در ماه مه ، برنامه تماشای جرایم محله Citizen به مشتریان خود 30،000 دلار پیشنهاد داد تا از طریق ویدئوی زنده یک مأمور آتش سوزی را ردیابی کند ، اما متوجه شد که آنها پس از یک فرد اشتباه تعداد زیادی از غیرنظامیان را فرستاده اند. اکنون ، Citizen به طور مخفیانه روزنامه نگاران را استخدام می کند تا از طریق وب سایت های شخص ثالث با پرداخت 25 دلار در ساعت ، برنامه های خود را در صحنه های جرم پخش جریانی کنند. خسته ام.

هنگامی که Citizen برای اولین بار در سال 2016 وارد App Store شد ، Vigilante نامیده شد – خود را به عنوان سکویی برای مبارزه با بی عدالتی با شفافیت به بازار عرضه کرد ، که از نظر تئوری ممکن است خوب به نظر برسد ، اما در عمل ، کاربران را به عمد ترغیب می کرد که به دنبال صحنه های جرم برای گزارش آنها باشند . Vigilante به دلیل نقض یک بند در دستورالعمل های بررسی برنامه نویس اپل مبنی بر اینکه “یک برنامه نباید” از استفاده از آن صدمه جسمی وارد کند “از App Store حذف شد.

مطمئناً این پایان سیستم عامل نوپا خواهد بود. اما مانند سوسری پس از آخرالزمان ، برنامه شل شد. این برند خود را به عنوان Citizen تغییر نام داد ، سلب مسئولیت هایی را اضافه کرد که هیچ کس نباید در صحنه جرم دخالت کند ، دوباره وارد App Store شد و به جمع آوری کمک مالی VC ادامه داد. اکنون ، این برنامه مانند یک جرم خلافکاری است که از طریق جمعیت تهیه شده است – همانطور که در صفحه App Store آن آمده است: “شهروند ممکن است قبل از پاسخ پلیس به شما در مورد جرم در حال انجام اطلاع دهد.” اما این میزان بیش از حد هوشیاری می تواند به وحشت دامن بزند ، به جای اینکه احساس امنیت در افراد ایجاد کند – ناگفته نماند که حوادث جرایم گزارش شده توسط کاربر ممکن است در بهترین حالت نادرست و در بدترین حالت نژادپرستانه باشد. برنامه داده ها را از تماس های 911 می گیرد ، اما همه اطلاعات موجود در این اعزام ها تأیید نمی شوند ، که می تواند باعث نگرانی کاذب شود.

بیشتر بخوانید در TechCrunch

  • برنامه جنجالی گزارش مجرمانه Vigilante از فروشگاه App ممنوع است
  • برنامه گزارش جرم ممنوع Vigilante به عنوان Citizen برمی گردد
  • ردیاب جنجالی جنجالی Citizen به SF گسترش می یابد و 12 میلیون دلار از سکویا می گیرد
  • Citizen برنامه هشدار ردیابی جرم خود را به بالتیمور گسترش می دهد

اما Citizen تنها درصورتی که بتواند پایگاه کاربری کافی داشته باشد ، می تواند فعالیت کند و تلاش هایش برای جلب نظر غیرنظامیان برای استفاده از این برنامه بیش از پیش ناامیدکننده شده است. به گفته SensorTower ، در پی اعتراضات گسترده Black Lives Matter ، این برنامه در ماه ژوئن 2020 بارگیری بالایی داشته است. (بنابراین ، در حالی که کشور به خشونت پلیس اعتراض کرد ، 677،000 نفر با بارگیری یک برنامه پلیس به آنها پاسخ دادند). اما ماه بعد ، فقط 207،000 نفر برنامه را بارگیری کردند. از آن زمان ، رشد بسیار راکد بود – 292،000 نفر Citizen را در مارس 2020 بارگیری کردند و 283،000 نفر آن را در مارس 2021 بارگیری کردند.

در ماه ژوئن ، Daily Dot گزارش داد که یک کاربر خاص به نام “Landon” در یک روز از صحنه های جرم متعدد به طور مستقیم در حال پخش است و سعی در مصاحبه با شاهدان و اولین پاسخ دهندگان دارد – با توجه به اینکه اغلب او در این صحنه های جنایت تصادف می کند ، بعید به نظر می رسد که او فقط یک کاربر مشتاق برنامه بود. روز گذشته ، نیویورک پست از کاربر دیگری به نام “Chris” گزارش داد که از شش مورد اضطراری در یک روز از طریق Citizen پخش می شد. Citizen تأیید کرد که هر دو Landon و Chris در برنامه به عنوان اعضای تیم خیابان آن در حال کار بودند.

“Citizen در برخی از شهرهایی که برنامه در دسترس است تیم هایی مستقر برای نشان دادن نحوه کار بسترهای نرم افزاری و مدل سازی شیوه های پخش مسئولانه در شرایطی که وقایع در زمان واقعی اتفاق می افتند ، دارد. ما معتقدیم که این تیم ها در نهایت به ما در راهنمایی کاربران در مورد چگونگی پخش به روشی م ،ثر ، مفید و ایمن کمک خواهند کرد. “یک سخنگوی Citizen به TechCrunch گفت.

Citizen از زمان راه اندازی برنامه تیم های خیابانی داشته است. سخنگوی گفت که آنها هرگز سعی نکرده اند این موضوع را پنهان کنند. اما این مشاغل در وب سایت Citizen ذکر نشده است. در عوض ، آنها توسط یک استخدام کننده شخص ثالث به نام Flyover Entertainment در هیئت JournalismJobs بدون ذکر نام Citizen لیست شده اند. یک وب سایت روزنامه نگاری NYU نیز لیست مشابهی را به اشتراک گذاشته است که نام Citizen را نیز شامل می شود. Citizen به TechCrunch تأیید کرد که هر دو این لیست ها برای تیم خیابان برنامه است. شهروند برای شیفت 10 ساعته در LA روزانه 250 دلار و برای 8 ساعت شیفت در NYC 200 دلار در روز پرداخت می کند که 25 دلار در ساعت است.

“روزنامه نگاران صدا و سیما تجربه پخش ایمن و مسئولانه را دارند. این برای اعضای تیم خیابان ما یک الزام است. ” سخنگو وقتی از وی س askedال شد که چرا این مشاغل در تابلوهای مشاغل شخص ثالث ارسال شده است ، اما نه در وب سایت خود Citizen ، این مسئله به این دلیل است که Citizen به طور خاص می خواست روزنامه نگار پیدا کند. با این حال ، احتمالاً می تواند روزنامه نگاران را نیز در وب سایت خود پیدا کند.

مراقبت های دولت از نظارت نگران کننده است ، اخبار محلی در حال مرگ است ، و Citizen ساخته نشده است تا بتواند جایگزین روزنامه نگاری محله شود. مطمئناً ، روزنامه های محلی نیز در مورد جرم گزارش می دهند و اینطور نیست که Citizen با اعزام خبرنگاران برای کشف صحنه های جرم ، کاری بی سابقه انجام می دهد. اما بین گزارش دادن اخبار و پخش مستقیم از صحنه جرم در یک برنامه نظارت که فقط از کارگر با حقوق و اینکه یک غیرنظامی متوسط ​​به طور مستقیم وقتی از او س askedال می شود ، مشخص می شود تفاوت وجود دارد. برای برنامه ای که از “افزایش شفافیت” الگوبرداری شده است ، این آگهی های پنهانی شغلی چندان شفاف احساس نمی شوند. بعلاوه ، برای یک کنفرانس مستقل فری لنس ، بدون مزایا یا مرخصی پولی که نیاز به مهارت های پخش مشخص دارد ، 25 دلار در ساعت بسیار بد است.

اکنون ، آخرین تلاش Citizen برای رشد ، خدمتی است با پرداخت 19.99 دلار در ماه با نام Protect ، که به کاربران امکان می دهد مکان و جریان مستقیم خود را از دوربین خود به یک Protect Agent ارسال کنند. سیتیزن می گوید که نمایندگان محافظت کننده آن شامل افسران پیشین اجرای قانون و اپراتورهای 911 هستند که می توانند در صورت اضطرار “واکنش فوری به اورژانس” ارسال کنند. به نظر می رسد این نوع پرداخت هزینه برای تهیه یک اپراتور شخصی 911 است ، که دوباره احساس می کند یک جایگزین ضعیف برای پلیس است ، یک سیستم در حال حاضر ضعیف.

شاید شرکت های فناوری متولد شده از دره سیلیکون پاسخی برای بحران های چند صد ساله وحشیانه پلیس ، پروفایل نژادی و نظارت بر ایالات متحده نباشند. شاید یک راه بهتر برای کاهش جرم ، اطمینان از دسترسی همه افراد به خدمات بهداشتی ، شغلی و مسکن ارزان قیمت باشد. چه کسی می داند!

برنامه گزارش شده از جرم ممنوع Vigilante به عنوان Citizen برمی گردد ، می گوید ویژگی “گزارش حادثه” از آن خارج خواهد شد


منبع Tech Crunch