چند خبر ناامیدکننده برای شما که پول خود را در یک هدست واقعیت مجازی Oculus Quest 2 کاملاً سرمایه گذاری کرده اید: برخلاف Quest اصلی ، مدل نسل دوم از بازی های Oculus Go پشتیبانی نمی کند.
اگرچه این خبر کاملاً غیرمنتظره نیست و از سخت افزاری درجه یک بالا نمی رود ، اما شرم آور است که به نظر می رسد اکنون بازی ها و برنامه های Oculus Go به تاریخچه واقعیت مجازی منتقل شده اند.
تأیید در مورد عدم سازگاری به عقب از جانب کارمک ، مشاور Oculus ، که در توییتر گفت که “بحث داخلی را در مورد قابل پخش بودن یا نبودن عنوان های هدست قدیمی از دست داد” ، دریافت کرد.

آنچه می خواهیم از Microsoft Surface Go 3 ببینیم
Samsung Galaxy S21 ممکن است نسخه اولیه خود را ارائه دهد
حتی پس از عرضه آیفون 12 ، آیفون 11 وسوسه انگیز است

Oculus Go برای افراد ناآشنا در سال 2018 به فروش رسید ، اولین هدست مستقل VR – بدون تلفن همراه یا رایانه مورد نیاز – که Oculus متعلق به فیس بوک به بازار عرضه کرد. پس از آن Oculus Quest قدرتمندتر در سال 2019 دنبال شد.
برو در مقابل تلاش
پایان جاده Oculus Go به سرعت در حال نزدیک شدن است: این دیگر فروشی ندارد و Oculus پس از پایان امسال بازی ها و برنامه ها را اضافه یا به روز نمی کند (بنابراین اگر این برنامه را دارید ، اکنون آن را با نرم افزار بارگیری کنید) هنوز هم یکی)
رفع اشکالات و وصله های امنیتی در طول سال 2022 ارائه می شود ، بنابراین حداقل برای چند سال هدست ایمن و قابل استفاده خواهد بود. قرار نیست ناگهان به آجری غیرفعال تبدیل شود که قادر به اجرای هر چیزی نباشد.
البته یکی از بزرگترین مزایای مدلهای Quest نسبت به Go این است که آنها حرکت شما را از طریق فضا ردیابی می کنند – آنها می دانند هنگام راه رفتن و اردک زدن ، نه فقط هنگامی که سر خود را از یک طرف به آن طرف می کنید.
این یک زمینه کاملا جدید برای توسعه دهندگان VR است ، بنابراین نوشتن همیشه برای دیوارهای بازی ها و برنامه ها همیشه روی دیوار بود. هنوز هم حیف است که بحث داخلی این عناوین قدیمی با خاتمه یافتن آنها پایان یابد.
اگر می خواهید وارد VR شوید Oculus Quest 2 هنوز یک خرید خارق العاده است
از طریق Verge


منبع Tech Radar