درآمد میلیاردی ازفروش پیراهن تیم ملی

فدراسیون فوتبال ایران پیش بینی کرده که حدود ۱.۵میلیون دلار از طریق فروش لباس‌های تیم ملی ایران درآمد داشته باشد

 

درآمدی که با توجه به رعایت نشدن کپی رایت در ایران و نرخ بالای دلار، کمی سخت می شود اما با توجه به علاقه قشر عظیمی از مردم به تیم ملی و همچنین تمایل زیاد به در اختیار داشتن پیراهن اصل تیم ملی به رغم گرانی آن بسیار ممکن خواهد بود.

 

طبق قرارداد فدراسیون فوتبال با آدیداس، این شرکت ۱۵درصد از درآمد خود از فروش لباس تیم ملی را باید به فدراسیون فوتبال ایران بدهد. اگر آدیداس بتواند ظرف مدت یکسال که جام جهانی خرداد آینده هم در آن بازه زمانی وجود دارد و جام ملتهای آسیا هم به آن نزدیک است، ۱۰ میلیون دلار از فروش لباس ایران به هواداران درآمد داشته باشد، طبق پیش بینی‌های فدراسیون فوتبال ۱.۵ میلیون دلار به تیم ملی می‌رسد.

برای محقق شدن ۱۰ میلیون دلار فروش، آدیداس باید ۷۹۸۶۵ عدد از پیراهن ۱۲۵ دلاری ایران را به فروش برساند یا این شرکت می‌تواند با فروش ۵۷۸۰۳ دست لباس (پیراهن و شورت ورزشی) ۱۰ میلیون دلار درآمد داشته باشد. این ارقام بزرگ هستند اما تعداد ایرانیان علاقمند نیز بیشمار است و نباید فراموش کرد که میلیون ها ایرانی در بیرون از کشور نیز زندگی می کنند که عاشق این پیراهن هستند و می خواهند یکی از آنها را خودشان و اعضای خانواده شان بر تن کنند. 

منبع: تابناک

(بازدید ۱۱ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

جعبه درباره نویسنده

خبر تو خبر این وب سایت تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند

شما ممکن است علاقه مند باشید به

متن خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *