کشاورزان و مشاغل غذایی ، مانند رستوران ها ، با همین مسئله سرو کار دارند: یک زنجیره تأمین تکه تکه. Secai Marche می خواهد تدارکات کشاورزی را ساده کند ، این امر باعث می شود که مقرون به صرفه تر باشد و به تجارت امکان می دهد محصولات کشاورزان مختلف را به همان ترتیب بسته بندی کند. دفتر مرکزی این شرکت در ژاپن با فعالیت در مالزی قرار دارد و قصد دارد به کشورهای سنگاپور ، تایلند و اندونزی گسترش یابد. این هفته ، 150 میلیون JPY (حدود 1.4 میلیون دلار) بودجه قبل از سری A از Rakuten Ventures و Beyond Next Ventures برای ساخت یک بستر تدارکاتی B2B برای کشاورزان اعلام کرد که به رستوران ها ، هتل ها و سایر مشاغل F&B (غذا و نوشیدنی) می فروشند .

در این مرحله مجموع جمع آوری شده Secai Marche به حدود 3 میلیون دلار می رسد. این سرمایه برای گسترش زیرساخت های تحقق خود ، از جمله شبکه ای از انبارها و تدارکات زنجیره سرد ، استخدام افراد بیشتر برای تیم مهندسی خود و فروش و بازاریابی استفاده خواهد شد.

Secai Marche در سال 2018 توسط Ami Sugiyama و Shusaku Hayakawa تاسیس شد و در حال حاضر به 130 کشاورز و بیش از 300 تجارت F&B خدمت می کند. قبل از راه اندازی استارتاپ ، سوگیاما هفت سال را در جنوب شرقی آسیا کار کرد ، از جمله مدیریت رستوران ها و کافه ها در مالزی. در آن زمان ، وی قصد داشت چای سبز را از ژاپن وارد کند و قصد داشت آن را مستقیماً به مشتریان در مالزی بفروشد. اما او متوجه شد که ناکارآمدی های زنجیره تامین نه تنها تأمین تقاضا را دشوار می کند ، بلکه کیفیت انواع مواد را نیز تضمین می کند.

در همین حال ، هایاكاوا در یك مزرعه در ژاپن كار می كرد و روی سیستم های كنترل كشاورزی كار می كرد كه پیش بینی آب و هوا و رشد محصولات برای کمک به کشاورزان برای حفظ کیفیت ثابت بود.

چرا رقیب Alibaba ، Pinduoduo در شرکت agritech سرمایه گذاری می کند

سوگیاما و هایاکاوا در تحقیق در مورد ایجاد زنجیره تأمین کارآمدتر برای صادرات محصولات کشاورزی ژاپن به مشاغل F&B سنگاپور به کار خود پایان دادند. سیاست های اعمال شده توسط دولت نخست وزیر یوشیهیده سوگا هدف از افزایش صادرات محصولات کشاورزی ژاپن از 922.3 میلیارد JPY (حدود 8.5 میلیارد دلار) در سال 2020 به 2 تریلیون JPY (حدود 18.5 میلیارد دلار) تا سال 2025 و 5 تریلیون JPY (حدود 46.1 میلیارد دلار) در سال 2030 است.

هدف Seche Marche این است که کشاورزان بتوانند محصولات خود را به مشاغل F&B در داخل یا خارج از کشور بفروشند.

سوگیاما به TechCrunch گفت: “ما دریافتیم كه نه تنها كشاورزان در ژاپن ، بلكه تمام كشاورزان جنوب شرقی آسیا از نظر زنجیره تأمین فعلی از همان مشكل برخوردارند.” “بنابراین ما Deloitte را ترک کردیم و کار خود را شروع کردیم تا نه تنها کشاورزان در ژاپن ، بلکه کشاورزان در تمام کشورهای آسیایی را به هم متصل کنیم.”

فناوری مدیریت لجستیک Secai Marche چیزی است که آن را از سایر سیستم عامل های عمده فروشی متمایز می کند. هایاکاوا گفت ، این الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی برای پیش بینی تقاضا براساس روند مصرف ، محصولات فصلی و توصیه های کشاورزان استفاده می کند. Secai Marche شبکه انبار خود را اداره می کند ، اما بیشتر برای انجام کار به ارائه دهندگان تدارکات شخص ثالث اعتماد می کند و سیستم عامل سفارشات را به کارآمدترین روش حمل و نقل اختصاص می دهد.

این امر به مشاغل F&B این امکان را می دهد تا سفارشات کشاورزان را تلفیق کنند ، بنابراین آنها می توانند دسته های کوچکتر را از مکان های مختلف بدون هزینه بیشتر سفارش دهند. حدود 30٪ از محصولات Secai Marche به کشورهای دیگر حمل می شود ، در حالی که بقیه در داخل کشور فروخته می شود.

Secai Marche در حال تماس با کشاورزانی است که می خواهند مشتری خود را افزایش دهند. حدود 30٪ از محصولات آن در حال حاضر از مزارع ژاپن ، 50٪ از مالزی و مابقی از سایر کشورهای آ.س.آی.ان است. سوگیاما و هایاکاوا گفتند که بیماری همه گیر COVID-19 بر برنامه های توسعه Secai Marche تأثیرگذار است زیرا در ابتدا قصد داشت امسال وارد سنگاپور شود ، اما از آنجا که آنها قادر به سفر و ملاقات با کشاورزان نبودند ، باید سرعت خود را کاهش دهند.

از طرف دیگر ، بسیاری از کشاورزان فروش مستقیم خود را از طریق شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا فیس بوک به مصرف کنندگان آغاز کرده اند و برای کمک در زمینه تحقق ، تدارکات ، بسته بندی مجدد و کنترل کیفیت به Secai Marche مراجعه کرده اند.

Farmland می تواند کلاس بعدی بزرگ دارایی باشد که توسط استارت آپ های بازار مدرنیزه شده است


منبع Tech Crunch