اتومبیل های برقی به دلیل جلوگیری از مالیات غیر مستقیم از سوخت سواری آزاد می شوند ، اما این امر می تواند با پیشنهاد بنیادین دولت NSW تغییر کند.

NSW می تواند اولین قوه قضاییه در جهان باشد که بر اساس مسافت طی شده – و بطور خودکار رنج وسایل نقلیه را ردیابی می کند – به منظور اطمینان از پرداخت سهم عادلانه خود در جاده ها.
پیشنهاد اساسی برای مالیات دادن به وسایل نقلیه برقی (EV) برای هر کیلومتر طی شده نیز درنهایت شامل اتومبیل های بنزینی و دیزلی می شود – و به طور بالقوه به هزینه های ثبت نام سالانه پایان می دهد.
رانندگان اتومبیل های برقی در حال حاضر از پرداخت هزینه های غیرقانونی سوخت اجتناب می کنند ، یعنی 42.3 سنت برای هر لیتر بنزین و دیزل فروخته شده – بخش بزرگی از آن به بودجه راه می رود – زیرا شبکه برق را شارژ می کنند.
عایق های خودروهای برقی می گویند که در حال حاضر EVS از 98 درصد رانندگان بنزین و دیزلی که هر بار پر کردن در bowser را پرداخت می کنند ، مجوز پرداخت سوخت می دهد.

حامیان اتومبیل های برقی می گویند دولت ها باید تا زمان رسیدن به انبوه بحرانی ، یارانه ها – نه اعمال مالیات بیشتر – را بر مبنای دی وی دی افزایش دهند. تاکنون امسال خودروهای برقی و هیبریدی تنها 2 درصد از وسایل نقلیه جدید فروخته شده را به خود اختصاص داده اند.
دولتها در سراسر جهان تلاش می كنند راهی پیدا كنند كه اتومبیل های برقی را با مالیات پرداخت شده توسط رانندگان بنزین معمولی و دیزل متناظر سازد.
پیش نویس گزارش دولت NSW می گوید “طرح شارژ کاربر در جاده سازگار و منصفانه در سطح کشور برای وسایل نقلیه الکتریکی” را بررسی می کند که در نهایت برای همه وسایل نقلیه موتوری اعمال می شود.
دولت NSW می گوید فناوری مورد نیاز برای اجرای شارژ مبتنی بر مسافت برای وسایل نقلیه برقی از قبل وجود دارد.

“خوانش کیلومتر شمار سالانه یا دوسالانه گزارش می شود برای محاسبه بار استفاده می شود. این خوانش ها می توانند به طور خودکار توسط وسایل نقلیه ارسال شوند ، در صورت امکان ، یا خود گزارش دهند (همراه با مدارک عکاسی) ، “در این گزارش آمده است ، افزود: برای جلوگیری از دست زدن به صدف ، لازم است که آنها به نوعی حسابرسی باشند.
در این گزارش آمده است که نمی خواهد به طور ناعادلانه بر اتومبیل های برقی بپردازد ، بلکه می خواهد آنها را با مالیاتی که قبلاً در مورد اتومبیل های معمولی اعمال می شود ، منطبق کند.
در این گزارش آمده است: “دولتها ممکن است بخواهند هزینه بالاتری و مزایای زیست محیطی مربوط به وسایل نقلیه الکتریکی را تشخیص دهند ،” تا اطمینان حاصل شود که میزان بار کمتر یا حداقل بالاتر از هزینه سوخت برای بنزین معمولی یا دیزل نیست. ”
با این حال ، بهداد جعفری ، مدیرعامل شورای خودروهای برقی استرالیا ، می گوید خیلی زود استعمال مالیات جداگانه بر روی اتومبیل های برقی را آغاز کرد زیرا آنها هنوز یک فناوری نوظهور هستند.

آقای جعفری گفت: “زمان بندی همه اشتباه است.” “در حال حاضر زمان حمایت از وسایل نقلیه الکتریکی است ، و با پرداخت مالیات جدید به آنها ضربه نمی زند.”
آقای جعفری اظهار داشت كه در نهايت باید “گفتگو” در مورد اتومبیلهای برقی پرداخت مالیات جاده مطابق با یا معادل آن با خودروهای بنزینی و دیزلی انجام شود ، اما این سالها نگذشته بود.
آقای جعفری گفت: “اکثر کشورها با انگیزه از اتومبیل های برقی حمایت می کنند … و اکنون استرالیا می خواهد اولین کشور در جهان باشد که مالیات ویژه ای را برای آنها ایجاد می کند.”
در همین حال ، پیش نویس گزارش وزارت خزانه داری NSW همچنین با هدف رفع نگرانی های مربوط به حریم خصوصی ، نشانگر این فناوری است که به طور خودکار جزئیات کیلومتر شمار اتومبیل را بارگذاری می کند (کل مسافت طی شده) نباید بتواند مکان را مشخص کند.
در این گزارش آمده است: “این بررسی تشخیص می دهد که مدیریت صحیح نگرانی های مربوط به حریم خصوصی مسئله مهمی است که به متخصصین و مشاوره گسترده نیاز دارد.”

وی گفت: “برقراری تعادل درست بین حفظ حریم خصوصی ، کارکرد و انتخاب شهروندان مهم خواهد بود. ممکن است بین برچسب های الکترونیکی (برچسب های الکترونیکی) استفاده از کارت های عوارض و کارت های Opal ثبت شود ، که در صورت ثبت نام ، سفرهای مربوط به وسایل نقلیه عمومی را ثبت می کنند ، که هر دو برای مدتی در کار بوده اند و هیچگونه خصوصیات مهمی ندارند. چالش ها و مسائل.”
گزارش دولت NSW می گوید برای موفقیت این سیستم ، سایر کشورها به طور ایده آل همکاری خواهند کرد.
در این گزارش آمده است: “شارژ مبتنی بر مسافت ، اصلاحاتی است كه توسط دولتهای ایالتی به صورت یك طرفه ، مشاركتی یا همراه با كشور مشترک المنافع قابل اجرا است.”
“آزادی حرکت بین دولتها به این معنی است که رویکردهای مختلف شارژ می تواند از نظر مکانهایی که مردم از استفاده و ثبت نام وسایل نقلیه خود استفاده می کنند ، فرصت هایی را برای داوری ایجاد کند. بنابراین ، دولت های ایالتی برای اطمینان از سازگاری و سازگاری در خطوط دولتی ، مزایای آشکاری دارند ، ضمن اینکه اجازه می دهد تا انعطاف پذیری لازم برای تطبیق طرح شارژ به منعکس کننده شرایط محلی باشد. ”

بر خلاف عوارض سوخت ، که توسط دولت فدرال به عنوان درآمد عمومی جمع آوری می شود و سپس از طریق کمک های مالی زیرساخت ها و کمک های مالی به دولت های محلی توسط دولت فدرال توزیع می شود ، “دولت ها باید از راه دور (مالیات) جمع آوری و نگهداری کنند.”
دولت های استرالیا برای چهار سال گذشته درگیر چگونگی پرداخت عادلانه تر بر اتومبیل های برقی هستند.
در سال 2016 ، دولت فدرال تحقیق در مورد اصلاح بودجه راه را اعلام كرد اما تحقیقات هنوز آغاز نشده است.
پیش نویس گزارش خزانه داری NSW گفت: “اکنون فرصتی برای آزمایش و آزمایش یک بار مبتنی بر مسافت بر روی وسایل نقلیه الکتریکی وجود دارد تا حداقل تا حدی نابرابری در مدل تأمین اعتبار جاده را با توجه به مصرف مالیات سوخت اصلاح کند.”

این گزارش ادامه داد: “با توجه به سهم نسبتاً ناچیز فعلی آنها از بازار و تمرکز در بین رانندگان با درآمد نسبتاً بالاتر ، وسایل نقلیه الکتریکی احتمالاً ساده ترین راه برای اصلاح مشکلات مختلف را ارائه می دهند.”
“آنها (اتومبیل های برقی) از جدیدترین بازار هستند ، و این برنامه را برای دولت ها فراهم می کند تا بتوانند بهترین مکانیسم برای مدیریت نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را کشف و پیاده سازی کنند.”
در این گزارش ، تراز کردن اصلاح بودجه راه با ظهور وسایل نقلیه برقی “اکنون معنی دارد”.
“یک چارچوب هزینه کاربری جاده برای وسایل نقلیه برقی به عنوان اولین گام ، در مقیاس کوچکتر ، راه را برای انتقال طولانی مدت به یک طرح شارژ کاربر کاربر مستقر در کشور که در آن همه وسایل نقلیه برای استفاده از جاده بر اساس هزینه پرداخت می کنند ، آماده می کند. آنها تحمیل می کنند. ”


منبع : Car Advice