براساس گزارش در Axios ، لیمو ، بزرگترین شرکت مشترک در زمینه توزیع اسکوتر برقی در جهان ، 14 درصد از کارگران خود را ترک کرده و از 12 بازار خارج می شود. این حرکت در ماه های زمستان رخ می دهد ، هنگامی که اکثر شرکت های اسکوتر شاهد افت قابل توجهی در رکود هستند و در میان گزارش های مربوط به مبارزات این صنعت برای سودآوری.

در بیانیه ای که به صورت آنلاین منتشر شد ، برد بائو ، مدیرعامل لیم گفت که این شرکت تصمیم گرفته است شهرهایی را ترک کند که “میکرومبلی با کندتر رشد کرده است.” شهرهایی که عملیات خاموش کردن لیم را شامل می شود شامل آتلانتا ، ققنوس ، سن دیگو و سان آنتونیو در ایالات متحده است. ؛ لینز ، اتریش در اروپا؛ و بوگوتا ، بوئنوس آیرس ، مونته ویدئو ، لیما ، پورتو والارتا ، ریودوژانیرو و سائوپائولو در آمریکای لاتین.

به گفته Axios ، این شرکت همچنین 14 درصد از نیروی کار خود یا حدود 100 کارمند را برکنار خواهد کرد. در اظهارات خود ، بائو اذعان كرد كه برخی از كارمندان شركت را ترك می كنند.

این شرکت همچنین 14 درصد از کار خود را ، یا در حدود 100 کارمند از کار خود خارج خواهد کرد
بائو گفت: “استقلال مالی هدف ما برای سال 2020 است ، و ما اطمینان داریم که لیم اولین شرکت تحرک نسل بعدی خواهد بود که به سودآوری خواهد رسید.” “ما فوق العاده سپاسگزار اعضای تیم خود ، سواران ، آبمیوه ها و شهرهایی هستیم که از ما حمایت کردند و امیدواریم وقتی زمان مناسب است دوباره لیمو را به این جوامع برگردانیم.”

لیمو به همراه رقبای خود مانند Bird ، Uber و Lyft تلاش کرده اند تا اشتراک اسکوتر را سودآور کنند. اکثر کارشناسان قبول دارند که بازار اشباع نشده است و نیاز به تحکیم دارد. پس از یک دوره رشد سریع ، بسیاری از شرکت های اسکوتر اکنون باید یک قدم عقب بردارند و برخی از مشکلات غیرقابل انفعال خود مانند اقتصاد واحد ، نرم افزار ، باتری و ایمنی را برطرف کنند. لیمو در اخراج کارمندان مرتبط با اسکوتر خود در ماه های اخیر به Bird ، Skip ، Scoot و Lyft پیوسته است.

براساس اطلاعات ، آهک که در بیش از 120 شهر در سراسر جهان فعالیت می کند ، در سال 2019 تقریباً 300 میلیون دلار با بیش از 420 میلیون دلار درآمد ناخالص از دست داد. این به احتمال زیاد به دلیل افزایش هزینه هایی از قبیل استهلاک اسکوترهای برقی آن و عملیات گسترده تعمیرات این شرکت است.

رئیس جمهور لی ، جو کراوس به Axios گفت که این شرکت نزدیک به سودآور است ، اما شایعاتی مبنی بر اینکه تقریباً پول ندارد و به دنبال دور جدیدی از سرمایه گذاری در سرمایه گذاری است ، تکذیب کرد. (اکتبر گذشته ، برد 275 میلیون دلار پول جدید جمع آوری کرد و این شرکت را 2.5 میلیارد دلار ارزیابی کرد.)