بودجه ایالتی نشان داده است که خزانه های ویکتوریا توسط رانندگان پر سرعت پر می شود ، زیرا دولت شبکه گسترده تری را ایجاد می کند.

بر اساس ارقامی که در بودجه سالهای 2020-2020 دولت ویکتوریا ذکر شده ، درآمد جمع شده از جریمه های سرعت غیر مجاز تقریباً 60 درصد افزایش می یابد.
افزایش درآمد حاصل ابتکار عمل دولت ایالتی برای افزایش 75 درصدی برنامه دوربین کنترل سرعت است.
اختلاف بین توسعه و درآمد پیش بینی شده با ارقامی که نشان می دهد سرعت و جریمه دوربین قرمز چراغ در سالهای اخیر کاهش یافته است.
از آنجا که به نظر می رسد رانندگان به طور فزاینده ای از محدودیت سرعت ارسال شده پیروی می کنند ، شبکه ای بسیار بزرگتر برای گرفتن بیشتر رانندگان قانون شکنی در حال ساخت است.
ویکتوریا 330 میلیون دلار از جریمه های سرعت در طول سال مالی 2019-2020 دریافت کرده است ، اما دولت ایالت انتظار دارد این رقم به 475 میلیون دلار افزایش یابد – برابر با 44 درصد افزایش در یک سال.

بودجه پیش بینی می کند که درآمد دوربین های کنترل سرعت در سال بعد ، قبل از شروع به صاف شدن رشد ، به 524 میلیون دلار افزایش یابد. این پیش بینی مساوی است با جهش تقریباً 60 درصدی جریمه ها طی دو سال.

بیش از 1.2 میلیون جریمه دوربین سرعت و چراغ قرمز در سال مالی 2018-2019 در ویکتوریا صادر شده است – کاهش هفت درصدی نسبت به سال گذشته.
ارقام سه ماهه نشان می دهد که صدور جریمه ها در سال 2020 کاهش می یابد.

سخنگوی وزارت دادگستری و ایمنی جامعه ایالت به CarAdvice گفت: “برنامه دوربین ایمنی جاده ویکتوریا نقشی اساسی در تغییر رفتار راننده ، جلوگیری از ضربه جاده ای و کاهش تعداد تلفات در جاده های ما دارد”.
برخلاف سایر ایالت های استرالیا ، دوربین های کنترل سرعت موبایل در ویکتوریا پنهان هستند ، که در وسایل نقلیه مسافرتی مشترکی که کنار جاده پارک شده اند سوار می شوند.
در آگوست سال 2020 ، روزنامه The Age نشان داد که به دلیل نقص در این فناوری ، حدود 200000 جریمه صادر شده از دوربین های کنترل سرعت موبایل جدید (سری T) در دست بررسی هستند.
با این حال ، در اواخر ماه سپتامبر ، کمیسر دوربین ایمنی جاده ویکتوریا به این نتیجه رسید که دوربین های کنترل سرعت “سری T” دقیق و سازگار بوده و یک جریمه صادر شده برای خودرویی را که ثابت شده بود تقریباً نیمی از سرعت ادعا شده دارد ، پس گرفت.

این دوربین ها بخشی از سرمایه گذاری 120 میلیون دلاری دولت ویکتوریا برای گسترش برنامه است که 15.1 میلیون دلار بیشتر در بودجه جدید اعلام شده است.
این توسعه به منظور افزایش تعداد ساعاتی که دوربین های کنترل سرعت در جاده ها نظارت می کنند ، 75 درصد افزایش یافته است.
سخنگوی وزارت دادگستری درباره این طرح گفت: “ساعات اضافی دوربین ایمنی جاده به شما اطمینان می دهد که رفتار خطرناک رانندگی کاهش می یابد و کاربران جاده از امنیت برخوردار هستند.”
“بیشتر ویکتوریایی ها بیش از هر زمان دیگر نقشی را که دوربین های ایمنی جاده در نجات جان انسان ها دارند درک می کنند و به آن اهمیت می دهند.”
در صورت اثبات صحت پیش بینی های پیش بینی شده ، دولت کل سرمایه گذاری خود را در مدت یک سال بعلاوه تغییر دریافت خواهد کرد.

با وزارت خزانه داری و دارایی ویکتوریا و کمیسر دوربین ایمنی جاده ویکتوریا تماس گرفته شد و این داستان با پاسخ آنها به روز خواهد شد.


منبع : Car Advice