یک راه حل ممکن برای بزرگترین مشکل کشاورزی سلولی – چگونگی تهیه یک ماده رشد ارزان ، انسانی ، برای گوشت کشت شده – ممکن است از یک مکالمه به صورت خط در یک تیم هورتونز حاصل شده باشد در آلبرتا

زن و شوهر دوتایی مت و ژلن اندرسون بارون منتظر Timbits و قهوه بودند و در مورد فن آوری موجود در راه اندازی آنها ، Future Fields صحبت کردند ، وقتی Jalene یک رسانه جدید رشد ممکن را پیشنهاد کرد.

مت اندرسون بارون در تحقیقات خود به دیوار برخورد کرده بود و این زوج که دو سوم از پیروزی موسسات Future Fields را نمایندگی می کردند ، برای یک میان وعده بیرون آمدند. به همراه بنیانگذار لیجی گفور ، این سه دوست تصمیم به راه اندازی استارتاپی از كانادا داشتند كه می تواند كاری در مورد اعتماد جهان به حیوانات به پروتئین انجام دهد.

آنها تشخیص دادند كه مشكلات حضور و غیاب مربوط به دامداری در مقیاس مورد نیاز برای تأمین نیاز جهانی به گوشت ناپایدار است. بنابراین این سه مورد توجه خود را به گزینه های مبتنی بر سلول در بازار گوشت تبدیل کردند.

“منt فقط یک پروژه جالب جالب دیوانه کننده ما بود که هرگز فکر نمی کردیم به یک تجارت تبدیل شود. ” “این به یک ایده تجاری موفق در سال گذشته تبدیل شده است.”

بنیانگذاران آینده اعتبار تصویر: زمینه های آینده

در ابتدا ، این سه نفر امیدوار بودند که مارك گوشتی كشت شده خود را برای فروش مرغ های آزمایشگاهی شده به دنیا راه اندازی كنند ، اما بعد از چهار ماه گذراندن آزمایش در آزمایشگاه ، مت اندرسون بارون و بقیه تیم ، تصمیم گرفتند كه محور خود را بچرخانند و كار خود را آغاز كنند. یک سرم رشد جدید با تشکر از تیم هورتونز.

“اوur MVP یک اسباب بازی مرغ بود. این کار در حدود 3،000 دلار در هر پوند بود … بدیهی است که مدل کسب و کار پرسود نیست. با توجه به اینکه هدف ما تولید قیمتی قابل مقایسه با گوشت بود. ” وی گفت: “ما توجه خود را به یک رسانه جدید متمرکز کردیم که از نظر اقتصادی قابل دوام باشد. در اصل ما آن را برای چیزی که قبلاً استفاده کرده ایم در نظر گرفته ایم. ما در ابتدا متوجه تازگی محصول ما و چقدر سود آن برای صنعت نبودیم. حدود هشت ماه پیش تصمیم گرفتیم محصول محوری خود را محوری کنیم و آن را به عنوان واسطه رشد قرار دهیم. “

حال ، هنگامی که آماده ترک برنامه شتاب دهنده Y Combinator می شود ، این شرکت قراردادهای پرداختی را در دست اجرا دارد و قرار است در ماه آینده اولین زوجهای خط تولید آزمایشی مواد رشد سلولی خود را برای حمل و نقل ارسال کند.

تقاضای بالقوه برای محصول شرکت بسیار زیاد است. گوشت های آلفا ، گوشت شیوک ، غذاهای بی پایان ، گوشت های ممفیس ، گوشت های گوشتی ، گوشت موسا ، مزارع آلفا ، فناوری های گوشتی آینده ، Lab Farm Foods ، و Eat ، همه شرکتهایی هستند که گزینه های آزمایشگاهی دیگری برای گوشت و ماهی پرورش می دهند. همه گفته شده ، این شرکت ها بالغ بر 200 میلیون دلار جمع آوری کرده اند. برخی از بزرگترین نام ها در تولید گوشت سنتی مانند Tyson Foods روی گزینه های جایگزین گوشت سرمایه گذاری می کنند.

اعتبار تصویر: Getty Images / VectorMine

“این در مورد گرفتن قیمت در مقیاس است. شرکت هایی که از حجم کمتری استفاده می کنند ، 10 تا 100 برابر ارزانتر می کنند. میتوانیم انجامش دهیم. اما ابر قدرت ما در حال تولید محیط رشد در مقیاس است و 1000 برابر ارزانتر آن را انجام می دهد. ” “ما در مقیاس در مورد 2 تا 3 دلار در هر لیتر صحبت می کنیم. “

بنیانگذاران Future Fields در مورد فناوری مورد استفاده خود چیزی نگفتند ، مگر اینکه بگوییم که آنها با وارد کردن کد ژنتیکی برای تولید پروتئین خاص در رده سلولی ناشناس خود ، برای ایجاد فاکتورهای رشد مختلف ، ارگانیسم خاصی را اصلاح می کنند.

دانشگاه آلبرتا منحصر به فرد در توسعه یک برنامه شتاب دهنده سلامتی نیست ، اما رویکرد بدون عدالت آن به مبتدیان و کارآفرینان مهندسی زیست زیست فرصتی می دهد تا بدون ترس از رقیق شدن ، مشاغل خود را توسعه دهند.

شرکت های Future Fields قبلاً 480،000 دلار از گروهی از سرمایه گذاران فرشته ناشناس و Grow Agrifood Tech Accelerator Grow Agrifood Tech را از خارج از سنگاپور جمع آوری کرده اند.

به گفته گافور ، این شرکت ظرفیت تولید چند صد لیتر از فاکتور رشد خود را دارد و در حال کار بر روی برنامه هایی برای مقیاس کردن تولید است تا ده ها هزار لیتر در هر ماه در طی یک سال آینده صعود کند.

از نظر گافور و هموطنانش ، صنعت کشاورزی سلولی قبلاً به نقطه‌ی انفجاری رسیده است و مراحل بعدی کمتر در مورد کشف علمی و نوآوری بنیادی و بیشتر درباره تکرار و تجارت است.

گافور گفت: “با درج راه حل رسانه رشد ، قطعات اصلی موجود هستند و اکنون مسئله درک کارآیی های موجود برای مقیاس کردن آن است.”

با این وجود ، مؤلفه های دیگری وجود دارد که باید در صنعت توسعه یابد تا بتواند هزینه ها را تا جایی کاهش دهد که بتواند با گوشت سنتی رقابت کند. شرکتها برای حمایت از رشد سلولهای پروتئینی به ماهیچه ها و بافتهای چربی که به آن عطر و طعم آن را می دهد ، نیاز به ایجاد داربست دارند. طبق گفته مت اندرسون بارون ، طراحی Bioreactor نیز باید بهبود یابد. “این غرب وحشی است. هنوز کارهای زیادی باید انجام شود. “

و بسیاری از شرکت ها نیز بر روی این فناوری ها کار می کنند. Glycosan ، Lyopor و Prellis همه روی ساخت داربست بافتی کار می کنند که می تواند برای رشد اندام حیوانات مورد استفاده قرار گیرد.

Jalene Anderson-Baron گفت: “چشم انداز شرکت ما این بود که این صنعت را تسریع کند و صنعت را به سمت پیش ببرد.” “در ابتدا ما متوجه پتانسیل فناوری خود نشده ایم. ما فکر می کردیم که همه در همان زمان غلبه بر آن موانع راه. همانطور که با شرکتهای دیگر صحبت می کردیم و با سرمایه گذارانی که با سایر شرکت ها در ارتباط بودند صحبت می کردیم ، فهمیدیم که این کار اصلی برای پیشبرد صنعت است. “


منبع Tech Crunch