PolicyBazaar تجمع بیمه آنلاین هندی برای ارائه پیشنهاد اولیه عمومی که در آن به دنبال جمع آوری 809 میلیون دلار است ، ثبت نام کرد و چهارمین استارتاپی است که در دو ماه گذشته از بازار جنوب آسیا برای کشف بازارهای عمومی استفاده می کند.

در مقالاتی که به تنظیم کننده بازار در هند ارسال شده است ، PolicyBazaar گفت که به دنبال افزایش 504 میلیون دلار با انتشار سهام جدید است و بقیه توسط فروش سهام توسط سرمایه گذاران فعلی هدایت می شود.

این استارتاپ 12 ساله-که توسط SoftBank ، Falcon Edge Capital ، Tiger Global و InfoEdge پشتیبانی می شود-گفت که ممکن است در حدود 100 میلیون دلار در دور قبل از IPO جمع آوری کند.

PolicyBazaar به عنوان تجمیعی عمل می کند که به کاربران امکان می دهد بیمه نامه ها را – در انواع مختلف از جمله زندگی ، سلامتی ، مسافرت ، خودرو و اموال – از ده ها بیمه گر در وب سایت خود بدون نیاز به مراجعه به نمایندگان معمولی ، مقایسه و خریداری کنند. این شرکت در هند و همچنین خاورمیانه فعالیت می کند.

وب سایت PolicyBazaar

در هند در حال حاضر تنها بخشی از 1.3 میلیارد نفر مردم این کشور به بیمه دسترسی دارند و برخی تحلیلگران می گویند که شرکت های دیجیتالی می توانند در ارائه این خدمات به توده مردم بسیار مهم باشند. بر اساس گزارش آژانس رتبه بندی ICRA ، محصولات بیمه تا سال 2017 به کمتر از 3 درصد از جمعیت رسیده بود.

به گفته بانک جهانی ، یک هندی متوسط ​​در سال حدود 2100 دلار درآمد دارد. ICRA تخمین زده است که از آن دسته از هندی هایی که یک محصول بیمه خریداری کرده اند ، کمتر از 50 دلار برای آن در سال 2017 هزینه کرده اند.

در گزارشی در اوایل سال جاری ، تحلیلگران برنستاین تخمین زدند که PolicyBazaar 90 درصد از سهم بازار توزیع بیمه آنلاین را در اختیار دارد. این پلتفرم که با Acko و Amazon در هند رقابت می کند ، وام ، کارت اعتباری و صندوق های سرمایه گذاری مشترک نیز می فروشد. این استارتاپ می گوید بیش از یک میلیون بیمه نامه در ماه می فروشد.

هند دارای بازار بیمه ای ناقص است. در چشم انداز زیر نفوذ ، توزیع دیجیتالی از طریق جمع کننده های وب مانند Policybazaar <1 of از صنعت را تشکیل می دهد. این یک فضای بزرگ برای رشد ارائه می دهد. "تحلیلگران برنشتاین به مشتریان نوشتند.

Zomato که ماه گذشته اولین حضور عمومی عمومی داشت ، و همچنین شرکت های فن آوری Paytm و MobiKwik در هفته های اخیر برای عرضه عمومی اولیه خود ثبت نام کرده اند.


منبع Tech Crunch