جنرال موتورز در حال تغییر طرف است که آیا ایالت ها – و به طور خاص کالیفرنیا – می توانند مقررات مربوط به انتشار لوله های خروجی و سایر قوانین را برای کاهش تغییرات آب و هوا سخت تر از دولت فدرال تنظیم کنند.

رویترز گزارش داد که این خودروساز روز دوشنبه گفت که دیگر از دادخواست دولت ترامپ برای جلوگیری از وضع قوانین خود در کالیفرنیا پشتیبانی نخواهد کرد. گزارش شده است که مدیر عامل شرکت ماری بارا نامه ای را به چندین گروه محیط زیست ارسال کرده و در آن اظهار داشته است که این خودروساز “بلافاصله از دادخواست پیش شرط خارج می شود” و از سایر خودروسازان برای پیوستن به آن دعوت می کند.

این تصمیم برای خودروساز معکوس است که در کنار رقبای فیات کرایسلر و تویوتا سال گذشته به دلیل این موضوع در کنار دولت ترامپ قرار گرفت. در حالی که جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب تنها چند هفته با تصدی مقام خود فاصله دارد ، این تغییر در گروه استراتژیک قرار می گیرد. همچنین به دنبال تصمیم جنرال موتورز برای صرف 27 میلیارد دلار در پنج سال آینده در توسعه وسایل نقلیه الکتریکی و فناوری خودکار در تلاش برای ورود سریعتر محصولات به بازار است.

جنرال موتورز هزینه خودروهای برقی و خودمختار را تا سال 2025 به 27 میلیارد دلار افزایش می دهد

مسئله “حقوق ایالت” در مرکز نزاع حقوقی بین ترامپ و کالیفرنیا قرار دارد. طبق قانون هوای پاک ، کالیفرنیا این اختیار را دارد که مقررات مربوط به هوای پاک خود را تنظیم کند. هیئت منابع هوایی ایالتی خواستار افزایش 2.7 درصدی بهره وری سوخت از سال در سال 2026 حتی در زمان تصمیم دولت ترامپ برای لغو قوانین دوران اوباما در مورد استانداردهای اقتصاد سوخت شد.

صنعت خودرو در این باره دچار اختلاف شد. بی ام و ، فورد ، هوندا و فولکس واگن آمریکا برای پیروی از قوانین سختگیرانه آلاینده ها با تنظیم کننده های کالیفرنیا به توافق رسیدند ، در حالی که GM ، FCA و تویوتا به گروه صنعت انجمن خودروسازان جهانی پیوستند.

خودروسازانی که طرف ترامپ هستند ، مورد انتقاد قرار گرفته اند و این فقط مورد حمایت معمول محیط زیست و محیط زیست نیست. فورد نیز به این کار پیوست و تا آنجا پیش رفت که یک کمپین تبلیغاتی تحت عنوان “نوآوری کالیفرنیا” در ماه سپتامبر پخش شد که مارک GM Chevy ، FCA’s Jeep و Toyota را به دلیل عدم توافق با چارچوب سختگیرانه انتشار ، کنترل کرد.


منبع Tech Crunch