوره های رشد تحول آفرین و علاقه واقعی به ماموریت Reddit.”

پیش از آنکه الکسیس اوهانیان ، بنیانگذار Reddit از هیئت مدیره کناره گیری کند و از شرکت بخواهد مدیر سیاه را برای جایگزینی خود تعیین کند ، اعضای Reddit صفر عضو هیئت مدیره Black بودند. Reddit مشاوره اوهانیان را در نظر گرفت و مایکل سیبل Y Combinator را به عنوان هیئت مدیره منصوب کرد.

LAPD تشخیص چهره تجاری را ممنوع می کند

به دنبال پرسش از Buzzfeed در مورد استفاده افسران از Clearview ، LAPD استفاده از برنامه های تجاری شناسایی چهره را ممنوع کرده است. این بدان معنا نیست که LAPD به استفاده از تشخیص چهره که تصاویر را با مشکوک به سوابق رزرو مقایسه می کند ، ادامه نخواهد داد اما دیگر از ابزارهای تشخیص چهره که به رسانه های اجتماعی و سایر وب سایت ها متکی هستند استفاده نخواهد کرد.


منبع Tech Crunch