وقتی به چشم انداز اینترنت امروزی فکر می کنید، سهم بازار عظیم گوگل بلافاصله به ذهنتان خطور می کند.

آخرین گزارش ها نشان می دهد که گوگل تقریبا 87 درصد از بازار جستجوی جهانی را در اختیار دارد ، در حالی که Chrome بیش از 67 درصد از بازار مرورگرهای جهانی را تشکیل می دهد و 2.65 میلیارد کاربر را در سراسر جهان معرفی می کند. به این ترتیب، هر استارت آپی که ابزارهای آنلاین ایجاد می کند، باید خود را شریک غول فناوری در برخی ظرفیت ها بداند، اما این کنترل بازار همچنین به این معنی است که گوگل می تواند از تسلط بر مرورگر خود استفاده کند و قوانین را به دلخواه تغییر دهد.

در واقع، گوگل در دهه گذشته محدودیت‌های خاصی را برای استارت‌آپ‌های آنلاین در ساختار کروم ایجاد کرده است. سالها پیش ، Google اجرای سیاست “افزونه تک منظوره” را آغاز کرد و از توسعه دهندگان می خواست که برنامه افزودنی خود را به یک تمرکز محدود یا عملکرد مرورگر محدود کنند.

اخیراً، Google برنامه‌هایی را برای Manifest V3 ارائه کرده است – مشخصات جدید آن برای ساخت برنامه‌های افزودنی کروم که در تلاش است امنیت و حریم خصوصی کاربران را بهبود بخشد. اساساً، فروشگاه وب Chrome دیگر از ژانویه 2022، افزونه‌های جدیدی را که با استفاده از دستورالعمل‌های قبلی Manifest V2 ساخته شده‌اند، نمی‌پذیرد و تا سال بعد، همه برنامه‌های موجود که با مقررات Manifest V3 مطابقت نداشته باشند، بسته خواهند شد.

در این مورد ، برخی از استارتاپ ها با سناریوی مرگ و زندگی روبرو هستند-یا زمان و منابع خود را برای تطبیق محصول خود با Manifest V3 صرف می کنند یا در Chrome به طور کامل از بین می روند. Ghostery ، کارفرمای من ، به شدت با این چالش روبرو است.

در حالی که این موانع برای برخی نگران کننده به نظر می رسد ، گوگل با گوش باز به این موضوع گوش می دهد و مشتاق است بشنود که چگونه این امر می تواند بر بازیکنان موجود در فضا تأثیر بگذارد. حتی در تلاش برای جمع‌آوری دیدگاه‌های بیشتر توسعه‌دهنده، جدول زمانی عرضه را تمدید کرد و استارت‌آپ‌ها باید از این تأخیر نهایت استفاده را ببرند تا چالش‌های مهاجرت خاص خود را بشناسند.

این به‌روزرسانی کروم تنها نمونه‌ای از این است که چگونه استارت‌آپ‌هایی که به‌صورت آنلاین نوآوری می‌کنند، می‌توانند فرش را در هر لحظه از زیر خود بیرون بکشند، و به همین دلیل باید همیشه منابع را برای همگام بودن با این خط‌مشی‌ها و داشتن مهندسان مناسب در اختیار داشته باشند. این تغییرات دانه ای را پیمایش کنید.

با این وجود، میزبانی کسب و کار اصلی شما در اینترنت دارای مزایای غیرقابل انکاری مانند دید گسترده، نصب آسان و دسترسی به یک پایگاه کاربر مشتاق است. اگر غول‌های فناوری مانند گوگل مایلند در کنار استارت‌آپ‌ها برای یافتن بهترین راه‌حل برای همه طرف‌ها کار کنند (و مطمئناً به نظر می‌رسد که هستند)، این مسئولیت بر عهده شرکت‌های کوچک‌تر است که از این کانال‌های ارتباطی باز استفاده کنند و از محصول خود دفاع کنند. پیشنهادات

برای پشتیبانی به شبکه خود نگاه کنید

خوشبختانه، هر استارتاپ فردی مجبور نیست به تنهایی با چشم انداز در حال تغییر اینترنت روبرو شود. با وجود طیف وسیعی از بازیکنان که در یک اکوسیستم یکسان کار می کنند ، شرکت ها دارای شبکه گسترده ای از مشاغل مرتبط برای پشتیبانی و مشاوره هستند. استارت‌آپ‌ها در فضای آنلاین، به‌جای اینکه در برابر چالش‌های خود پنهان شوند، باید با تغییر دائمی که بر همه شرکت‌های درون آن اکوسیستم تأثیر می‌گذارد، متحد شوند.

برای مثال، ما در میان پیمایش Manifest V3 به گروه W3C برای افزونه‌های وب پیوستیم. در این انجمن، ما می‌توانیم موارد استفاده خود را به اشتراک بگذاریم و با سایر شرکت‌های آسیب‌دیده در تنظیم فناوری‌های خود برای هماهنگی با آخرین دستورالعمل‌ها همکاری کنیم. با ادغام منابع و مشارکت در این همکاری متقابل، می توانیم در مراحل اولیه انطباق عیب یابی کنیم.

چه در جستجوی گروه‌های مشابه باشید و چه حتی با شبکه‌ای از بنیان‌گذاران و رهبران کسب‌وکار خود به طور مستقیم مشورت کنید، مهم است که در این دوره‌های گذرا، هم برای محصول و هم برای جهت‌گیری عمومی کسب‌وکار به جامعه استارت‌آپ تکیه کنید.

از راه های مختلفی سازگار شوید

علاوه بر تخصیص فعالانه منابع برای تطبیق محصول قهرمان خود، استارت آپ هایی که به صورت آنلاین نوآوری می کنند، باید دائماً نقشه راه محصول خود را مورد ارزیابی مجدد قرار دهند و به دنبال فرصت های منحصر به فرد برای تنوع بخشیدن به پیشنهادات خود باشند.

هیچ دو سالی در تاریخ اینترنت یکسان نیست، اما چیزی که ثابت باقی می‌ماند، تمایل افراد به داشتن گزینه‌های سفارشی‌سازی در این اکوسیستم است – استارت‌آپ‌های زیرک آماده ارائه جدیدترین و بهترین راه‌حل‌ها، از ابزارهای تجارت الکترونیکی تا سیستم های حفاظت از رمز عبور، مجموعه های حریم خصوصی و موارد دیگر.

برای برخی از شرکت‌ها، این می‌تواند به معنای سرمایه‌گذاری زمان بیشتر در توسعه محصول خارج از کروم و تحقیق در مورد قابلیت‌هایی باشد که فایرفاکس، سافاری یا سایر مرورگرهای جایگزین می‌توانند ارائه کنند. از آنجایی که هر غول فناوری سیاست‌های خاص خود را در رابطه با سفارشی‌سازی مرورگر دارد، استارت‌آپ‌ها می‌توانند خود را به روی یک پایگاه کاربر جدید باز کنند و ویژگی‌های منحصربه‌فردی را ایجاد کنند که با سیستم‌های متمایز سازگار است.

استارت‌آپ‌ها همچنین می‌توانند در بخش تلفن همراه گسترش پیدا کنند و آزمایش کنند که چگونه نوآوری‌های آنلاین آنها می‌تواند در چشم‌انداز iOS یا Android کار کند. در نهایت، داشتن گستره محصولی که در گوشه‌های مختلف زندگی آنلاین ما، از درون مرورگر گرفته تا اپلیکیشن‌های موبایل، گسترش می‌یابد، شرکت شما را در برابر تغییرات دائمی دنیای آنلاین ما انعطاف‌پذیر می‌کند، و ایجاد این انعطاف‌پذیری بسیار آسان‌تر است اگر تنوع ایجاد شود. بخشی از طرح کسب و کار شما از همان ابتدا.

ثابت تغییر را در آغوش بگیرید

حتی اگر استارتاپ‌هایی که ابزارها و برنامه‌های آنلاین را ایجاد می‌کنند، دائماً با تغییر سیاست‌ها، تغییرات مقرراتی و تقاضاهای بازار به چالش کشیده می‌شوند، آن‌هایی که از همکاری با Big Tech و دنبال کردن یک استراتژی محصول سازگار نمی‌ترسند، همیشه راهی برای ادامه مسیر خود به سمت ارائه محصول پیدا می‌کنند. مصرف کنندگان با بهترین محصولات و تجربیات ممکن.

ثابت قدم ماندن در ماموریت خود و تمایل به اصلاح رویکرد خود در طول مسیر به شما این امکان را می دهد که برای سال های آینده با موفقیت نوآوری کنید.
منبع Tech Crunch