براساس داده های جدید برج سنسور ، هزینه های مصرف کننده برای برنامه های موبایل و نصب برنامه ها در نیمه اول سال 2020 ، تا حدودی به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 افزایش یافته است. در نیمه اول سال ، مصرف کنندگان 50.1 میلیارد دلار در سراسر جهان در سراسر App Store و Google Play هزینه کردند – رقمی که نسبت به نیمه اول سال 2019 با 23.4 درصد رشد داشته است. پیش از این ، درآمد 20 درصد نسبت به نیمه اول سال 2018 و 2019 افزایش یافته بود ، برای مقایسه. علاوه بر این ، نصب های برنامه اول در مقایسه با سال گذشته در نیمه اول سال 2020 با 26.1 درصد افزایش داشته و به 71.5 میلیارد بار رسیده است.

فروشگاه App اپل 18.3 میلیارد از این دانلودها را به خود اختصاص داده است ، که نسبت به سال گذشته 22.8 درصد افزایش داشته است ، در حالی که Google Play 53.2 میلیارد نصب برنامه جدید را تجربه کرده است ، که 27.3 درصد رشد داشته است.

اعتبار تصویر: برج سنسور

اگرچه Google Play شاهد نصب برنامه های بسیار بیشتری بود ، فروشگاه App اپل همچنان از رقبای خود در هزینه های مصرف کننده پیشی می گرفت.

طبق تخمین سنسور برج ، در نیمه اول سال ، App Store 32.8 میلیارد دلار از خریدهای داخل برنامه ، اشتراک و برنامه ها و بازی های ممتاز ایجاد کرده است. این رقم نسبت به سال گذشته 24.7٪ نسبت به 26.3 میلیارد دلار هزینه شده در نیمه اول سال 2019 افزایش یافته است. همچنین این تقریباً دو برابر درآمد ناخالص در گوگل پلی است که 17.3 میلیارد دلار بوده است ، یعنی افزایش 21٪ نسبت به سال گذشته. .

اعتبار تصویر: برج سنسور

تأثیرات این بیماری همه گیر فقط تا حدودی در برنامه های پردرآمد (غیر بازی) نیمه اول سال 2020 منعکس شده است. به عنوان مثال ، بزرگترین کارآموز برنامه دوستیابی آنلاین بازی Tinder بود – برنامه ای که به گمان او کاهش می یابد. به دلیل الزامات دوری اجتماعی ، از بین 5 نفر برتر قرار گرفته است.

در طول نیمه اول سال ، Tinder حدود 433 میلیون دلار هزینه در هر دو فروشگاه اپلیکیشن ، به همراه داشته است. با این حال ، این تعداد نسبت به نیمه اول سال 2019 یا 532 میلیون دلار کاهش در حدود 19٪ نشان می دهد. هنوز مشخص نیست که این کاهش چه مقدار به تغییر رفتار و عادات خرج مصرف کنندگان در طول بیماری همه گیر مرتبط است. گرچه سفارشات و قرنطینه های سرپناهی در محل ، مردم را در داخل خانه و مسافت اجتماعی نگه داشته است ، برنامه های شبکه های اجتماعی – و به ویژه برنامه های متمرکز بر ارتباطات آنلاین – در اثر کمبود قفل ها شکوفا شده اند.

اعتبار تصویر: برج سنسور

تیندر با آزاد کردن ویژگی “گذرنامه” خود ، علاقه روزافزون به شبکه های آنلاین را به خود جلب کرد. این تنظیمات به کاربران این امکان را می دهد تا با سایر مجردها در سراسر جهان مطابقت داشته باشند و Tinder را به یک برنامه اجتماعی تبدیل کنند تا یک برنامه متمرکز بر دوستیابی در دنیای واقعی. اما این تغییر همچنین می تواند منجر به کاهش در کل درآمد Tinder برای نیمه اول سال شود.

اپلیکیشن ناخوشایند شماره 2 برتر در نیمه اول سال 2020 YouTube بود که حدود 431 میلیون دلار در سطح جهان به ارمغان آورد. این توسط TikTok ByteDance با 421 میلیون دلار دنبال شد. پیش از این Sensor Tower گزارش داد که برنامه ویدیوی اجتماعی که شامل دوئین در چین است نیز در نیمه اول سال رکورد های بارگیری را شکسته بود و 2 میلیارد بار در کل بارگیری جهانی داشت.

Tencent Video و Netflix به ترتیب برنامه های برتر شماره 4 و شماره 5 بودند.

در همین حال ، مصرف کنندگان که در طول همه گیری در خانه گیر کرده اند ، تعداد بیشتری برنامه و بازی را بارگیری می کنند. در نیمه اول سال ، مصرف کنندگان برای اولین بار 71.5 میلیارد برنامه نصب کرده اند که نسبت به نیمه اول سال 2019 ، 26.1 درصد افزایش داشته است.

اعتبار تصویر: برج سنسور

TikTok با 626 میلیون بار بارگیری بیشترین برنامه در نیمه اول سال بود. اما با توجه به تغییرات اخیر در هند که دولت اکنون 59 برنامه چینی از جمله TikTok را ممنوع کرده است ، ممکن است موقعیت آن در نیمه دوم سال کاملاً متفاوت به نظر برسد.

اپلیکیشن های شماره 2 و شماره 3 به ترتیب واتس اپ و زوم بودند – دومی به طور کلی نشانگر تغییر سریع در کار خانگی و مصرف کنندگان از کنفرانس ویدئویی آنلاین است. علاوه بر واتس اپ ، فیسبوک موقعیت های شماره 4 ، شماره 5 و شماره 6 را در 10 کشور برتر به همراه Facebook ، Instagram و Messenger به ترتیب به دست آورد.

برنامه اجتماعی اسنپ چت شماره 7 و شماره 8 برنامه ویدیویی Likee بود که شبیه TikTok است اما انواع مختلفی از جلوه های چهره و فیلترها را ارائه می دهد. نتفلیکس و یوتیوب در جمع 10 نفر برتر قرار گرفتند.

بازی های موبایل همچنین در طول همه گیری افزایش چشمگیری را تجربه کرده اند که بازی با هزینه آن 21.2٪ نسبت به سال گذشته به 36.6 میلیارد دلار تخمین زده می شود تا در نیمه اول سال ، به سن 36 سالگی برسد. هزینه فروشگاه App Store نسبت به سال گذشته 22.7٪ رشد داشت و به 22.2 میلیارد دلار رسید ، در حالی که مخارج بازی Google Play 19٪ رشد داشت و به 14.4 میلیارد دلار رسید.

اعتبار تصویر: برج سنسور

PUBG Mobile Tencent به عنوان بازی برتر برای نیمه اول سال Honor of Kings را شکست داد. بازی Tencent ، که شامل نسخه های محلی شده آن (بازی برای صلح و صلح نخبگان) است ، 1.3 میلیارد دلار در هر دو فروشگاه برنامه ایجاد کرد ، از جمله فروشگاه های برنامه اندرویدی شخص ثالث در چین. در همین حال ، افتخار پادشاهان تقریباً 1 میلیارد دلار درآمد داشت.

10 نفر دیگر نیز به ترتیب ، Monster Strike (632M $) ، Roblox ، Master Coin ، Candy Crush Saga ، AFK Arena ، Gardenscapes ، Fate / Grand Order و Pokémon Go قرار دارند. اخیراً اخیراً در بازیهای داخلی در شرایطی که قفل دولت بسته بود ، سازگار با بازی داخلی بود.

به ویژه ، Roblox به دلیل همه گیری در حال پیشرفت است زیرا بچه های گیر افتاده در داخل خانه برای بازی و معاشرت با دوستان در محیط مجازی خود رفته اند. در ماه ژوئن ، سنسور برج گزارش داد که رابلوکس از عظیم 1.5 میلیارد دلاری در هزینه بازیکن بازیکن پیشی گرفته است ، به عنوان مثال. در همین حال ، شرکت سکه مستر ، در حال نزدیک شدن به نقطه عطف بازیکن 1 میلیارد دلاری است.

از نظر نصب بازی های برتر ، PUBG Mobile نیز در اینجا به بازار آمد و پس از آن عنوان دیگری از عنوان Royale Battle ، Garena Free Fire نامگذاری شد. Ruby Game Studio’s Hunter Assassin ، Gardenscapes Eyewind Limited ، و باغچه های Playrix – که بسیاری از آنها در یک زمان پر استرس احساس آرامش کردند – در جمع پنج نفر برتر قرار گرفتند.

اعتبار تصویر: برج سنسور

در کل بازار بازی های موبایل ، بارگیری ها نسبت به سال گذشته 42.5٪ افزایش یافته و به 28.5 میلیارد نصب بار اول در نیمه اول سال 2020 رسیده است. از این میان ، بارگیری های Google Play با رشد 46.2٪ نسبت به سال گذشته به 22.8 میلیارد رسید در حالی که بارگیری در فروشگاه App با 29.5٪ افزایش به 5.7 میلیارد دلار رسید.

اعتبار تصویر: برج سنسور

اثرات COVID-19 در Q2 مشهودتر است

نشانه هایی از تأثیر COVID-19 در بازار برنامه را می توان در میان آمار و ارقام برای نیمه اول سال مشاهده کرد – مانند رشد مشاهده شده توسط Zoom یا سیستم عامل های بازی های اجتماعی مانند Roblox ، برای مثال. اما نگاه دقیق تر به سه ماهه دوم سال 2020 اثرات COVID-19 آشکارتر می شود.

پیش بینی های اولیه Sensor Tower نشان می دهد که هزینه های مصرف کننده برای برنامه ها و بازی ها از Q1 به Q2 به صورت فصلی 11 درصد افزایش یافت و نسبت به سال گذشته 28.8 درصد رشد کرد و به 26.4 میلیارد دلار در سراسر جهان رسید. این افزایش قابل توجه از رشد 1.4 درصدی بین Q1 2019 و Q2 2019 است. بارگیریها به صورت ماهانه 12٪ و در مقایسه با سال گذشته 31.7٪ افزایش یافت و به 37.8 میلیارد در سراسر جهان رسید. باز هم ، یک رشد بزرگ از رشد 2.5 درصدی بین Q1 2019 و Q2 2020.


منبع Tech Crunch