براساس گزارش های متعدد ، اعضای محافظه کار دولت انگلستان نخست وزیر بوریس جانسون را ترغیب کردند تا برنامه هایی را برای حذف تجهیزات مخابراتی ساخته شده توسط سازنده چینی هوآوی از شبکه 5G کشور تا سال 2023 ، تهیه کند.

تصمیم جانسون ، که می خواست سهم بازار هوآوی در زیرساختهای ارتباطی از راه دور کشور را 35 درصد محصور کند ، بریتانیا را دوباره با موقعیتی که استرالیا و ایالات متحده در مورد دخالت هوآوی در شبکه های ارتباطی ملی در نظر گرفته اند ، باز می گرداند. تلگراف.

بحث درباره نقش هوآوی در شبکه های بین المللی ناشی از روابط نزدیک این شرکت با دولت چین و ترس حضار مبنی بر تکیه بر تجهیزات مخابراتی هواوی می تواند ملت های متفقین را در معرض تهدیدات احتمالی سایبر قرار دهد و امنیت ملی را تضعیف کند.

هوآوی چگونه ملت های غربی را تقسیم می کند

در ابتدا ، بریتانیا قصد داشت به هوآوی اجازه دهد در طرحی كه تأیید آژانسهای اطلاعاتی انگلیس را در ژانویه دریافت كرده بود ، جایگاه خود را در زیرساختهای مخابراتی كشور حفظ كند.

سر Iain دانکن اسمیت ، رهبر محافظه کار ، گفت: “این خبر بسیار خوبی است و امیدوارم و باور داشته باشم که این شروع یک بررسی کامل و کامل از وابستگی خطرناک ما به چین خواهد بود.” وقتی از واژگونی نخست وزیر مطلع شدیم.

به عنوان TechCrunch پیش از این گزارش کرده بودند ، دولت استرالیا و ایالات متحده آمریکا هر دو نگرانی های قابل توجهی در مورد توانایی هواوی در عمل به طور مستقل از منافع دولت ملی چین دارند.

سیمئون گیلدینگ نوشت ، “مسئله اساسی یك اعتماد بین ملت ها در فضای مجازی است.” “این انتظار منطقی نیست که هوآوی از جهت گیری حزب کمونیست چین امتناع ورزد.”

با توجه به تنش های فعلی بین ایالات متحده و چین ، متحدان مانند انگلیس و استرالیا بهتر خدمت می کنند که خود را در معرض خطرات ناشی از فناوری شرکت مخابرات خارجی در شبکه های خود قرار ندهند ، برخی از تحلیلگران سیاست امنیتی هشدار داده اند.

تام اورن از موسسه سیاست استراتژیک استرالیا (ASPI) به TechCrunch گفت: “تصور کردن که زمانی که ایالات متحده و چین به نوعی درگیری پایان می یابند دشوار نیست.” “اگر یک جنگ تیراندازی رخ داده است ، تقریباً اجتناب ناپذیر است که ایالات متحده از استرالیا کمک بخواهد و پس از آن اگر هووی را در شبکه های خود داشته باشیم ، از این حیث ارتباطات حساس نیست ، در این وضعیت ناراحت کننده قرار خواهیم گرفت. شبکه ها به معنای واقعی کلمه توسط یک مخالف که با او در جنگ بودیم اداره می شدند. “

مقامات آمریكا باید از این تصمیم خوشحال شوند. آنها ماه ها تحت فشار قرار دادن کشورهای اروپایی برای محدود کردن حضور هواوی در شبکه های مخابراتی خود.

مارك اسپر ، وزیر دفاع آمریكا گفت: “اگر كشورها تصمیم بگیرند كه مسیر هوآوی را طی كنند ، می توانند همه اطلاعات و اشتراک اطلاعاتی كه در مورد آن صحبت كرده ایم را به خطر اندازد و این می تواند اتحاد را تضعیف كند یا حداقل رابطه ما با آن كشور را تضعیف كند.” طبق گزارش در نیویورک تایمز ، خبرنگاران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ قرار دارند.

در ماه های اخیر دولت ایالات متحده حمله خود را به غول فناوری در جبهه های مختلف افزایش داده است. در اوایل ماه مه ، ایالات متحده محدودیت های جدیدی را در استفاده از نرم افزار و سخت افزار آمریکایی در برخی از فرآیندهای نیمه هادی استراتژیک صادر کرد. این قوانین با استفاده از فن آوری های ایالات متحده ، از جمله آنهایی که در خارج از کشور مستقر هستند ، بر روی همه شرکتهای ریخته گری تأثیر می گذارد.

هواوی به دلیل محدودیت های جدید تراشه ایالات متحده ، عدم اطمینان را تصدیق کرده است

در کنفرانسی در اوایل این هفته ، Guo Ping ، رئیس چرخان هواوی اعتراف کرد که اگرچه این شرکت قادر به طراحی قطعات نیمه هادی مانند مدارهای مجتمع (IC) است ، اما “قادر به انجام کارهای دیگر نیست”.

وی گفت: “بقا در حال حاضر كلمه كلی برای ما است.”

هواوی این ممنوعیت را به چالش کشیده است و گفته است که به اکوسیستم فناوری بین المللی که برای تولید سخت افزاری که قدرت کل صنعت را دارد ، آسیب می رساند.

“در دراز مدت ، [the U.S. ban] به اعتماد و همکاری در صنعت نیمه هادی جهانی که بسیاری از صنایع به آن وابسته هستند آسیب می رساند و باعث افزایش درگیری و تلفات در این صنایع می شود. “


منبع Tech Crunch