طی یک اخیر ساتیا نادلا ، مدیر اجرایی مایکروسافت ، دوباره تعهد شرکت خود به هند را تکرار کرد و صندوق جدیدی را برای کمک به راه اندازی SaaS در این کشور کشف کرد.

و سپس نادلا و آنانت مهشواری ، رئیس مایکروسافت هند ، در مورد داستان موفقیت سکوی B2B Udaan بحث کرد در سه نمایش عمومی جداگانه روی صحنه

Udaan که مقر آن در بنگلور است ، یک مرکز تجارت الکترونیکی تجارت و تجارت است که توسط مدیران سابق Flipkart Amod Malviya ، Vaibhav Gupta و Sujeet Kumar تأسیس شده است. این استارتاپ از اعتبارات لاجورد مایکروسافت برای مقیاس بندی در روزهای ابتدایی خود استفاده کرد. مانند برخی از بازارهای دیگر ، مایکروسافت ، آمازون و گوگل اعتبار اولیه ابر را به صورت عمده به اوایل عرضه می دهند و نوید راه اندازی هندی ها را برای تلاش برای ورود به سیستم می دهند و می بینند که آیا راه حلهای آنها می تواند برای سایر مشتریانی که در این جاده هستند مرتبط باشد.

بیشتر اوقات این شرط ها کار نمی کنند ، اما بعضی اوقات آنها پرداخت می کنند. Udaan ، پس از جمع آوری نزدیک به 900 میلیون دلار از سرمایه گذاران مانند Lightspeed Venture Partners ، حدود 2.7 میلیارد دلار ارزش داشت ، Tencent Holdings ، GGV Capital و Hillhouse Capital یکی از بزرگترین مشتری های مایکروسافت هند در سه سال گذشته شده است.

Udaan در سال 2016 در انتهای دیوانگی تجارت الکترونیکی هند تأسیس شد ، هنگامی که تعداد زیادی از شرکت های نوپا که اقدام به ساختن سیستم عاملهای خرید آنلاین از مشتری به مصرف کننده کرده بودند ، شکست خوردند.

در آن زمان ، تعداد کمی از بازیکنان – مانند Power2SME و Moglix (محصولات صنعتی) و Bizongo (بسته بندی برای مشاغل) – به دنبال بازار تجارت به تجارت در هند بودند.

Udaan پس از جمع آوری نزدیک به 900 میلیون دلار از سرمایه گذاران مانند Lightspeed Venture Partners ، Tencent Holdings ، GGV Capital و Hillhouse Capital در حدود 2.7B $ ارزش دارد و به یکی از بزرگترین مشتری های مایکروسافت هند تبدیل شده است.

اما علیرغم اینکه در جاده ای که کمتر سفر می کند ، سفر کرد ، اودان رویاهای بلند پروازانه داشت. این استارتاپ در حال ساخت شبکه لجستیکی خود بود ، یک کار هرکولایی که حتی Flipkart هم انجام می داد و آمازون سالها از معیشت خاصی جلوگیری کرد ، اما هنوز به مخاطبی می رسید که هرگز بصورت آنلاین فروخته نشده است.


منبع Tech Crunch