از بالای دوچرخه سیتی حرکت کنید ، یک سرویس دوچرخه سواری مشترک و متصل در شهر وجود دارد – فقط این یکی برقی است. هفته آینده ، JOCO اولین اپراتور مشترک در شهر نیویورک است که شبکه ای از ایستگاه های دوچرخه الکترونیکی را در املاک خصوصی برای استفاده عمومی راه اندازی می کند.

این سرویس با پشتیبانی از پلت فرم تحرک مشترک Vulog با 30 ایستگاه و 300 دوچرخه الکترونیکی واقع در اطراف منهتن آغاز می شود و تا ژوئن به 100 ایستگاه و 1000 دوچرخه گسترش می یابد. این اولین اپراتور مشترک جدید نیست که در خیابان های نیویورک در این سال حضور پیدا کرده است. هفته گذشته این شهر شرکت های برنده خلبان اسکوتر الکترونیکی را در برانکس اعلام کرد. اما در حالی که Bird ، Lime و Veo محدود به فعالیت در بخشی از Bronx ، دور از هر قلمرو Citi Bike هستند ، JOCO تحت چنین محدودیتی نیست.

دوچرخه های این شرکت در ابتدا در گاراژهای پارکینگ در اطراف شهر مستقر خواهند شد ، از جمله در گاراژهای Icon Parking ، بزرگترین اپراتورهای پارکینگ شهر ، اما این شرکت می گوید امیدوار است که در آینده نزدیک به ساختمانهای مسکونی و تجاری نیز گسترش یابد. این شرکت اساساً برای ارایه این امکانات به صاحبخانه ها پرداخت می کند ، در حالی که آنها را از استفاده یا نگهداری از دوچرخه های الکترونیکی معاف می کند.

جاناتان “جانی” کوهن از نیویورک به TechCrunch گفت: “آنچه ما را از Citi Bike متمایز می کند ، اول از همه ، دوچرخه های ما 100٪ برقی ، 100٪ برتر هستند.” (این دو بنیانگذار هر دو جاناتان کوهن نام دارند – یکی اهل نیویورک است ، دیگری از لندن است. JOCO … دریافت می کنید؟). “شما می توانید دوچرخه های ما را از قبل رزرو کنید ، و چون در ملک شخصی هستیم ، در ایستگاه های ما ضد عفونی کننده دست وجود دارد ، هر شب دوچرخه باران نمی بارد ، کمی تمیزتر هستند و دسترسی به آنها آسان تر است.”

نقشه ای از مکان های اسکله دوچرخه الکترونیکی JOCO

نقشه ای از 30 مکان پرتاب JOCO در اسکله دوچرخه الکترونیکی.

ناوگان Citi Bike حدود 30٪ برقی است. برای شارژ دوچرخه های الکترونیکی ، شرکت متعلق به Lyft باید به صورت دستی وسایل نقلیه تخلیه شده را از ایستگاه های خود برای شارژ آنها بردارد ، در حالی که وسایل نقلیه JOCO در ایستگاه ها شارژ می شوند. مانند Citi Bike ، هر دوچرخه الکترونیکی با شارژ می تواند حدود 30 مایل دوام داشته باشد.

لندن جو (مجری دیگری برای تمایز دادن بین دو جان / جان کوهن) گفت: “این کافی است که چندین بار در منهتن بگردید.” “ما انتظار داریم وسایل نقلیه ما همیشه شارژ و آماده خرید مشتری باشند. وقتی دوچرخه سواری بسیار پایداری دارید هدف را شکست می دهد و سپس با یک وسیله نقلیه گاز سوز همراه می شوید تا باتری را تعویض کنید. ما به دنبال این هستیم که یک شرکت سازگار با محیط زیست باشیم و خدمات سازگارتر و قابل اطمینان تری را ارائه دهیم. “

JOCO در سال 2019 تأسیس شد و به طور خصوصی توسط گروهی از مدیران عامل سابق شرکتهای Fortune 500 و به ویژه سرمایه گذاران دارای تکنولوژی و زمینه های املاک و مستغلات تأمین مالی می شود ، دوچرخه های الکترونیکی را با یک قیمت قابل مقایسه ، اگر به طور مستقیم قابل رقابت نیست ، با Citi Bike ارائه می دهد. باز کردن قفل دوچرخه و 25 دلار در دقیقه برای موتورسواران هزینه دارد ، بنابراین 10 دقیقه رانندگی به 3.50 دلار می رسد. اگر بتوانید یک Citi Bike برقی پیدا کنید ، برای قایق سواری 3.50 دلار و هر دقیقه 18 سنت هزینه می شود که حدود 5.30 دلار می شود.

نیویورک جو گفت: “این از نظر ما برای یک دوچرخه کاملاً براق و کاملاً براق کاملاً ارزان تر است.”

هیچ یک از شرکت ها هزینه باز کردن قفل برای اعضا را دریافت نمی کنند. عضویت ماهانه JOCO ماهانه 49 دلار با استفاده نامحدود و Citi Bike 20 دلار در ماه است و اعضای ماهیانه 18 دقیقه در دقیقه و اعضای سالانه در هر دقیقه 12 سنت پرداخت می كنند. تحت عضویت سالانه Citi Bike ، اگر یک سوارکار به طور متوسط ​​حدود 5 بار رانندگی 10 دقیقه ای در هفته داشته باشد ، هزینه ماهانه بین دو شرکت قابل مقایسه است.

مونیکا وژمن ، مدیر عامل Vulog ، آمریکای شمالی ، به TechCrunch گفت: “Citi Bike از سال 2013 آغاز شده است و در رانندگی با استفاده از دوچرخه سواری در خیابان های NYC کار فوق العاده ای انجام داده است.” “و اکنون JOCO وارد این فضا شده است ، كه توسط Vulog طراحی شده است ، واقعاً برای تكمیل Citi Bike و جلب رضایت آنچه كه ما شاهد افزایش چشمگیر تقاضا برای دسترسی به دوچرخه های الكتریكی هستیم. ما واقعاً به اپراتورهای تحرک قدرت می دهیم تا برنامه های حرکتی را در مقیاس گسترده راه اندازی کنند. “

در حالی که JOCO متعهد به اداره حمل و نقل NYC نخواهد بود تا فضای خیابان و پیاده رو را برای ایستگاه های متصل کند ، اپراتور هنوز در حال انجام اقدامات برای اطمینان از یک رابطه کاری خوب با شهر است.

لندن جو می گوید دوچرخه های JOCO با ویژگی های حیاتی ایمنی مانند کابل های مخفی ساخته می شوند تا در معرض خرابکاری ، لاستیک های بدون باد سوراخ و ردیابی دوچرخه قرار بگیرند ، که توسط باطن Vulog ارائه شده است.

کوهن انگلیسی گفت: “علاوه بر این ، با فعالیت در فضاهای خصوصی ، ما مشکل شلوغی پیاده رو را برای شهر برطرف می کنیم.” “و آنها لازم نیست نگران آنچه که باید برای قرار دادن 50 دوچرخه جدید در خیابان برود ، باشند. ما سردرد بزرگی را از سر آنها برداشته ایم و به ما این امکان را می دهد که کمی بیشتر کنترل خود را حفظ کنیم و نیازی به شهر نداشته باشیم. “


منبع Tech Crunch