در صنعت فناوری، تنوع موضوعی داغ است. ما شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک و گوگل را دیده‌ایم که به امید بهبود فرهنگ شرکت‌شان، به تنوع، حقوق صاحبان سهام و ابتکارات مشارکت می‌پردازند. اما تجزیه و تحلیل نشان می‌دهد که علیرغم این تلاش‌ها، هیچ تغییر قابل‌توجهی در تنوع برای این شرکت‌های ادعایی مبتنی بر DEI در طول 10 سال گذشته وجود نداشته است.

در دهه 2010 ، بسیاری از شرکت های فناوری گزارش های تنوع سالیانه خود را برای نشان دادن شفافیت علنی کردند. با این وجود ، هنگام بررسی داده ها مشکلی بوجود می آید: در حالی که گزارشها اغلب سودها یا زیانهای افزایشی در تعداد تنوع را توصیف می کنند ، آنها اغلب در تجزیه و تحلیل داده هایی که می تواند به شرکت در ایجاد تغییرات ملموس کمک کند ، تجزیه و تحلیل نمی کنند.

استفاده از داده‌ها برای کاوش عمیق‌تر در سیستم‌هایی که بر تنوع تأثیر می‌گذارند

داده های این گزارش ها بیانیه ای از نتایج را در اختیار ما قرار می دهد. ما می‌توانیم ببینیم که آیا شرکت در حوزه‌های اندازه‌گیری شده تنوع رشد یا کاهش داشته است – معمولاً بازنمایی جمعیتی. چیزی که نمی‌توانیم ببینیم این است که چرا این نتایج اتفاق می‌افتند و در چه نقطه‌ای از سیستم ما علامت را از دست می‌دهیم.

بنابراین، این گزارش‌ها اثرات قدرتمند پاسخگویی اندازه‌گیری فرآیندها و سیستم‌های بهبود یافته را از دست می‌دهند.

برای توضیح یک مثال، به داده های بازاریابی یک شرکت نگاه می کنیم.

هنگامی که یک شرکت بزرگ در تلاش است تا قیف بازاریابی خود را بهینه کند، می تواند داده ها را در هر سطحی از فرآیند بازاریابی ببیند. به عنوان مثال، آنها می‌توانند تعداد برداشت‌هایی را که از تلاش‌های بازاریابی خارجی دریافت می‌کنند، تخمین بزنند، تعداد تبدیل‌های تبلیغاتی به وب‌سایت خود را محاسبه کنند و تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت را به مشتری تبدیل کنند. این اطلاعات به طور منظم برای بهینه سازی عملکرد و افزایش فروش استفاده می شود – و اولویت بندی می شود زیرا رهبران می دانند که ایجاد درآمد برای موفقیت شرکت ضروری است.

رهبران می توانند این کیفیت تجزیه و تحلیل را در سطح استخدام با ثبت و تجزیه و تحلیل داده ها در هر سطح از سیستم استخدام انجام دهند. مجموعه داده ها شامل اطلاعات جمعیت شناختی برای هر نقطه از تعامل است، از جمله:

  • تعداد نمایش های دریافت شده برای یک آگهی کار.
  • مشخص شدن نامزدها از طریق منابع تأمین منابع
  • کاندیداهایی که برای مصاحبه معرفی می شوند.
  • نتایج ارزیابی مصاحبه گر
  • پیشنهادات شغلی و پیشنهادات شغلی پذیرفته می شود.

سپس رهبران می توانند اطمینان حاصل کنند که بازنمایی جمعیتی در هر سطح از فرآیند حداقل معادل جمعیت شناسی مجموعه استعدادهای موجود است. سپس شرکت باید استفاده از این داده ها را برای ایجاد تغییرات منظم در سیستم (نه سالانه) برای بهبود نتایج اولویت بندی کند.

استخدام تنها یک مثال است و حوزه های دیگری از تجارت نیز وجود دارد که می توانند از تنوع اطلاعات آموزنده تری بهره مند شوند.

عملی کردن اطلاعات

به عنوان یک رهبر ، شما می توانید داده های خود را با انتشار اطلاعاتی که می تواند منجر به پاسخگویی و عدالت و مشارکت بیشتر شود ، قابل اجرا کنید.

هر یک از موارد زیر را به اشتراک بگذارید:

  • شفافیت بپردازید و برابری را بر اساس جمعیت بپردازید.
  • داده های مشارکت و گنجاندن بر اساس جمعیت.
  • میزان ارتقاء بر اساس جمعیت شناسی
  • میزان حفظ بر اساس جمعیت شناسی

اکنون، ممکن است پوست مشاور عمومی شما در این توصیه‌ها بخزد. با این حال، سازمان‌هایی که در زمینه استعداد، فرهنگ و برابری نوآوری می‌کنند، مایلند در این حوزه‌های شفافیت و مسئولیت‌پذیری سرگردان شوند.

علاوه بر این، سازمان‌هایی را دیده‌ایم که می‌خواهند با انتشار این داده‌ها از صمیم قلب بر یکپارچگی خود بایستند، پیشرفت چشمگیری در جهت ایجاد فرهنگ تعلق داشتن که بر تنوع تمرکز دارند، داشته‌اند.

شفافیت داده برابر با داده نیست مسئوليت

ما اغلب معتقدیم که اگر بتوانیم چیزی را اندازه گیری کنیم ، می توانیم آن را تغییر دهیم. با این حال، اندازه گیری به تنهایی باعث تغییر نمی شود. بنابراین، اندازه‌گیری عناصر داده مناسب در حالی که ذینفعان را برای تغییرات قابل اندازه‌گیری مسئول می‌دانیم، بسیار مهم است.

بیایید در نظر بگیریم که چگونه این کار در فروش انجام می شود.

تیم های فروش عملکرد فردی را بر اساس سهم آنها در دستیابی به اهداف درآمد اندازه گیری می کنند. آن ها هستند ضروری نتیجه بگیرند یا خطر از دست دادن شغل خود را داشته باشند زیرا شکست می تواند به کسب و کار آسیب برساند.

اگر همین کار را برای DEI انجام دهیم، می‌بینیم که رهبران در قبال کسب نتایج ملموس به‌عنوان بخشی از اهداف ارزیابی عملکردشان به‌صورت فصلی یا سالانه پاسخگو می‌شوند. اما، متأسفانه، ارائه گزارشی مبنی بر بیان آنچه رخ داده است، رهبران را ترغیب نمی کند تا برای تغییر فرآیندهایی که به طور معناداری بر نتایج تأثیر می گذارد، اقدامات بیشتری انجام دهند.

مقایسه با اعداد پایین سوزن را جابجا نمی کند

گزارش تنوع اغلب داده های سالانه را در مقابل معیارهای قبلی شرکت، صنعت به عنوان یک کل، شرکت هایی با اندازه مشابه یا کل جغرافیایی (یعنی ایالات متحده) معیار قرار می دهد. این شکل از اندازه گیری پیشرفت باعث می شود که پیشرفت تدریجی دستاوردی بزرگتر از آنچه هست به نظر برسد. رهبران می توانند به این داده ها اشاره کنند و بگویند که استانداردهای صنعت را برآورده می کنند، اما اگر نرخ پیشرفت صنعت ناچیز باشد، به سادگی مسئولیت دستیابی به نتایج بهتر را از بین می برد. سازمان‌ها چندین دهه است که تنوع را به درستی دریافت نکرده‌اند، چرا باید معیارهایی را برای آن‌هایی که عملکرد ضعیفی دارند، تعیین کنیم؟

بیایید این را به سادگی بگوییم: محک زدن به عملکرد ضعیف یک عمل ضعیف است.

اگر معیاری را انجام می‌دهید، حداقل به دنبال بهبود واقعی با معیارسازی در برابر شرکت‌هایی باشید که در چهارچوب برتر در مورد ارائه تنوع به میان می‌آیند. اما ، باز هم ، این نوار را بالاتر می برد و رهبران را برای استراتژیک تر شدن به چالش می کشد.

مهم‌تر از آن، شرکت‌ها باید در مقابل استعدادهای موجود (با استفاده از داده‌های اداره آمار کار در ایالات متحده، یا با استفاده از نرخ فارغ‌التحصیلی بر اساس جمعیت و رشته تحصیلی، معیار قرار دهند.) برای تعیین میزان نمایندگی در جغرافیا، صنعت و زمینه شغلی شما.

برای مثال، میزان فارغ‌التحصیلی در میان زنان رشته‌های علوم کامپیوتر به طور چشمگیری بالاتر از حضور زنان در نقش‌های مهندسی نرم‌افزار سطح پایین در اکثر شرکت‌ها است.

و با این حال، حتی داده‌های BLS نیز می‌توانند ناقص باشند، زیرا بر چندین فرض در مورد اینکه چه کسی واجد شرایط استخدام است متکی است و کل افراد واقعاً قابل استخدام را حذف می‌کند. بنابراین ، شما همچنین می توانید این معیارها را با محلی داده های جمعیتی به عنوان یک مجموعه داده دیگر برای نشان دادن میزان تأثیرگذاری شما.

اگر شرکت‌های فناوری داده‌هایی را منتشر کنند که نه تنها آنچه را که در حال حاضر در سازمان اتفاق می‌افتد، توصیف کند، بلکه زمینه‌ای را نیز نشان دهد که چگونه سوگیری سیستمی بر استعدادهای گوناگونی که نمی‌توانند به سازمان‌هایشان دسترسی داشته باشند، تأثیر می‌گذارد، این گزارش‌ها ممکن است انگیزه‌ای برای تغییر رفتاری ایجاد کند و برای خوانندگان صنایع دیگر که مشتاق آن هستند ارزشمندتر باشد. نتایج سازمانی خود را بهبود بخشند.
منبع Tech Crunch