رویدادهای در حال اجرا تغییر کرده اند ، و به نظر می رسد بسیار شبیه به رویدادهای مجازی “عادی جدید” است. این فقط مسابقات کوچک نیست – همه ماراتن های بزرگ از جمله لندن ، بوستون ، توکیو و برلین برای سال 2020 مجازی شدند و بسیاری برای سال 2021 نیز همین برنامه را دارند.

مزایای زیادی برای مجازی شدن وجود دارد: امکان شرکت کنندگان بسیار بیشتری وجود دارد ، نیازی به بستن جاده ها و بستر کمتری نیست (اگرچه بسیاری از مسابقات رسمی اکنون اصرار دارند که دونده ها بطری های آب خود را به همراه داشته باشند). آلودگی کمتری نیز وجود دارد ، زیرا شما می توانید مسابقه را از درب ورودی خود شروع کنید نه اینکه به یک مکان بروید.
با این حال ، این نیز یک اشکال است. اگر شما به راحتی Garmin خود را شروع می کنید و هر بار مسیر یکسانی را طی می کنید ، چیزی برای تشخیص یک نژاد از نژاد دیگر وجود ندارد. چه Great Great Run باشد و چه 10k محلی ، این تجربه یکسان است. شما فضای روز مسابقه یکسانی را ندارید – جمعیت تشویق می کنند ، آدرنالین ، فشار برای سبقت گرفتن از آن شخص مقابل (یا مزیت چسباندن با پیکر) ، و همچنین می توانید رفاقت دویدن را از دست دهید یک گروه.
عبور از تاسوکی
آنجاست که می توان رله های مجازی را وارد کرد – نوعی مسابقه که به شما امکان می دهد به عنوان بخشی از یک تیم بدوید و با وجود فاصله جغرافیایی در ارتباط باشید.
Asics World Ekiden یک ماراتن رله مجازی است – اولین رویداد در نوع خود ، که به گروه های حداکثر شش نفره اجازه می دهد مسافت 26.2 مایل را به قطعات تقسیم کنند. این رویداد با الهام از یک رویداد سنتی دویدن ژاپنی برگزار می شود ، جایی که شرکت کنندگان نوعی ارسی به نام تاسوکی را از یک دونده به نفر دیگر می رسانند (درست مثل یک باتوم در یک رله المپیک).

تاسوکی در Asics World Ekiden یک رمز دیجیتالی است ، اما اصل یکسان است – هر دونده بخش خود را کامل می کند ، سپس به شخص بعدی تحویل می دهد. این تیم به عنوان یک کل رتبه بندی شده است و می تواند موقعیت خود را در یک جدول از تیم های مختلف از سراسر جهان ببیند.
الکس وندر هوون مدیر عامل و بنیانگذار Race Roster و Runkeeper است – دو سیستم عامل مورد استفاده برای زنده کردن Asics Virtual World Ekiden. Runkeeper برنامه ای است که دونده ها نصب می کنند و قابلیت ردیابی و مربیگری را دارد ، در حالی که Race Roster سیستم ثبت نام است (اساساً یک TicketMaster برای اجرا). ما با او و سارا کریسپین ، مدیر ارشد استراتژی و عملیات Asics Digital صحبت کردیم تا بفهمیم چگونه چنین رویدادی عظیم گرد هم آمده و آینده مسابقات را کجا می بینند.

Asics World Ekiden اولین ماراتن رله مجازی از نوع خود است (اعتبار تصویر: Asics) “بدیهی است که جهان امسال بسیار متفاوت است – من واقعاً نیازی ندارم در این مورد زیاد صحبت کنم – اما در واقع نحوه عملکرد رویدادها تغییر کرده است امسال “، وندر هوون گفت.
“حتی قبل از همه گیری ، ما دائماً در حال تحقیق درباره کاربران بودیم که می فهمیدیم چگونه می توانیم به بهترین شکل به دوندگان خدمت کنیم – صحبت با کاربران در حال تلاش برای کشف اینکه چگونه می توانیم تجربه دویدن را بهتر کنیم.
“یک تعداد زیادی جذب شده است [virtual] رویدادهای ارائه شده و تعداد رویدادهایی که در آن شرکت می شود و از طریق مکالمات و نظرسنجی های کاربران ، ما تصمیم گرفتیم که Ekiden یک بستر جدید و عالی برای دوندگان باشد تا بتوانند در یک مسابقه ، رویداد جدید شرکت کنند ، اما همچنین با دوستان خود این کار را انجام دهند .
من فکر می کنم که در حال حاضر با این همه گیری مسئله تنهایی مسئله بزرگی است و شرکت در ورزش های گروهی واقعاً دشوار است ، بنابراین این مسئله سعی در حل برخی از موارد دارد. ”

در تحقیقات Asics ، اکثر دوندگان گفتند که مسابقه با دوستان و دوستان خود را از دست داده اند (اعتبار تصویر: lightpoet / Shutterstock)
در تحقیقات Asics ، 55٪ از دونده های مورد بررسی گفتند که در صورت شرکت در یک رویداد مجازی در مقایسه با یک واقعه واقعی کوچک ، احساس امنیت بیشتری می کنند و 61٪ گفتند اگر این کار را با هم تیمی ها یا دوستان.
67٪ از دونده های مورد نظر گفتند که آنها رقابت با هم تیمی ها یا افرادی که با آنها تمرین می کنند را نیز از دست می دهند ، بنابراین تیم احساس کرد که قطعاً مجالی برای یک رویداد مجازی وجود دارد که مردم را به جای دویدن به تنهایی جمع کند.
وندر هوون گفت: “بعلاوه ، با توجه به اینکه Asics یک شرکت ژاپنی است و میراث و تاریخچه اکیدن ، واقعاً مناسب بود.” با هم آوردن این دو سیستم عامل – Race Roster و Runkeeper – به ما این امکان را داد تا این واقعیت عالی را جشن بگیریم دویدن تاریخی که معمولاً در ژاپن برگزار می شود. این به نوعی در آمریکای شمالی و سایر کشورها شناخته شده بود ، اما اکنون ما می توانیم آن را در سطح جهانی بیشتر تبلیغ کنیم. فقط شواهد زیادی وجود داشت که نشان می داد زمان مناسب برای تهیه یک دنیای مجازی اکیدن است. ”
بزرگتر فکر کردن
وندر هوون می گوید بزرگترین چالش سازماندهی این رویداد گسترده بودن آن بود. “همیشه چالش اساسی در مورد کشف راه های ارتباط با مردم وجود دارد و اینکه مردم چگونه می توانند با هم تمرین کنند ، با هم بدوند و یک تاسوکی مجازی تصویب کنند.
“چالش های جالبی در آنجا وجود داشت ، اما برای رسیدن به سطح جهانی شما به یک بستر نیاز دارید که بتواند به کشورهای مختلف به زبانهای مختلف خدمت کند – و سپس چیزی که همه را در نوعی از جدول رهبران گردهم آورده است که می تواند در زبانهای مختلف در مناطق مختلف

صوتی منحصر به فرد می تواند به یک قسمت اساسی از مسابقات مجازی تبدیل شود و از این طریق تجربه متفاوتی از هر یک ایجاد شود (اعتبار تصویر: خانواده خلاق / Shutterstock) “بنابراین این پروژه چالش های بزرگی داشت و اکنون مزیت این است که سیستم عامل های مختلف بسیار زیاد هستند. از نظر توانایی ما برای خدمت به بازار جهانی ، قویتر است. ”
همانطور که وندر هوون توضیح می دهد ، پیش از این هیچ سابقه واقعی برای فناوری رله مجازی وجود نداشته است. وی گفت: “ما چند قالب مختلف داشتیم كه می توانستیم آنها را وصله كنیم ، اما احساس كردیم كه ایجاد یك تجربه سفارشی سفارشی برای اكیدن واقعاً مهم است كه منجر به نوآوری های بسیار جالبی می شود.
“یکی از مواردی که در این مورد بوجود آمد این است که ما یک لایه صوتی بسیار خوب را با تجربه تطبیق می دهیم ، بنابراین وقتی کسی برای مسابقه ثبت نام می کند یا وقتی کسی مسابقه را شروع می کند ، آن را بشنوند.”

بیشتر جذابیت رویدادهایی مانند ماراتن شیکاگو ویژگی منحصر به فرد آنهاست که ایجاد مجدد آن بسیار دشوار است (اعتبار تصویر: John Gress Media Inc / Shutterstock) وقتی راه می افتند ، به هر دونده تشویق می شود و به آنها می گویند تا زمانی که از مرز عبور نکنند خط پایان ، موفقیت تیم آنها بر دوش آنهاست. همچنین به آنها مختصراً سابقه اکیدن داده می شود و برنامه برای تشویق به صورت دوره ای “اعلام حضور” می کند.
وندر هوون توضیح می دهد که لمس هایی مانند این مواردی هستند که می توانند در ایجاد هر مسابقه مجازی به یک تجربه منحصر به فرد کمک کنند. “دشوار است که تفاوت بین آنچه که واقعاً قرار است یک ماراتن مجازی بوستون و یک ماراتن مجازی شیکاگو را متمایز کند دشوار است اگر شما فقط از درب ورودی خود بیرون بروید و در اطراف بلوک بدوید.
“آوردن برخی از موسیقی های صوتی و پس زمینه به نظر من واقعاً تجربه مجازی را متمایز می کند و این تا سال 2021 بسیار مهم خواهد بود ، زیرا این حقیقتاً بسیاری از مواردی است که تجربه رویداد در حال اجرا خواهد بود – این همه به رویدادهای مجازی باشد (یا اکثریت قریب به اتفاق آن اتفاق خواهد افتاد) و ما باید تفاوت قائل شویم. ”
اگرچه سیستم جدید برای Asics World Ekiden ساخته شده است ، اما انتظار می رود که در آینده شاهد مسابقه های بسیار بیشتری باشیم. Asics اولین کسی است که آن را به دوندگان معرفی می کند ، زیرا در توسعه خود سرمایه گذاری می کند ، اما به زودی در دسترس برگزار کنندگان رویدادها در سراسر جهان قرار خواهد گرفت
این حتی ممکن است برای مسابقه بعدی شما مورد استفاده قرار گیرد ، به شما این امکان را می دهد که با باشگاه دویدن معمول خود در ارتباط باشید حتی اگر فاصله اجتماعی شما را از هم دور کند.
بهترین ساعت های مچی و بهترین هدفون های فعال سال 2020


منبع Tech Radar