استفاده از صدا برای دستورات برای استفاده در دستیارانی مانند Alexa و Siri رایج شده است ، از جمله ابزارهای دیگر ، امکان استفاده از گفتار به متن را نیز فراهم می کند. همچنین به دلیل چند دلیل استفاده صوتی از آن برای تبدیل متن به گفتار بسیار متداول است.
روش سنتی برای کمک به افراد دارای نیازهای بینایی اضافی است. با این حال ، مانند سایر دستیاران صوتی ، معمولاً کاربران می دانند که کار با صدا بسیار ساده تر است. این خصوصاً در مواردی که وظیفه وظیفه چند وظیفه ای لازم است ، به وجود می آید که صوت به کاربر امکان می دهد توجه خود را به برخی کارهای فیزیکی دیگری نیز راهنمایی کند.
این امر به ویژه با افزایش کتابهای صوتی مشخص شده است ، که به کاربر امکان رانندگی ، پیاده روی یا فعالیت های بدنی را می دهد که از استفاده از نسخه متنی به عنوان غیر عملی جلوگیری می کند.

سایر خدمات متن / گفتار

همچنین به این ویژگی های مرتبط توجه کنید:
بهترین گفتار به نرم افزار متن
بهترین خدمات رونویسی
و:
بهترین هدست های بلوتوث

بنابراین جای تعجب نیست که از متن به گفتار و دیگر نرم افزارهای صوتی رایج تر می شود و به کاربر امکان می دهد همزمان همزمان با سایر فعالیت ها اعم از پیاده روی ، باغبانی ، کارهای خانگی و یا موارد مشابه درگیر شود.
همچنین نرم افزار متن به گفتار در محیط های تجاری بسیار پرطرفدار است و افراد از آن برای تقویت بهره وری استفاده می کنند ، به خصوص وقتی صحبت از نرم افزار متن است.
در اینجا ما بهترین نرم افزار گفتار به متن را ارائه می دهیم ، علاوه بر این تعدادی از برنامه های رایگان را نیز در اختیار شما قرار می دهیم که می توانید از آنها استفاده کنید.

آیا می خواهید شرکت یا خدمات شما به این راهنمای خریدار اضافه شود؟ لطفا درخواست خود را به آدرس اینترنتی des.athow@futurenet.com به آدرس اینترنتی راهنمای خرید در خط موضوع ایمیل ارسال نمایید.

پرش مستقیم به:

بهترین نرم افزار متن به گفتار
بهترین متن رایگان برای برنامه های گفتاری

بهترین نرم افزار متن به گفتار

آمازون پولی
صفحه اصلی خواننده صدا
Capti Voice
خواننده طبیعی
خواننده رویای صوتی

(اعتبار تصویر: اعتبار تصویر: آمازون) 1. آمازون پولی
یک راه حل سنتز گفتار برای توسعه دهندگان

مقرون به صرفه
آسان برای استفاده
انواع مختلف فایل را پشتیبانی می کند
گزینه های چند زبان
الکسا تنها ابزار هوش مصنوعی نیست که توسط غول فناوری آمازون ایجاد شده است. همچنین یک متن هوشمند به سیستم گفتار به نام پولی ارائه می دهد. این نرم افزار با استفاده از تکنیک های پیشرفته یادگیری عمیق ، متن را به گفتار زنده تبدیل می کند. توسعه دهندگان می توانند از این نرم افزار برای ایجاد محصولات و برنامه های دارای گفتار استفاده کنند.
این یک API ورزشی است که به شما امکان می دهد به راحتی قابلیت های ترکیب گفتار را در کتاب های الکترونیکی ، مقالات و رسانه های دیگر ادغام کنید. نکته جالب اینجاست که پولی بسیار ساده است. برای تبدیل متن به گفتار ، فقط باید آن را از طریق API ارسال کنید ، و یک جریان صوتی مستقیم به برنامه شما ارسال می کند.
همچنین می توانید جریان های صوتی را به صورت فرمت های MP3 ، Vorbis و PCM ذخیره کنید ، و پشتیبانی از طیف وسیعی از زبان ها و لهجه های بین المللی نیز وجود دارد. اینها شامل انگلیسی های انگلیسی ، انگلیسی انگلیسی ، انگلیسی استرالیایی ، فرانسوی ، آلمانی ، ایتالیایی ، اسپانیایی ، هلندی ، دانمارکی و روسی است.
Polly به صورت جداگانه به عنوان API در دسترس است ، همچنین ویژگی ای از رابط کاربری کنسول مدیریت AWS و رابط خط فرمان است. از نظر قیمت گذاری ، براساس میزان شخصیت های متنی که به گفتار تبدیل می شوید ، هزینه دریافت می کنید. The Free Tier اجازه می دهد تا 12 میلیون ماه در هر ماه حداکثر 5 میلیون کاراکتر داشته باشد ، اما در صورت نیاز به بیش از آن ، 4 دلار در هر میلیون کاراکتر برای گفتار هزینه دارد.
شما می توانید Polly را از اینجا بارگیری کنید

(اعتبار تصویر: Linguatec) 2. صفحه اصلی خواننده صدا
یک برنامه نوشتاری به گفتار مورد اعتماد

به طور گسترده استفاده می شود
همراه با 67 صدا
طیف وسیعی از فایلها را پشتیبانی می کند
گزینه های چند زبان
Linguatec با مستقر در آلمان شرکتی دیگر است که چندین سال است برنامه های ایجاد متن به گفتار را ایجاد می کند و نرم افزار پرچمدار Voice Reader Home می تواند به سرعت متن را به پرونده های صوتی تبدیل کند.
با هزینه استاندارد 49 یورو برای هر صدا 49 یورو ، کمی در سمت گران قیمت است – اما شما می توانید به سرعت متن هایی مانند اسناد Word ، ایمیل ، EPUB و PDF را به سرعت در جریان های صوتی تبدیل کنید. سپس می توانید در رایانه شخصی یا دستگاه تلفن همراه به آنها گوش دهید. علاوه بر این ، می توانید از 67 صدا مختلف انتخاب کنید ، و پشتیبانی از 45 زبان مانند فرانسوی ، اسپانیایی ، ایتالیایی ، دانمارکی و ترکی نیز وجود دارد.
هدف این نرم افزار بهبود بهره وری است. به عنوان مثال ، می توانید برنامه را برای خواندن دست نوشته ها برای سخنرانی ها ، سخنرانی ها یا سخنرانی ها در جستجوی کلمات نادرست ترتیب کلمات یا کلمات فراموش شده جستجو کنید. در کل ، رابط کاربری براق و استفاده آسان است. شما می توانید سرعت ، پیچ یا حجم فایل های صوتی را به سرعت تنظیم کنید و هر گزینه صادراتی به وضوح ذکر شده است.
هنگامی که نیازهای فنی به میان آمد ، این نرم افزار با Window Vista ، Windows 7 ، 8 و 10 کار می کند. هر صدا حداکثر 1 گیگابایت فضای دیسک را به خود اختصاص می دهد و اگر دستگاه شما حداقل 2 گیگابایت حافظه رم داشته باشد بهترین عملکرد دارد.

شما می توانید Voice Reader Home را از اینجا بارگیری کنید

(اعتبار تصویر: Capti Voice) 3. Capti Voice
ترکیب گفتار برای بخش آموزش

متناسب با یادگیری
کاربر پسند
ادغام با سیستم عامل های ابری
مجوزهای تحصیلی گران است
برنامه های سنتز گفتار در دنیای آموزش نیز محبوب هستند ، جایی که از آنها برای بهبود درک در میان موارد دیگر استفاده می شود. Capti Voice یکی از این تلاشها است ، به شما امکان می دهد به هر چیزی که می خواهید بخوانید گوش دهید. با استفاده از آن می توانید یادگیری و تدریس را شخصی سازی کنید و همچنین بر موانع زبانی غلبه کنید.
Capti Voice که به عنوان یک راه حل پشتیبانی آنلاین و خواندن آنلاین قرار دارد ، توسط طیف وسیعی از مدارس ، کالج ها ، مشاغل و متخصصان در سراسر جهان استفاده می شود. با پشتیبانی از بیش از 20 زبان ، برنامه می تواند برای بهبود واژگان و به عنوان بخشی از استراتژی های خواندن فعال مورد استفاده قرار گیرد. این می تواند طیف وسیعی از مطالب ، از جمله کتاب های الکترونیکی ، مقاله ها و صفحات وب را روایت کند.
همچنین می توانید از نرم افزارهایی با سیستم عامل های ذخیره سازی ابری مانند Google Drive ، OneDrive و Dropbox استفاده کنید و در کلیه دستگاه ها ، قالب های محتوا و گروه های سنی قابل دسترسی است.
یک نسخه رایگان برای استفاده شخصی وجود دارد ، که امکان بسیاری از ویژگی ها را می دهد اما کیفیت های بالاتر مانند نمونه های صوتی با کیفیت بالاتر را در اختیار شما قرار نمی دهد. شما نسخه های Pro را دریافت کرده اید ، که قبلاً با قیمت 1.49 دلار در ماه یا 17/99 دلار در سال تبلیغ می شد. سطح آموزش دهنده قبلاً از 0.50 دلار در هر دانش آموز در سال تبلیغ می شد ، اما برای مدارس بزرگتر این بدان معنی است که این نرم افزار می تواند برای مجوز بسیار گران باشد.
شما می توانید Capti Voice را از اینجا بارگیری کنید

(اعتبار تصویر: خواننده طبیعی) 4. خواننده طبیعی
یک محصول مبتنی بر ابر با کیفیت

طیف وسیعی از فایلها را پشتیبانی می کند
پشتیبانی از فایل گسترده
چند زبانه
اگر به دنبال برنامه تلفیق گفتار مبتنی بر ابر هستید ، حتماً باید Natural Reader را بررسی کنید. با هدف بیشتر در استفاده شخصی ، راه حل به شما امکان می دهد متن نوشتاری مانند اسناد Word و PDF ، کتابهای الکترونیکی و صفحات وب را به گفتار شبیه انسان تبدیل کنید.
از آنجا که این نرم افزار از فن آوری cloud پشتیبانی می شود ، از هر جایی که از طریق تلفن های هوشمند ، رایانه لوحی یا رایانه ای می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. و درست مانند Capti Voice ، می توانید اسناد را از قفل های ذخیره سازی ابر مانند Google Drive ، Dropbox و OneDrive بارگذاری کنید.
در حال حاضر ، شما می توانید به 56 صدا با صدای طبیعی به 9 زبان مختلف از جمله انگلیسی آمریکایی ، انگلیسی انگلیسی ، فرانسوی ، اسپانیایی ، آلمانی ، سوئدی ، ایتالیایی ، پرتغالی و هلندی دسترسی داشته باشید. این نرم افزار از فایلهای PDF ، TXT ، DOC (X) ، ODT ، PNG ، JPG ، به علاوه فایلهای EPM غیر DRM و موارد دیگر ، به همراه جریانهای صوتی MP3 پشتیبانی می کند.
سه برنامه در دسترس است که ابتدایی ترین وب رایگان امکان استفاده نامحدود از صدای اصلی و استفاده حداکثر 20 دقیقه از صدای حق بیمه را دارد. وب پریمیوم این و حداکثر یک میلیون شخصیت گفتار در هر ماه را با قیمت 9.99 دلار باز می کند. حق بیمه به علاوه همه ویژگی ها را با 19،00 دلار در هر ماه یا 110 دلار در سال امکان پذیر می کند.
شما می توانید در Natural Reader ثبت نام کنید

(اعتبار تصویر: صدای رویایی) 5. خواننده رویای صوتی
یک گزینه بهینه سازی شده برای موبایل

36 صدای داخلی
چند زبانه
ادغام با سیستم عامل های ابری
همچنین بسیاری از برنامه های متن عالی برای گفتار برای دستگاه های تلفن همراه وجود دارد ، و Voice Dream Reader نمونه ای عالی است. این می تواند اسناد ، مقالات وب و کتاب های الکترونیکی را به گفتاری با صدای طبیعی تبدیل کند.
این برنامه با 186 صدای داخلی در 30 زبان ، از جمله انگلیسی ، عربی ، بلغاری ، کاتالان ، کرواتی ، چک ، دانمارکی ، هلندی ، فنلاندی ، فرانسوی ، آلمانی ، یونانی ، عبری ، مجارستانی ، ایتالیایی ، ژاپنی و کره ای ارائه می شود.
می توانید در هنگام رانندگی ، کار یا ورزش ، لیستی از مقالات را بخوانید و حالت های پیمایش خودکار ، تمام صفحه و عاری از حواس پرتی را برای کمک به شما در تمرکز وجود دارد. Voice Dream Reader را می توان با راه حل های ابری مانند Dropbox ، Google Drive ، iCloud Drive ، پاکت پی سی ، Instapaper و Evernote استفاده کرد.
قیمت این برنامه برای برنامه iOS 14.99 دلار است و خریدهای داخل برنامه بیشتر برای باز کردن صدای اضافی است. برای Android ، این برنامه 7.99 دلار قیمت دارد ، همچنین برای خرید قفل صداهای اضافی ، برنامه های اضافی را نیز برای خرید درون برنامه دارد.
شما می توانید Voice Dream Reader را از اینجا بارگیری کنید
بهترین متن رایگان برای برنامه های گفتاری
نرم افزار متن گفتار رایگان به گفتار می تواند برای هر کسی که از بینایی برخوردار باشد بسیار مفید باشد یا شرایطی مانند دیسکسیکسی داشته باشد که خواندن روی صفحه ها را دشوار می کند. همچنین می تواند برای غلبه بر موانع زبانی برای افرادی که یک زبان را می خوانند ، اما آن را صحبت نمی کنند ، یا در حال فراگیری است ، کمک کند.
اگر می خواهید در حین انجام کار دیگری به سندی گوش دهید ، نرم افزار متن به گفتار نیز ایده آل است ، اگر می توانید اطلاعاتی را که شنیده اید آسان تر نگه دارید ، یا می خواهید چیزی را که نوشتید حس کنید.
در اینجا بهترین انتخاب نرم افزار متن گفتار رایگان برای خواندن پاراگراف های فردی یا کل اسناد را با صدای بلند آورده ایم.
برای پرت کردن صدا از فیلم ها ، راهنمای ما را به بهترین نرم افزار تبدیل YouTube به MP3 بررسی کنید.

بالابولکا
خواننده طبیعی
Panopreter Basic
WordTalk
خواننده متن به گفتار Zabaware

(اعتبار تصویر: Balabolka) 1. بالابولکا
ذخیره متن به عنوان یک فایل صوتی گفتاری ، با صداهای قابل تنظیم

بازدید از سایت
پشتیبانی از فرمت عالی فایل
بسیاری از صداها را انتخاب کنید
می توانید فایل های صوتی ایجاد کنید
ابزارهای نشانک
چند روش برای استفاده از متن رایگان Balabolka به نرم افزار گفتار وجود دارد: شما می توانید متن را نیز در برنامه کپی و جایگذاری کنید ، یا می توانید تعدادی از فرمت های فایل پشتیبانی شده (از جمله DOC ، PDF و HTML) را مستقیماً در برنامه باز کنید. از نظر خروجی ، می توانید SAPI 4 را با هشت صدای مختلف برای انتخاب ، SAPI 5 با دو یا SQLI Speech Platform استفاده کنید. در هر مسیری که انتخاب کنید ، می توانید گفتار ، زمین و میزان پخش را تنظیم کنید تا صدای سفارشی ایجاد کنید.
علاوه بر خواندن کلمات با صدای بلند ، این نرم افزار رایگان متن به گفتار نیز می تواند روایت ها را به عنوان فایل های صوتی در طیف وسیعی از فرمت ها از جمله MP3 و WAV ذخیره کند. برای اسناد طولانی ، می توانید بوک مارک ها ایجاد کنید تا بتوانید به راحتی به مکان خاص برگردید و ابزارهای عالی نیز وجود دارد که به شما کمک می کند تلفظ کلمات را به دلخواه خود تنظیم کنید.
با همه این ویژگی ها برای آسانتر کردن زندگی هنگام خواندن متن بر روی صفحه ، گزینه ای نیست ، Balabolka بهترین نرم افزار رایگان متن به گفتار در اطراف است.

می توانید با Balabolka وارد شوید.

(اعتبار تصویر: خواننده طبیعی) 2. خواننده طبیعی
نرم افزار متن به گفتار رایگان با مرورگر وب خود

ساخته شده در OCR
انتخاب رابط ها
مرورگر داخلی
قلم دوستانه
Natural Reader یک متن متن به گفتار رایگان است که از چند طریق قابل استفاده است. اولین گزینه بارگیری اسناد در کتابخانه آن و خواندن آنها از آنجا با صدای بلند است. این یک روش مرتب برای مدیریت چندین فایل است و تعداد انواع فایل های پشتیبانی شده از جمله فرمت های کتاب الکترونیکی چشمگیر است. همچنین OCR وجود دارد که شما را قادر می سازد یک عکس یا اسکن متن بارگذاری کنید و آن را برای شما بخوانید.
گزینه دوم شکل نوار ابزار شناور را در نظر می گیرد. در این حالت می توانید متن را در هر برنامه برجسته کنید و از کنترل های نوار ابزار برای شروع و شخصی سازی متن به گفتار استفاده کنید. این بدان معناست که می توانید به راحتی از این ویژگی در مرورگر وب ، کلمه پردازنده و طیف وسیعی از برنامه های دیگر استفاده کنید. همچنین یک مرورگر داخلی برای تبدیل آسانتر محتوای وب به گفتار وجود دارد.

می توانید در Natural Reader ثبت نام کنید.

(اعتبار تصویر: Panopreter Basic) 3. Panopreter Basic
تبدیل متن به گفتار آسان ، با خروجی WAV و MP3

استفاده سریع و ساده
صادرات در قالب WAV و MP3
طیف خوبی از قالبهای ورودی
فقط برای ویندوز
همانطور که از نام این محصول پیداست ، Panopreter Basic متن را به تبدیل گفتار رایگان و بدون لرزش ارائه می دهد. این فایلهای متنی ساده و غنی ، صفحات وب و اسناد مایکروسافت ورد را به عنوان ورودی می پذیرد و صدای حاصل را با فرمت WAV و MP3 صادر می کند (هر دو فایل در همان مکان ذخیره می شوند ، با همان نام).
تنظیمات پیش فرض برای کارهای سریع خوب کار می کنند ، اما کمی وقت را صرف کاوش در فهرست تنظیمات Panopreter Basic کنید و گزینه هایی برای تغییر زبان ، مقصد فایلهای صوتی ذخیره شده و تنظیم رنگ های رابط کاربری پیدا خواهید کرد. این نرم افزار حتی می تواند یک قطعه موسیقی را پس از اتمام خواندن پخش کند – لمسی زیبا که در سایر نرم افزارهای نوشتار به گفتار رایگان پیدا نمی کنید.
اگر به چیزی پیشرفته تر نیاز دارید ، نسخه برتر Panopreter با 29.95 دلار آمریکا (حدود 20 پوند ، 40 دلار AU) در دسترس است. این نسخه چندین ویژگی اضافی از جمله نوارهای ابزار برای مایکروسافت ورد و اینترنت اکسپلورر ، امکان برجسته کردن بخش متنی که در حال حاضر خوانده می شود ، و صداهای اضافی ارائه می دهد.

شما می توانید برای Panopreter Basic در اینجا ثبت نام کنید.

(اعتبار تصویر: WordTalk) 4. WordTalk
افزونه ای که متن را به گفتار به پردازنده کلمه شما اضافه می کند

با Microsoft Word ادغام می شود
صداهای قابل برنامه ریزی
فرهنگ لغت صحبت کردن
کمی غیر جذاب
WordTalk توسط دانشگاه ادینبورگ ایجاد شده و افزونه نوار ابزار برای Word است که متن قابل تنظیم را برای گفتار به مایکروسافت ورد منتقل می کند. با تمام نسخه های Word کار می کند و بسته به نسخه ای که استفاده می کنید از طریق نوار ابزار یا روبان قابل دسترسی است.
نوار ابزار مطمئناً جذابیتی که تا به حال دیده اید نیست ، ظاهراً توسط یک کودک طراحی شده است. عملکرد همه دکمه ها کاملاً واضح نیست ، اما خوشبختانه یک پرونده راهنما برای کمک به شما وجود دارد.
از این واقعیت که WordTalk نسبتاً اساسی است دور نیست ، اما از صدای SAPI 4 و SAPI 5 پشتیبانی می کند ، و اینها می توانند به دلخواه شما تغییر کنند. توانایی فقط خواندن کلمات ، جملات یا پاراگرافهای فردی با صدای بلند ، لمس خاصی است. شما همچنین گزینه ذخیره روایت ها را دارید ، و تعدادی میانبرهای صفحه کلید وجود دارند که امکان دسترسی سریع و آسان به گزینه های اغلب استفاده شده را دارند.

می توانید در اینجا وارد WordTalk شوید.

(اعتبار تصویر: زباوار) 5. خواننده متن به گفتار Zabaware
یک انتخاب عالی برای تبدیل متن از وب سایت ها به گفتار

متن را از کلیپ بورد تبدیل می کند
پشتیبانی از قالب خوب
صداها بسیار گران هستند
فقط ویندوز
با وجود ظاهر اصلی ، خواننده متن به گفتار Zabaware از آنچه که شما ممکن است فکر کنید برای ارائه بیشتر است. می توانید تعداد زیادی فرمت فایل را مستقیماً در برنامه باز کنید ، یا فقط کپی و چسباندن متن را انجام دهید.
از طرف دیگر ، تا زمانی که برنامه را اجرا کرده و گزینه مربوطه را فعال کنید ، خواننده متن به گفتار Zabaware می تواند هر متنی را که به کلیپ بورد کپی می کنید با صدای بلند بخوانید – عالی است اگر می خواهید کلمات را از وب سایت به گفتار تبدیل کنید – همچنین گفتگو کنید جعبه هایی که ظاهر می شوند خواننده متن به گفتار Zabaware همچنین می تواند پرونده های متنی را به فرمت WAV تبدیل کند.
متأسفانه انتخاب صداها محدود است ، و تنها تنظیماتی که می توانید سفارشی سازی کنید میزان صدا و سرعت است مگر اینکه در تنظیمات عمیق بزنید تا با تلفظ ها کمانچه را پیدا کنید. صداهای اضافی با هزینه 25 دلار آمریکا (حدود 20 پوند ، 30 دلار AU) در دسترس است ، که به نظر می رسد شیب دار است ، و آن را از جای بالاتری در لیست ما عقب نگه می دارد.

شما می توانید از اینجا در Zabaware ثبت نام کنید.


منبع Tech Radar