Alibaba روز گذشته آخرین گزارش درآمد خود را منتشر کرد ، و غول تجارت الکترونیکی چینی گزارش داد که درآمد ابر 62 درصد رشد کرده و به 1.5 میلیارد دلار آمریکا رسیده است و برای اولین بار از آستانه درآمد RMB10 میلیاردی عبور کرده است.

علی بابا همچنین اعلام کرد که مهاجرت خود را به ابر عمومی خود در تازه ترین ربع انجام داده است ، نقطه عطف قابل توجهی زیرا شرکت می تواند به عنوان مرجع برای مشتریان بالقوه به عملکردهای خود اشاره کند ، نکته ای که دانیل ژانگ ، رئیس اجرایی علیبابا و مدیر عامل آن ، در تماس پس از درآمد شرکت با تحلیلگران انجام شد.

ما اعتقاد داریم که مهاجرت سیستم تجارت الکترونیکی اصلی Alibaba به ابر عمومی یک رویداد حوضه آبریز است. نه تنها ما خودمان از بهره وری عملیاتی بیشتری برخوردار خواهیم شد بلکه اعتقاد داریم که دیگران را به اتخاذ زیرساخت های عمومی عمومی ما نیز تشویق می کند.

شایان ذکر است که این شرکت همچنین هشدار داده است که Coronavirus چنگ زدن به چین می تواند در تجارت خرده فروشی این شرکت در سال جاری تأثیر داشته باشد ، اما به ویژه بخشی از ابر را ذکر نکرد.

گزارش درآمد دیروز ، علی بابا را به نرخ 6 میلیارد دلار در ایالات متحده قرار می دهد ، که برای مقام چهارم در مسابقه سهم بازار زیرساختهای ابری خوب است ، اما بسیار پشت سر رهبران بازار است. در جدیدترین گزارش های درآمدی ، گوگل 2.5 میلیارد دلار درآمد گزارش کرده است ، مایکروسافت 12.5 میلیارد دلار در نرم افزار و درآمد زیرساختی ترکیبی گزارش کرده است و رهبر بازار AWS اعلام کرده است که برای سه ماهه 10 میلیارد دلار درآمد دارد.

همانطور که با Google ، Alibaba به خوبی نشان می دهد در پشت بسته ، به عنوان آخرین داده های اشتراک بازار نشان می دهد. نمودار قبل از گزارش دیروز تولید شده است ، اما همچنان یک تصویر دقیق از موقعیت های نسبی شرکت های مختلف است.

Alibaba با Amazon بسیار مشترک است. هر دو غول تجارت الکترونیک هستند. هر دو دارای بازوی محاسبات ابری هستند. علی بابا اما بعداً به محاسبات ابری خانه آمد و در سال 2009 راه اندازی شد ، اما واقعاً فقط در سال 2015 شروع به جدی گرفتن آن کرد.

در آن زمان ، رئیس جمهور بخش ابر سیمون هو به رویترز مباهات كرد كه شركت وی ظرف 4 سال از آمازون در بازار ابر سبقت می گیرد. وی گفت: “هدف ما این است كه در چهار سال از آمازون سبقت بگیرد ، خواه در مشتری ، فناوری یا مقیاس جهانی باشد.”

آنها مطمئناً نزدیک به دستیابی به این هدف نیستند ، اما آنها در یک بازار زیرساخت ابری گرم به طور مداوم در حال رشد هستند. طبق جدیدترین داده های تحقیقات هم افزایی در منطقه ، علی بابا پیشروترین فروش ابر در چین است ، اگرچه AWS به طور کلی در آسیا منجر می شود.

جاه طلبانه علی بابا پادشاهان محاسبات ابری را هدف گرفته است


منبع Tech Crunch