در طول ده سال گذشته ، انواع مختلفی از شرکتهای مختلف فنی چینی شروع به فروش دستگاههای خود در غرب کرده اند. شرکت هایی مانند Huawei ، Xiaomi ، OnePlus و Oppo محبوبیت زیادی پیدا کرده اند که تلفن هایی ، ساعت های هوشمند ، هدفون و موارد دیگر را به کشورهایی مانند ایالات متحده ، انگلستان و سایر کشورها عرضه می کنند.
یک شرکت جدید در حال پیگیری است – Vivo که از سال 2009 وسایل مصرف کننده را تولید می کند و یکی از بزرگترین تولید کنندگان تلفن های هوشمند در کره زمین است – در حال آماده سازی برای فروش تلفن در چندین کشور اروپایی از جمله انگلستان است.
این خبر بزرگی است. شرکت های یاد شده تلفن های هوشمند چینی از زمانی که هرکدام شروع به فروش گوشی کردند ، تأثیر بسیار خوبی بر بازار گذاشتند و Vivo ممکن است این کار را ادامه دهد – به ویژه با طیف وسیعی از محصولات فنی که قرار است غرب را به ارمغان آورد.
برای درک بهتر از آنچه Vivo بعدا در سال 2020 به اروپا می آورد ، و آنچه را که باید در مورد پیشنهاد آن بدانید ، با برخی از تیم های اروپایی Vivo نشستیم.
در اینجا پنج چیز بزرگ وجود دارد که شما باید در مورد تمام محصولات Vivo که خیلی زود مشاهده خواهیم کرد ، قفسه های فروشگاه اینترنتی بدانیم.
ما با Seon Hwang ، معاون رئیس جمهور و CMO ، توماس Kahmann ، مدیر روابط عمومی و رسانه های اجتماعی ، و ایوان پولوژاک ، مدیر ارشد ، برند و شرکت های تجاری صحبت کردیم تا ببینیم که آنها می توانند در مورد معرفی ویوو در انگلستان و فراتر از آن چه بگویند.
در اینجا پنج چیز بزرگ وجود دارد که شما باید در مورد تمام محصولات Vivo که خیلی زود مشاهده خواهیم کرد ، قفسه های فروشگاه اینترنتی بدانیم.
1. تمام خطوط Vivo ممکن است به مرور زمان بیایند

Vivo Nex 3 (اعتبار تصویر: Future) Vivo تلفن های هوشمند زیر تعدادی از monikers را به فروش می رساند – تلفن های اصلی Vivo وجود دارد ، که دارای شناسه نامه هایی مانند X ، Y و Z هستند. اینها دستگاه های اصلی این شرکت هستند ، به علاوه تلفن های Apex نیز وجود دارد. دستگاه های مفهومی هستند که به فروش نمی رسند.
سپس گوشی های Nex ، تلفن های پریمیوم نیز وجود دارند که غالباً برخی از این فناوری را در Apex دارند. سرانجام ، خط iQoo از تلفن های متمرکز بر عملکرد وجود دارد – به این تلفن های بازی با نام دیگری فکر کنید.
اینها همه بلافاصله به اروپا نمی آیند. “اول ، ما قصد داریم ویوو را به بازار اروپا بیاوریم.” سئون هوانگ ، معاون رئیس جمهور Vivo اروپا ، به ما گفت. این بزرگترین خطوط شرکت است ، با دستگاه های زیادی که انواع مختلفی از نقاط قیمتی را دارند.
اگر به تلفن های Nex یا iQoo علاقه مند هستید ، ممکن است لازم نباشد خیلی صبر کنید. هوانگ گفت ، “سپس ، هنگامی که ما راه را برای بازار اروپا هموار کردیم ، قصد داریم Nex و iQoo را در یک فرصت بعدی در نظر بگیریم.”
2. تلفن های Vivo از اندرویدی نزدیک سهام استفاده می کنند

Google Pixel 4 با استفاده از سهام Android (اعتبار تصویر: آینده) در همه جا تلفن های Vivo در حال حاضر فروخته می شوند ، آنها با چنگال اندرویدی Vivo موسوم به FunTouch همراه با دستیار هوش مصنوعی این شرکت همراه هستند. در اروپا اینگونه نخواهد بود.
ایوان پولوجاک ، مدیر ارشد برند و PR شرکت های بزرگ در Vivo Europe ، گفت: “ما یک نوع تمیز و حداقلی از FunTouch در بازار اروپا خواهیم داشت که بسیار شبیه به گوگل پیکسل است”.
تلفن های هوشمند Google Pixel از Android “سهام” استفاده می کنند ، بنابراین به نظر می رسد FunTouch در غرب دارای اندرویدی نزدیک است. تلفن های موتورولا با اندکی ترفند از شرکت اندرویدی استفاده می کنند ، بنابراین ممکن است Vivo برای تلفن های خود به همین مسیر حرکت کند.
هنگامی که برخی از مارک های تلفن چینی دستگاه هایی را به غرب می آورند ، رابط کاربری خود را همانطور که نگه می دارد ، نگه می دارند. از آنجا که حساسیت ها می تواند بین کشورها متفاوت باشد ، این می تواند به برخی از نرم افزارهای زیبا و تقسیم شده منجر شود. Vivo با رفتن به اندرویدی نزدیک به سهام ممکن است برخی از رقبا را از آن خود کند.
ظاهراً Jovi – نرم افزار دستیار صوتی Vivo – در اروپا نیز در دسترس نخواهد بود و در عوض این تلفن ها از دستیار Google استفاده می کنند.
3. این ممکن است تلفن های خوبی برای موسیقی باشد

Xiaomi Mi 10 یکی از معدود تلفنهای سالهای اخیر است که از قابلیت های صوتی آن به عنوان یکی از ویژگی های بازار خود استفاده کرده است. (اعتبار تصویر: TechRadar) هوانگ ما را از طریق چهار نقطه فروش اصلی تلفن های Vivo – دوربین ، رابط ، طراحی و صدا – گرفت. سه مورد اول از این نقاط احتمالاً واضح به نظر می رسند ، زیرا بسیاری از شرکت های تلفن های هوشمند بر روی این ویژگی ها تمرکز می کنند ، اما نکته نهایی این نیست. برای بسیاری از تولید کنندگان ، صوتی به نظر نمی رسد که اولویت داشته باشد.
همانطور که هوانگ گفت ، صدا “بخشی از زندگی است ، گوش دادن به پادکست یا رادیو یا موسیقی”. اما معدود تلفنهای هوشمند بلندگوهای خوبی دارند. بنابراین ، به نظر می رسد که تلفن های Vivo از بسیاری از گوشی های دیگر از صدای صوتی بسیار بهتری برخوردار هستند – شاید آنها دارای چهار بلندگو مانند برخی تبلت ها باشند (زیرا این امر کیفیت صدا را بهبود می بخشد) یا راه حل های دیگر.
ما در واقع یک ویژگی صوتی را می شناسیم که از قبل به تلفن های هوشمند Vivo می آید. این فن آوری های صدا تطبیقی ​​نامیده می شوند ، و ما شما را با نحوه عملکرد آن در قسمت پنجم زیر اجرا خواهیم کرد.
4. همه دستگاه ها تلفن 5G نخواهند بود

Vivo X50 ، یک تلفن 5G (اعتبار تصویر: Aakash Jverver) با توجه به اینکه پرتاب اروپا Vivo همزمان با پخش 5G در سراسر قاره جهان اتفاق می افتد ، از ما پرسیدیم که موضع 5G Vivo چیست. آیا تمام گوشی های آن فقط 5G خواهند بود یا دستگاه های 4G نیز وجود دارد؟
Polojac گفت: “ما امسال برخی از مدل ها را از محدوده 5G درج خواهیم کرد ، اما بر روی دستگاه های بسیار رقابتی 4G نیز تمرکز خواهیم کرد.”
بنابراین به نظر می رسد طیف وسیعی از محصولات در حال آمدن هستند ، هرچند که برای همیشه دوام نخواهد یافت. Polojac گفت: “هرچه شبکه ها بالغ شوند ، در حال پیشروی هستیم ، زیرا مشتری برای تقاضای دستگاه های 5G افزایش می یابد ، بنابراین ما قطعاً نمونه کارها را گسترش خواهیم داد.”
“فلسفه عمومی ما وقتی صحبت از 5G می شود زیاد به فشار آوردن به این نوآوری ها نیست ، بیشتر مربوط به آنچه می توانید از آنها استفاده کنید است. پس چه کاری برای شما انجام می دهد؟ این امکان را برای شما فراهم می کند که ویدیو را واقعا خوب و سریع پخش کنید. برای گیمرهای موبایل عالی است ، قطعاً برای اتوماسیون و به عنوان بخشی از صنعت نیز فوق العاده است.
وی گفت: “فعلاً ، ما یک سبد متعادل خواهیم داشت که شامل برخی از دستگاه های 5G خواهد شد. احتمالاً حتی به محض یک یا دو سال آینده. ”
هوانگ همچنین جزئیات جزئیاتی درباره برخی تلفن های 5G آینده به ما گوشزد کرد. وی گفت ، “یکی از مدل های پرچمدار بسیار بالایی است ، و همچنین یک محصول بسیار رقابتی نیز وجود دارد که برای دامنه کلی قیمت مقرون به صرفه است”.
5. هدفون ، ساعت هوشمند و عینک AR در حال آمدن هستند
Vivo فقط قصد فروش تلفن های هوشمند در اروپا را ندارد. طرفداران این فناوری خوشحال خواهند شد که بدانند خیلی زود هدفون را به این قاره می رسانند و حتی قصد دارند ساعت های هوشمند و عینک های AR را در آینده نزدیک منتشر کنند.
Polojac وقتی در مورد این محصولات سؤال کردیم ، گفت: “آنها مطمئناً به اروپا می آیند.” وی گفت: “برای امسال ، قصد داریم دو نوع هدفون را به بازار عرضه کنیم. یکی از این هدفون های بلوتوث ورزشی برای دویدن ، دویدن و دوچرخه سواری خواهد بود ، و در این صورت ما راه حل خودمان را نیز برای بی سیم واقعی ارائه خواهیم داد.
“ما قطعاً باید تأکید کنیم که درباره آخرین فناوری نیست ، بلکه مربوط به تجربه کاربر است. بنابراین یکی از مؤلفه های مهم در این هدفون ، که ما طی چند سال گذشته آنها را آزمایش و توسعه داده ایم ، فناوری سازگاری صدا است “.
فن آوری سازگاری صدا Vivo به گونه ای طراحی شده است که بسته به سن و توانایی شنوایی شما ، صدای هدفون شما را ضرب و شتم کند.
Polojac ادامه داد: توانایی شنوایی ما با گذشت سالها رو به وخامت می رود ، بنابراین هر دو گوشی های هوشمند و هدفون از این فناوری های صدای تطبیقی ​​برخوردار خواهند بود ، بنابراین شما می توانید بدون توجه به سن خود بهترین تجربه صدا را بدست آورید.
ساعت های هوشمند و عینک های AR به نظر می رسد که ممکن است از هدفون و تلفن های هوشمند دورتر باشند.
هوانگ به ما گفت ، “بعضی از محصولات تقریباً آماده شده اند ، و ما تصمیم گرفتیم که آیا این کشور به اروپا می آید یا خیر. ما هنوز کالیبراسیون محصول و به روزرسانی نرم افزار زیادی را انجام می دهیم ، بنابراین به آزمایش و گواهینامه زمان بیشتری نیاز داریم.
“بنابراین این زمان بیشتری را می برد. یکی از محصولات تقریباً بسیار زیاد است ، 99٪ در چین آماده است. بیایید اینگونه بگوییم – گفتن الان همین الان دشوار است.”

Snapchat Specs 3 یکی از معدود عینک های AR است که می توانید خریداری کنید (اعتبار تصویر: TechRadar) گوشی های هوشمند هنوز در اولویت ماجراجویی اروپا Vivo قرار دارند. توماس Kahmann ، مدیر روابط عمومی و رسانه های اجتماعی Vivo Europe ، به ما گفت: “در Vivo همه چیز با تلفن شروع شد ، بنابراین این شرکت همیشه از تلفن های هوشمند فکر می کند.
“این دستگاه های اضافی ، IoT (اینترنت اشیاء) یا لوازم جانبی ، آنها باید در کلیت تجربه گوشی های هوشمند سهم داشته باشند. هر زمان که مشتری تصمیم به خرید لوازم جانبی اضافی از Vivo کند ، ما می خواهیم به آنها اطمینان دهیم که با انجام این کار ، یکنواخت می شوند. تجربه بهتر تلفن های هوشمند. ”
در حالی که ساعت های هوشمند اکنون بسیار باورنکردنی هستند ، به افراد اجازه می دهند تناسب اندام خود را ردیابی کنند و تجربه تلفنی خود را ساده تر کرده و آن را در دسترس تر کنند ، عینک های AR هنوز یک قطعه بسیار جدید از فناوری هستند.
ما باید ببینیم چگونه Vivo مشخصات فنی پیشرفته و چگونگی بهبود تجربه تلفن های هوشمند را در نظر می گیرد.
در حال حاضر ، ما تاریخ کاملی نداریم که بتوانید گوشی های Vivo را در اروپا خریداری کنید ، اما این شرکت با اطمینان به نظر می رسد که تا پایان سال محصولات در قفسه ها (دیجیتال یا فیزیکی) داشته باشد.
در اینجا نحوه طراحی موتورولا Razr تقریباً ساعت هوشمند بود


منبع Tech Radar