با تعداد بی سابقه رأی گیری های پستی ، نتایج انتخابات امسال کمی بیشتر از حد معمول طول کشید. اما اگر آمریکایی ها انتظار یک هفته انتخابات را داشتند ، ماه نوامبر به یک ماه درامات انتخاباتی کشیده شد ، رئیس جمهور ترامپ تلاش بی سابقه ای را برای تضعیف نتایج انتخابات و متوقف کردن روند انتقال انجام داد ، حتی اگر ایالت ها پیروزی بایدن را تصدیق کنند.

سرانجام به نظر می رسید رئیس جمهور ترامپ روز دوشنبه نتایج انتخابات را پذیرفت ، اما نه به عبارتی زیاد. مطمئناً این یک سخنرانی امتیازی نبود ، اما احتمالاً نزدیکترین چیز در این زمینه بود.

ترامپ در توییت خود نوشت: “… به نفع کشور ما ، من به امیلی و تیمش توصیه می کنم آنچه را که باید در رابطه با پروتکل های اولیه انجام شود انجام دهند و به تیم من نیز گفته اند که همین کار را انجام دهد.” با یک ادعای جدید مغایرت دارد ساخته شده توسط مدیر GSA امیلی مورفی که کاخ سفید بر تصمیم او برای جلوگیری از انتقال تأثیر نگذاشته است. اداره خدمات عمومی (GSA) در رسمی شدن نتایج انتخابات و انتقال روند رو به جلو در سطح فدرال نقش دارد.

کار انتقال رئیس جمهور منتخب بایدن علی رغم موانع موجود در این راه ادامه یافت و رهبر جدید جنبه هایی از برنامه خود را برای کنترل COVID-19 معرفی کرد و اسامی مقاماتی را که قصد دارد منصوب کند ، معرفی کرد. اما با رد رئیس GSA از آزاد كردن 6.3 میلیون دلار بودجه فدرال برای انتقال ، دستان بایدن از چند طریق مهم بسته شد. امتناع فوق العاده غیرمعمول مورفی از به رسمیت شناختن نتایج انتخابات همچنین توانایی رئیس جمهور منتخب را برای دستیابی به دستگاه های ایمن دولت و دریافت جلسات توجیهی از آژانس های فدرال ، از جمله افرادی که درگیر واکنش همه گیر هستند ، مسدود کرد.

جدای از انتقال بایدن در مسیر موفقیت ، سخنان ترامپ و همکاری دیرهنگام GSA می تواند به کشور کمک کند تا از راه مهم دیگری حرکت کند. هفته ها توطئه های انتخاباتی اینترنت را به هم ریخته و تعدادی از طرفداران ترامپ را به محکوم کردن شبکه های اصلی اجتماعی ، که نتایج نتایج را به کاربران یادآوری می کند و برخی از انواع اطلاعات غلط را سرکوب می کند ، تحریک می کند. این تئوری های توطئه اغلب از بالا منتشر می شد ، با پرزیدنت ترامپ ادعاهای بی اساس تقلب را شامل رای گیری از طریق نامه های پستی و ماشین های رای گیری می کرد ، زیرا او حاضر به قبول نمی شود.

حامیان آنلاین رئیس جمهور ممکن است به سرعت از انتخابات دور نشوند ، اما آنها احتمالاً از او پیروی می کنند – و حداقل در حال حاضر ، به نظر می رسد ترامپ نشانه شکست است.

پس از پیروزی در انتخابات بایدن ، شبکه اجتماعی Parler در رتبه بندی فروشگاه های اپلیکیشن قرار دارد
منبع Tech Crunch