Qualcomm از اولین تراشه های Wi-Fi 6E خود که تاکنون می تواند استاندارد جدید بی سیم را به سمت جریان اصلی سوق دهد ، رونمایی کرد.
این شرکت تراشه های Wi-Fi 6E را برای هر دو تلفن همراه (که در H2 2020 روی زمین قرار دارد) و روترهای بی سیم (که در حال حاضر برای خرید در دسترس هستند) اعلام کرد.
تراشه های جدید به دستگاه ها امکان می دهد تا از سرعت های سریع و تأخیر کمتر در عرضه Wi-Fi 6E بهره بگیرند که از طیف 6Ghz سطح بالا استفاده می کند.

Wi-Fi 6E با اختصاص طیف 6 گیگاهرتزی افزایش قابل توجهی می یابد
OpenRoaming اتصال Wi-Fi بدون اصطکاک را ارائه می دهد
FCC ممکن است پهنای باند جدیدی را برای دستگاه های Wi-Fi 6E باز کند

تراشه های Wi-Fi 6E
Wi-Fi 6 به تغییر نسلی در ارتباطات بی سیم – که اغلب به عنوان مکمل 5G مشاهده می شود – اشاره می کند – ارائه سرعت بیشتر ، ظرفیت پیشرفته و تأخیر کمتر. Wi-Fi 6E ، در عین حال ، با استفاده از طیف سطح بالا ، قابلیت های Wi-Fi 6 را ایجاد می کند ، با آزمایش هایی که قبلاً دارای تأخیر پایدار دو میلی ثانیه است.
تراشه های جدید Wi-Fi 6E تلفن Qualcomm به شکل FastConnect 6700 و 6900 است که حداکثر سرعت را به ترتیب در 3Gbps و 3.6Gbps در یک آزمایشگاه کنترل شده دارا می باشد.
این شرکت پیش از این امسال تراشه های برتر Snapdragon خود را منتشر کرده است که از FastConnect 6800 استفاده می کنند و بنابراین از Wi-Fi 6E پشتیبانی نمی کنند. بنابراین ، ممکن است که پشتیبانی از 6 گیگاهرتز تا زمان عرضه نسخه بعدی تراشه های اسنپدراگون به گوشی های هوشمند پرچمدار وارد نشود.
با این حال ، Qualcomm VP of Technology ، VK Jones ، درباره زمان بندی Wi-Fi 6E صعودی است. وی گفت: “انتظار شخصی من از این قرار است که یک انتقال سریع انجام شود.” “[Especially in high-end smartphones,] این خیلی سریع اضافه می شود. ”
این شرکت همچنین از چهار تراشه روتر سازگار با Wi-Fi 6E رونمایی کرده است ، که در درجه اول برای موارد استفاده در شبکه مش طراحی شده است: Networking Pro 610 ، 810 ، 1210 و 1610. سرعت تا 10.8 گیگابیت بر ثانیه.
در حالی که کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) هم اکنون استفاده از طیف 6GHz را برای موارد استفاده بدون مجوز تصویب کرده است ، سایر مناطق مهم – از جمله اروپا – هنوز تأیید نظارتی را به Wi-Fi 6E نداده اند.
با این حال ، ورود تراشه های جدید کوالکام می تواند به سقوط قریب الوقوع این موانع نظارتی اشاره کند.
در اینجا لیست ما از بهترین روترهای تجاری کوچک در بازار آمده است
از طریق Verge


منبع Tech Radar