استارتاپ تولید مدارهای Varda Space Industries با سرعت در حال حرکت است. تنها چند هفته پس از اعلام سری A 42 میلیون دلاری ، واردا با شرکت پرتاب موشک Rocket Lab برای سه فضاپیمای فوتون برای حمایت از ماموریت های اولیه این استارتاپ قرارداد امضا کرد.

اولین فضاپیما در سه ماهه اول سال 2023 تحویل داده می شود ، دومی در اواخر همان سال و سومین مورد در سال 2024 تحویل داده می شود. این یک برنامه تهاجمی برای واردا هشت ماهه است و سه ماموریت اولیه تولید این شرکت را در فضا نشان می دهد. به این قرارداد شامل گزینه ای برای واردا برای خرید چهارمین فوتون است.

همکاری با یک شرکت معتبرتر منطقی است-به ویژه با در نظر گرفتن حسن نیت فوتون ، که شامل یک ماموریت توسط ناسا به ماه در پایان سال می شود. همچنین آزمایشگاه موشکی از طرف آزمایشگاه علوم فضایی دانشگاه برکلی کالیفرنیا قرارداد فرعی برای طراحی دو فضاپیمای فوتون برای یک ماموریت یک ساله به مریخ اهدا کرد.

اعتبار تصویر: آزمایشگاه موشک (در پنجره جدیدی باز می شود)

واردا ، که توسط ویل بروئی ، کهنه سرباز SpaceX و دلیان آسپاروهوف ، بنیانگذار بنیاد بنیان گذاری شده است ، با شرایط تولیدی که فقط در فضا می توانید پیدا کنید ، کار می کند: گرانش خرد. آنها فکر می کنند بازار بالقوه برای اندام های چاپی زیستی ، نیمه رساناهای تخصصی ، کابل های فیبر نوری یا داروها-محصولاتی که در شرایط زمینی نمی توانید تولید کنید-به اندازه کافی بالا است که هزینه ساخت یک فضاپیما و پرتاب به فضا را بیش از ارزش خود می کند. آی تی.

صنایع فضایی واردا 42 میلیون دلار سری A را برای تولید خارج از سیاره بسته است

بر اساس این معامله اخیر ، هر فوتون مجهز به دو ماژول ساخت وردا خواهد بود: اولین مورد یک ماژول تولید ریزش جاذبه خواهد بود ، جایی که تولید فضا واقعاً در آن انجام می شود ، و دوم یک کپسول مجدد برای طراحی محصولات نهایی است. بازگشت به زمین آسپاروهوف به TechCrunch گفت که ما در حال طراحی ماژول های مجدد برای بازگرداندن “به ترتیب 40-60 کیلوگرم مواد” برای اولین ماموریت ها هستیم ، با هدف افزایش سریع برای پرتاب های بعدی.

واردا می گوید این روش کم خطر و افزایشی است. “به همین دلیل است که ما علاقه زیادی از سوی جامعه سرمایه گذاری مشاهده می کنیم ، [the Department of Defense]، ناسا ، و غیره ، این رویکرد بسیار عملگرا و گام به گام است. ” “ما این اولین کارخانه فضایی را ثابت خواهیم کرد. و بله ، با شروع مقیاس بندی به ما امکان می دهد کارخانه فضایی بزرگتری ارسال کنیم و در نهایت ، بله ، ممکن است چیزی به اندازه [International Space Station]، 10 برابر اندازه ISS. اما این چیزی نیست که ما با آن شروع می کنیم. ما با یک رویکرد عملگرایانه بسیار کوتاه مدت شروع می کنیم. “

Rocket Lab در بیانیه ای اعلام کرد که هر ماموریت از پرتاب تا فرود تقریباً سه ماه به طول خواهد انجامید.

با بالغ شدن بازار پرتاب ، فرصت های فضایی در زمین افزایش می یابد


منبع Tech Crunch