آمازون خدمات وب (AWS) بازی صنعت فضایی خود را با یک واحد تجاری اختصاصی به نام هوافضا و راه حل های ماهواره ای (همانطور که اولین بار توسط WSJ گزارش شده است) در حال انجام است که بر روی پروژه های فضایی متمرکز است ، از جمله مشتریانی مانند ناسا ، ارتش آمریكا و بازیگران فضایی خصوصی از جمله لاكهید مارتین و دیگران. AWS قبلاً در خدمت مشتریان صنعت ماهواره و فضایی بوده است ، از جمله با ارائه ایستگاه زمینی AWS که ارتباطات ماهواره ای و پردازش داده ها را به عنوان یک سرویس فراهم می کند و به مشتریان کمک می کند هنگام ایجاد شبکه های ماهواره ای و صورتهای فلکی خود ، نیاز به راه اندازی ایستگاه های زمینی اختصاصی خود را دور بزنند.

بخش AWS توسط سرلشكر بازنشسته نیروی هوایی ، گلینت کراسیر ، كه در راه اندازی فضایی آمریكا درگیر بود ، هدایت می شود. بازوی نیروی ارتش آمریكا. انتخاب رهبری نشانگر خوبی از آنچه هدف اصلی این واحد خواهد بود: فرود و خدمت به مشتریان بزرگ و پرسود است که بیشتر صنایع دفاعی را تشکیل می دهند.

در یک تصمیم پرشور سال گذشته ، AWS در ارائه خدمات محاسبات ابری به پنتاگون با ارزش تقریبی 10 میلیارد دلار ، قرارداد خود را از دست داد و با این نتیجه Azure مایکروسافت برنده شد. آمازون رسماً این تصمیم را به چالش كشیده است ، و مراحل نتیجه آن چالش در جریان است. اما احتمالاً ضرر قرارداد یک تماس بیدارکننده در AWS بود که برای تقویت خط لوله خود برای قراردادهای آژانس دفاع ویژه باید کارهای بیشتری انجام دهد.

خدمات محاسبات ابری برای دارایی های ماهواره ای و فضا یک تجارت بالقوه عظیم در طی چند سال آینده برای صنعت دفاعی است ، به ویژه در ایالات متحده ، جایی که بخشی از استراتژی نیروی فضایی و وزارت دفاع است. از اتکا به ماهواره های بزرگ پیری و قدیمی و همچنین به سمت شبکه های متنوع تر ، مقرون به صرفه تر و مقرون به صرفه تر از ماهواره های کوچک که می توانند بطور مکرر و با روشی پاسخگو باشند ، دور می شوند.

تمرکز اصلی روی مشتریان دفاعی به معنای راه اندازی و سرمایه گذاری های جدید کوچک جدید فایده ای ندارد. در حقیقت ، آنها باید به همان اندازه قادر به استفاده از مزایای هزینه ای باشند که از آمازون به دست می آید منابع بیشتری را برای ارائه خدمات به این بخش به عنوان بازیکنان بزرگتر اختصاص می دهند. در واقع ، ایستگاه زمینی AWS در حال حاضر به راه اندازی های کوچکتر از جمله Capella Space ، امروز اعلام كرد كه می تواند از AWS برای فرمان و كنترل ماهواره خود و همچنین تهیه اطلاعات از ماهواره های تصویربرداری آن به مشتریان خود بسیار سریعتر و ارزان تر از آنچه معمولاً برای ارائه دهندگان ماهواره استفاده می شود ، استفاده كند.

این تمرکز جدید می تواند به بیشتر هزینه های سخت که هر راه اندازی ماهواره باید مانند راه اندازی ایستگاه های زمینی متحمل شود کمک کند – امداد بسیار مورد نیاز با توجه به شرایط COVID-19 بر افزایش توانایی های مبتدیان ، به ویژه در مناطقی از فناوری مرزی مانند فضا.


منبع Tech Crunch