تنظیم کننده های خودروی ایالات متحده تحقیقات اولیه ای را در مورد سیستم کمک راننده پیشرفته تسلا به نام Autopilot آغاز کرده اند و به 11 مورد اشاره کرده اند که در آن خودروها در حین درگیر شدن سیستم با وسایل نقلیه پارک شده اولیه برخورد کردند.

بر اساس اسناد تحقیقاتی که در وب سایت اداره ترافیک و ایمنی بزرگراه های ملی منتشر شده است ، خودروهای تسلا درگیر در این برخورد ها یا دارای خلبان خودکار بوده یا دارای ویژگی کروز کنترل ترافیک است. بیشتر حوادث بعد از تاریکی رخ داد و علیرغم “اقدامات کنترل صحنه” مانند چراغ های اضطراری خودرو ، مخروط های جاده ای و تخته پیکان روشن به رانندگان نشان می دهد که خط را تغییر دهند.

در این سند آمده است: “تحقیقات فن آوری ها و روش های مورد استفاده برای نظارت ، کمک و اعمال مشارکت راننده در انجام رانندگی پویا را در طول عملیات خلبان خودکار ارزیابی می کند.”

تحقیقات حدود 765،000 خودروی تسلا را پوشش می دهد که شامل تمام مدل های موجود است: تسلا مدل Y ، مدل X ، مدل S و مدل 3. 11 حادثه یا آتش سوزی منجر به زخمی شدن 17 نفر و کشته شدن یک نفر شد. آنها بین ژانویه 2018 و ژوئیه 2021 رخ دادند.

این اولین بار نیست که خلبان خودکار تسلا تحت نظارت NHTSA ، برترین تنظیم کننده ایمنی خودرو در کشور قرار می گیرد. در سال 2017 ، آژانس حادثه ای را بررسی کرد که منجر به تصادف مرگبار در سال 2016 شد ، اگرچه مشخص شد سازنده EV در این حادثه هیچ تقصیری ندارد. به نقل از آسوشیتدپرس ، دوشنبه ، NHSTA 25 تصادف دیگر مربوط به ADAS تسلا را مورد بررسی قرار داده است.

در ماه ژوئن ، NHTSA با صدور حکمی خودروسازان را ملزم به گزارش تصادفات مربوط به خودروهای مجهز به ADAS یا سطوح 3-5 سیستم های رانندگی خودکار کرد.

سخنگوی آژانس در روز دوشنبه به TechCrunch گفت: “NHTSA به مردم یادآوری می کند که هیچ وسیله نقلیه موتوری موجود در بازار امروز قادر به رانندگی خود نیست.”

TechCrunch با تسلا که بخش روابط رسانه ای خود را منحل کرده است تماس گرفته است و در صورت پاسخگویی این شرکت ، داستان را به روز می کند.

همانطور که استقلال متوقف می شود ، شرکت های لیدار یاد می گیرند که خود را وفق دهند


منبع Tech Crunch