جنرال موتورز سه مورد عمده را از جمله تغییر مسیرهای خودکار و پشتیبانی یدک کشی به سیستم کمک راننده هندزفری Super Cruise ارائه داده و آن را در شش خودرو از جمله وانت 2022 کاملاً جدید GMC Hummer EV در دسترس قرار داده است.

در حالی که جنرال موتورز از زمان معرفی خود در سال 2017 به طور پیوسته Super Cruise را بهبود بخشیده است ، اما سالهاست که به مارک لوکس کادیلاک محدود می شود. این پیشرفت ها و وسایل نقلیه اضافی نشان دهنده تمایل خودروساز – و شاید آمادگی – برای فروش دارندگان وانت های مارک شورولت و GMC خود در این فناوری است.

هنگامی که جنرال موتورز Super Cruise را راه اندازی کرد ، فقط در یک مدل کادیلاک – سدان سایز بزرگ CT6 – در دسترس بود و فقط به بزرگراه های تقسیم شده محدود شد. این در حالی شروع به تغییر می کند که در سال 2019 GM اعلام کرد قصد دارد در محلی که Super Cruise در دسترس است گسترش یابد. اکنون این سیستم می تواند در بیش از 200،000 مایل جاده در ایالات متحده فعال شود.

و جنرال موتورز در حال برنامه ریزی برای گسترش حتی بیشتر است. تا سال 2023 ، جنرال موتورز قصد دارد Super Cruise را به 22 وسیله نقلیه ، از جمله EVS Cadillac Lyriq و GMC Hummer SUV آینده برساند.

این شرکت روز جمعه اعلام كرد كه در حال افزودن تغییر مسیر به صورت خودكار است كه بدون راننده به Super Cruise عمل می كند. این ویژگی در Super Cruise پیشرفته در مدل های Cadillac Escalade ، Cadillac CT4 ، Cadillac CT5 ، Chevrolet Silverado ، GMC Hummer EV Pickup و GMC Sierra در دسترس خواهد بود. جنرال موتورز همچنین ویژگی جدیدی را توسعه داده و راه اندازی خواهد کرد که به رانندگان امکان می دهد با سیستم کمک هندزفری در حالی که قایق یا مسافر خود را عقب می کشند ، استفاده کنند. این ویژگی کشنده فقط در خودروهای مدل 2022 با قابلیت یدک کشی در دسترس خواهد بود. سرانجام ، GM ناوبری خود را برای نشان دادن بزرگراه هایی که می توان از Super Cruise استفاده کرد ، به روز کرده است.

مدیر عامل جنرال موتورز ، ماری بارا ، می خواهد تا سال 2030 با استفاده از فناوری خودرانگیز کروز ، وسایل نقلیه خودمختار شخصی بفروشد

Super Cruise از ترکیبی از داده های نقشه لیدار ، GPS با دقت بالا ، دوربین ها و سنسورهای رادار و همچنین سیستم توجه راننده استفاده می کند که فرد را برای اطمینان از توجه وی کنترل می کند. برخلاف سیستم کمک راننده تسلا ، خودکار خلبان ، کاربران Super Cruise نیازی نیست که دستان خود را روی چرخ بگذارند. با این حال ، چشمان آنها باید مستقیم رو به جلو باقی بمانند.

ویژگی تغییر خط اتوماتیک در Super Cruise همچنان به راننده نیاز دارد تا چشم های خود را به جاده دوخته باشد. وقتی سیستم درگیر است ، راننده دیگر نیازی به درگیر کردن سیگنال روشنایی برای نشان دادن تمایل به تغییر مسیر ندارد. در عوض ، سیستم اگر درگیر باشد ، پس از هشدار دادن به راننده ، خود به خود خط را تغییر می دهد. این سیستم وسیله نقلیه را به خط دیگر منتقل می کند تا وسیله نقلیه کندتری عبور کند.

هنگام رانندگی وسیله نقلیه در حال کشیدن قایق ، کمپر یا تریلر ، به طور پیش فرض تغییر خط اتوماتیک از طرف راننده انجام می شود.

همه این به روزرسانی ها به لطف پلت فرم جدید دیجیتال GM به نام VIP یا پلت فرم هوشمند وسیله نقلیه که پهنای باند الکتریکی و قدرت پردازش اطلاعات بیشتری را فراهم می کند ، مهندسان را قادر می سازد تا به قابلیت های Super Cruise اضافه کنند. وسایل نقلیه مجهز به این معماری الکتریکی VIP می توانند ویژگی های Super Cruise را از طریق به روزرسانی نرم افزارهای خارج از هوا اضافه کنند. این بدان معناست که مدل های خاص 2021 ، به ویژه کادیلاک اسکالاد ، این نسخه های جدید را دریافت می کنند.

چند وسیله نقلیه وجود دارد ، یعنی شورولت بولت EUV 2022 ، که دارای نسخه متفاوت Super Cruise است زیرا مجهز به VIP نیست. در نتیجه ، Bolt EUV این نسخه های پیشرفته را دریافت نخواهد کرد.


منبع Tech Crunch