منبع آبی این شرکت امروز دوشنبه در توییتر گفت که مرکز تولید موتور جدید راکت خود را در هانتسویل ، علا ، افتتاح می کند. تأسیسات جدید هانتسویل قادر خواهد بود موتورهای موشکی خود را با سرعت بسیار بالاتری از آنچه در حال حاضر ممکن است تولید کند ، این کار بسیار مفید خواهد بود زیرا این شرکت با استفاده از موتور در حال توسعه BE-4 خود برای موشک جدید گلنن خود و همچنین برای نیروی اتحاد پرتاب متحد را برای وسیله نقلیه جدید پرتاب Vulcan خود تأمین می کند.

Blue Origin در سال 2011 کار خود را در BE-4 آغاز کرد ، و اگرچه در ابتدا برای استفاده به طور خاص در موشک خود Blue Origin New Glenn طراحی شده بود که اولین وسیله نقلیه پرتاب مداری آن است ، اما در سال 2014 ULA اعلام کرد که از موتورها برای قدرت خود استفاده می کند. نسل بعدی صنایع دستی ولکان نیز BE-4 دارای 550000 پوند رانش با استفاده از مخلوطی از گاز طبیعی مایع و اکسیژن برای سوخت است و برای قابلیت آسانسور سنگین از سطح زمین طراحی شده است.

Blue Origin می گوید که این دو موتور اول تولید BE-4 را در سال جاری تحویل می دهد ، و به ULA تحویل می دهد تا آنها را برای اولین بار در آزمایش های آتش سوزی استاتیک خود در Vulcan ادغام کند. Blue Origin همچنین قصد دارد پرواز جدید گلن مجهز به موتورها را برای اولین پرواز آزمایشی خود در سال 2021 انجام دهد. این آزمایشات در حالی است که آزمایش های طولانی تر را برای اثبات موتورها انجام می دهد ، و هدف آنها این است که آنها را از طریق تست چرخه عمر واجد شرایط کامل در اختیارشان قرار دهند. برای تکرار نوع استرس و شرایط عملیاتی ، سخت افزار در طول عمر واقعی خود دستخوش تغییر خواهد شد.

بخشی از فرآیند آزمایش Blue Origin شامل مقاوم سازی و به روزرسانی ایستاده آزمایش 4670 در مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا خواهد بود و به شرکت اجازه می دهد یک موتور BE-3 را از یک طرف و یک موتور BE-4 از طرف دیگر آزمایش کند.

این یک زمان هیجان انگیز برای Blue Origin و BE-4 آن است و موتور مدت زیادی در ساخت آن بوده است. آنچه در آینده می آید می تواند آن را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر و اصلی برنامه پرتاب فضا در ایالات متحده تنظیم کند ، فارغ از اینکه برنامه های خودروی پرتاب خود چگونه ادامه می یابد.
منبع Tech Crunch