Task Manager ویندوز 10 بخشی از سیستم عامل است که ممکن است شما اغلب از آنها بازدید نکنید ، اما احتمال دارد که این کار را انجام دهید ، یک هدف بسیار مفید را ارائه می دهد – و این عملکرد عملکرد دسک تاپ با یک سری نکات تازه به اشتراک گذاشته شده حتی می تواند مفیدتر باشد.
اینها نکاتی از هرگونه فکر و فکر قدیمی نیست. آنها مستقیماً از خالق مغز مغز Task Manager ناشی نمی شوند.

نحوه سرعت بخشیدن به ویندوز 10
نحوه کار باهوش تر از خانه با ویندوز 10
ما 100 مشکل رایج ویندوز 10 را حل می کنیم

دیوید پلامر در ابتدا Task Manager را به عنوان یک پروژه جانبی در خانه توسعه داده بود ، اما در سال 1995 به بخشی از ویندوز تبدیل شد و از آن زمان تاکنون جنبه مهمی از رابط کاربری دارد.
همانطور که در ابتدا ذکر کردیم مهم ، اما شاید خیلی مرتباً مورد استفاده قرار نگیرد. شما احتمالاً فقط وقتی به برنامه وظیفه خود سر می زنید وقتی برنامه نادرستی وجود دارد که “پاسخ نمی دهد” باشد و فقط در آنجا نشسته است که فوت کرده است ، اما از بستن امتناع می کنید.
می توانید چنین فرآیندهایی را مجبور به بستن از طریق Task Manager کنید ، و همچنین مدیریت کنید که برنامه ها هنگام بوت شدن رایانه شخصی اجرا شوند ، همچنین ابزارهای مختلف نظارت نیز وجود دارد. از حالت دوم برای بررسی CPU ، حافظه و دیسک استفاده می شود (و در واقع استفاده از GPU این روزها) ، این امکان را به شما می دهد تا هرگونه فرآیند مشکل ساز را که ممکن است باعث پردازش حافظه پردازنده یا سیستم شما شود ، شناسایی کنید (که از نظر کاربردی می تواند بسیار مفید باشد. خاموش کردن آن برنامه ها برای اینکه رایانه شخصی شما مجدداً به راحتی اجرا شود).
اما چیزهای بیشتری برای Task Manager وجود ندارد ، زیرا نکات Plummer (که او در Reddit به اشتراک گذاشت) روشن است.
گرفته شده به کار
یکی از جالب ترین اطلاعات منتقل شده این است که با فشار دادن کلیدهای CTRL + Shift + Escape به هم ، ویندوز می تواند به طور بالقوه وضعیت را نجات دهد اگر Task Manager خراب شده یا خودش را منجمد کرده باشد – سیستم عامل سعی خواهد کرد تا یک نمونه موجود را آتش بزند یا راه اندازی کند. مدیر وظیفه کاملاً جدید (با فراهم کردن منابع سیستم در دسترس برای انجام این کار).
اتفاقاً ، فشار دادن CTRL + Shift + Escape یک میانبر ساده خوب برای راه اندازی Task Manager به هر حال (به جای استفاده از CTRL + ALT + Delete است که معروف ترین مسیر رسیدن به Task Manager است ، اما شامل مرحله اضافی کلیک کردن در یک فهرست است) .
علاوه بر این ، CTRL + Shift + Escape به طور بالقوه می تواند Task Manager را راه اندازی کند حتی اگر بقیه هسته های اصلی ویندوز مرده باشند (بنابراین اگر File Explorer – به عبارت دیگر ، ویندوزهایی که با آنها پوشه ها و پرونده ها را حرکت می کنید) و امثال سیستم. سینی از بین رفت)
Task Manager یک برنامه کوچک بسیار هوشمندانه است ، و اگر منابع سیستم واقعاً کوتاه باشند ، خود را در حالت کاهش یافته شلیک می کند ، شاید فقط در صورتی که برگه Proces ها را کنترل کنید ، این تنها مدیریت را نشان می دهد – زیرا این بیت ممکن است به شما امکان نجات سیستم را بدهد. از تصادف
همچنین لازم به ذکر است که در برگه های مختلف ، می توانید ستون ها را بکشید و رها کنید تا آنها را دوباره ترتیب دهید – بنابراین اگر می خواهید از حافظه به عنوان ستون اصلی سمت چپ به جای CPU استفاده کنید ، می توانید اینها را تغییر دهید.
همچنین ستونهای اضافی از اطلاعات وجود دارد که می تواند اضافه شود ، اما به طور پیش فرض در آن موجود نیست: با کلیک راست بر روی بالای یک ستون ، و لیست کامل را مشاهده خواهید کرد ، بنابراین اگر می خواهید نمایش داده شود ، فقط چیزی را علامت بزنید.
در صورتی که پست کامل Reddit را چک کنید ، نکات مفیدی مفید و همچنین اطلاعات جالب وجود دارد ، از جمله اینکه Plummer می نویسد پین بال دزد فضایی Space Cadet و در بسیاری از قسمتهای دیگر ویندوز از جمله منوی Start کار کرده است.
اینها بهترین لپ تاپ های سال 2020 هستند

از طریق PC Gamer


منبع Tech Radar