در یونایتد ایالت ها ، تحویل های روز نخست و روز آینده آمازون به استانداردی در تجارت الکترونیکی تبدیل شده اند. مردم خواهان راحتی و رضایت فوری هستند و این واقعیت نشان می دهد که 45٪ از مصرف کنندگان ایالات متحده به طور حیرت انگیز عضو آمازون نخست هستند.

اکثر خرده فروشان عمده در تلاشند تا با همکاری با استارت آپ های تحویل آخرین مایل ، به آمازون برسند. Walmart به یک سرمایه گذار عمده در Cruise برای تحویل خودروهای مستقل تبدیل شده است و Target برای افزایش سرعت تحویل ، شرکت Shipt و Deliv را برای راه اندازی تحویل آخرین مایل خریداری کرد. Costco برای تحویل های همان روز با Instacart همکاری کرد و حتی Domino’s Pizza نیز با همکاری Nuro برای تحویل در آخرین مایل با استفاده از وسایل نقلیه خودمختار وارد همکاری شد.

تجارت الکترونیکی در LatAm طی 5 سال گذشته با سرعت رشد سالانه صنعت 16 درصد رشد کرده است.

میزان نگهداری: آمریکای لاتین

سرمایه گذاران خطرپذیر در پنج سال گذشته در مقیاس جهانی سرمایه گذاری زیادی در تحویل آخرین مایل انجام داده اند ، اما آمریکای لاتین (LatAm) عقب مانده است. طی دهه گذشته بیش از 11 میلیارد دلار در جهان در زمینه تدارکات آخرین مایل سرمایه گذاری شده است ، اما آمریکای لاتین در همین مدت فقط حدود 1 میلیارد دلار شاهد بوده است (منبع: تحقیقات PitchBook و WIND Ventures).

در این بخش ، فقط حدود 300 میلیون دلار در اسپانیایی زبان آمریکای لاتین بود – مبلغی که به طرز شگفت آور کمی برای منطقه ای که 110 میلیون مشتری بیشتر از ایالات متحده دارد

Loggi مستقر در برزیل حدود 60٪ از سرمایه گذاری VC در آخرین مایل در آمریکای لاتین را تشکیل می دهد ، اما فقط در برزیل فعالیت می کند. این باعث می شود که کشورهای اصلی اسپانیا مانند مکزیک ، کلمبیا ، شیلی و آرژانتین بدون یک شرکت پیشرو و مستقل لجستیکی در آخرین مایل حرکت کنند.

در این کشورها ، حدود 60٪ بازار تحویل آخرین مایل توسط شرکت های کوچک غیررسمی یا رانندگان مستقلی که از کامیون های شخصی خود استفاده می کنند ، تسلط دارد. این امر منجر به ناکارآمدی به دلیل کمبود فناوری هایی مانند بهینه سازی مسیر و همچنین عدم مقیاس عملیاتی می شود. این مشکلات به سرعت آشکارتر می شوند ، زیرا تجارت الکترونیکی در LatAm طی 5 سال گذشته با سرعت رشد سالانه صنعت 16 درصد رشد کرده است.

خرده فروشان فرصتی را از دست می دهند تا به مشتری آنچه می خواهند بدهند. مشتریان امروز انتظار تحویل رایگان ، قابل اعتماد همان روز یا روز بعد را دارند – به موقع ، تمام وقت و بدون آسیب و سرقت. همه اینها در LatAm چالش برانگیز است. به ویژه سرقت ، مسئله مهمی است ، زیرا رانندگان غیرحرفه ای اغلب محصولات را برای تحویل می دزدند و سپس آنها را برای سود می فروشند. هزینه نیز یک مشکل است ، زیرا تحویل رایگان همان روز و روز بعد به راحتی در بسیاری از مکان ها در دسترس نیست.

موانع عملیاتی و فناوری به وفور یافت می شود

چرا آمریکای لاتین به آخرین مرحله می رسد؟ اول ، تحویل تجارت الکترونیکی LatAm شامل چندین مرحله زمانبر است: محصولات از خرده فروشی تحویل گرفته می شود ، به یک حوض متقابل تحویل داده می شود ، به یک انبار توزیع می شود ، به یک بارانداز دوم تحویل داده می شود و در نهایت به مشتری تحویل می شود .

برای مقایسه ، عملیات تحویل مدرن بسیار ساده تر است. محصولات از خرده فروشی تحویل گرفته می شود ، به یک کراس داک تحویل داده می شود و سپس مستقیماً به مشتری تحویل می شود. نیازی به انبارداری و کراس داک اضافی پیش انبار نیست.

و این فقط چالش های عملیاتی است. کمبود فناوری نیز نقش بسزایی دارد. بیشتر هماهنگی ها و مسیریابی زایمان در LatAm هنوز از طریق صفحه گسترده یا قلم و کاغذ انجام می شود.

اعزام کنندگان برای تماس گرفتن با رانندگان باید به صورت دستی تلفن را برداشته و آنها را اعزام کنند. در ایالات متحده ، الگوریتم های بهینه سازی رایانه ای با یافتن کارآمدترین مسیر به طور خودکار (به عنوان مثال ، بسته بندی بیشترین میزان تحویل ممکن در یک کامیون در طول مسیر) و ارسال خودکار راننده ای که می تواند به طور موثرترین مسیر را بر اساس انجام دهد ، هزینه و زمان تحویل را به طور چشمگیری کاهش می دهد. مکان فعلی ، ظرفیت و تجربه مسیر. این الگوریتم ها در بخش تدارکات خرده فروشی آمریکای لاتین تقریباً سابقه نداشته است.

مارک های عمده خرده فروشی آخرین کاتالیزور آخرین مایل هستند


منبع Tech Crunch