استارت آپ تاکسی هوای برقی لیلیوم از تولید کننده آلمانی Customcells برای تهیه باتری برای پرچمدار هفت نفره لیلیوم جت استفاده کرده است.

سخنگوی لیلیوم به TechCrunch گفت ، IP باتری نتیجه “چند بازیکن” است ، اما تولید این تنها وظیفه Customcells است. در حالی که لیلیوم از مشخص کردن تعداد سیستم های باتری به عنوان بخشی از توافق نامه امتناع ورزید ، تأیید کرد که Customcells تا سال 2026 ظرفیت تضمینی تولید خواهد کرد.

Customcells متخصص در باتری های لیتیوم یون با کارایی بالا برای صنایع هوافضا ، خودرو و صنایع دریایی است. این تولید کننده اخیراً از تولید مشترک با تولید کم باتری برای اتومبیل های مسابقه ای و وسایل نقلیه کارآمد با شرکت سازنده اتومبیل های لوکس Porsche AG ، لقب Cellforce Group ، خبر از سرمایه گذاری مشترک جدید داده است.

این تازه ترین مشارکتی است که لیلیوم در ماه های اخیر اعلام کرده است زیرا در حال آماده سازی برای تغییر در تست قطعات و خودرو است. شرکت eVTOL مستقر در مونیخ شبکه همکاری بین المللی با تامین کنندگان مانند شرکت ژاپنی Toray Industries برای کامپوزیت الیاف کربن را توسعه داده است. تأمین کننده هوافضای اسپانیایی Aciturri برای چارچوب هواپیمای جت ؛ و Palantir Technologies ، یکی از سرمایه گذاران آن برای خدمات نرم افزاری. در ماه ژوئن ، لیلیوم غول تولید هوافضا Honeywell را به سیستم کنترل پرواز و هواپیمایی جت به فهرست خود اضافه کرد.

تصمیم لیلیوم برای برون سپاری م componentsلفه های اصلی به تولیدکنندگان مستقر ، انصراف از بسیاری دیگر از توسعه دهندگان برجسته eVTOL است ، مانند Joby Aviation ، که تصمیم گرفته اند بیشتر مهندسی و تولید را در داخل خود حفظ کنند. این استراتژی دارای چند مزیت است. از طرف دیگر ، لیلیوم نیازی به صرف میلیون ها میلیون – احتمالاً صدها میلیون در طول زمان – برای تولید تجهیزات یا تجهیزات تولید و آزمایش ندارد. اما به گفته مدیران لیلیوم ، مزیت اصلی ممکن است در روند صدور گواهینامه باشد.

مانند دیگر تولیدکنندگان eVTOL ، Lilium Jet برای فعالیت تجاری به ترتیب در اتحادیه اروپا و ایالات متحده باید از مقررات نظارتی آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا و اداره هواپیمایی فدرال برخوردار شود. لیلیوم ، مطابق با سایر بازیگران اصلی این صنعت ، هدف بلند پروازانه سال 2024 را برای شروع عملیات تجاری تعیین کرده است. تأمین کنندگان هوافضا مستقر ممکن است از اجزایی استفاده کنند که قبلاً به حداقل استاندارد عملکردی رسیده اند که توسط ناظران شناخته شده است ، که می تواند در روند صدور گواهینامه صرفه جویی کند.

ایو یمسی ، مدیر ارشد برنامه لیلیوم ، در اوایل سال جاری به TechCrunch گفت: “همکاری با متخصصان ، شرکای هوافضا ، یک انتخاب عمدی برای ما است.” “این به ما کمک می کند تا وقت خود را برای بازاریابی کاهش دهیم و همچنان ایمن باشیم.”

بازار تاکسی هوایی آماده پرواز می شود


منبع Tech Crunch