با گسترش تعداد ابزارهای نرم افزاری ایجاد پرونده های سه بعدی ، تعداد انواع پرونده ها نیز افزایش یافته است. بسیاری از ناشران نرم افزار ، مانند AutoDesk و Blender ، دارای قالب های پرونده سه بعدی اختصاصی خود هستند. علاوه بر این ، قالب های فایل خنثی طراحی شده برای کار با هر ابزار مهم نرم افزاری سه بعدی فقط به تعداد استانداردهای در حال استفاده اضافه شده است.

بهترین مبدل فایل 3D

1. تبدیل مش
2. چرخش 3D
3. مبدل آنلاین CAD
4. i3DConverter
5. گرینتوکن

با وجود همه این انواع پرونده ها ، ضروری است که هر کسی که با ابزار طراحی سه بعدی ، انیمیشن یا چاپگر سه بعدی کار می کند ، دارای یک ابزار قابل اعتماد تبدیل فایل باشد. در حالت ایده آل ، شما به ابزاری نیاز دارید که بتواند بین تمام قالب های اصلی اختصاصی و خنثی و همچنین فرمت STL مورد نیاز پرینترهای 3D تعامل برقرار کند.
در این راهنما ، با برجسته کردن پنج مورد از بهترین مبدل های فایل 3D که می توانید امروز استفاده کنید ، به شما کمک خواهیم کرد تا سردردهای فایل 3D را از بین ببرید.
آیا می خواهید شرکت یا خدمات شما برای این راهنمای خریدار در نظر گرفته شود؟ لطفاً درخواست خود را با آدرس URL راهنمای خرید در عنوان موضوع به آدرس wish.athow@futurenet.com ایمیل کنید.
ما بهترین نرم افزار معماری را ارائه داده ایم.

(اعتبار تصویر: Meshconvert)
1. تبدیل مش
مبدل فایل سه بعدی آنلاین برای پرونده های مش

به وب سایت مراجعه کنید
استفاده رایگان
پشتیبانی از 37 نوع پرونده ورودی
ابزاری آنلاین برای سهولت استفاده
می توانید فایل های میزبانی شده بصورت آنلاین را تبدیل کنید
فقط به چهار نوع پرونده خنثی تبدیل می شود
بارگذاری آهسته برای پرونده های بزرگ سه بعدی

اگر به دنبال یک مبدل فایل سه بعدی کاملا رایگان هستید ، Meshconvert مکان خوبی برای شروع است. همانطور که از نامش پیداست ، این برنامه فقط برای پرونده های مش طراحی شده است و نه پرونده های هندسی جامد سازنده. در حال حاضر از حدود 37 قالب فایل ورودی ، از جمله پرونده های Blender BLEND ، پرونده های AutoCAD DXF ، و فایلهای STL و OBJ خنثی پشتیبانی می کند.
نکته منفی Meshconvert این است که انواع فایلی که می توانید تبدیل کنید نسبتاً محدود هستند. Meshconvert فقط فایل های سه بعدی را به انواع پرونده های STL ، OBJ ، COLLADA و PLY تبدیل می کند.
Meshconvert بصورت آنلاین میزبانی می شود ، بنابراین نیازی به بارگیری برنامه نیست. این باعث می شود این راه حل سریع و ساده برای پرونده های کوچک باشد. اگر فایل سه بعدی که می خواهید تبدیل کنید به صورت آنلاین میزبانی می شود ، می توانید برای جلوگیری از بارگذاری مجدد ، URL را به Meshconvert بدهید.

(اعتبار تصویر: نرم افزار NCH)
2. چرخش 3D
از پیش نمایش فایل ها و تبدیل دسته ای پشتیبانی می کند

به وب سایت مراجعه کنید
پشتیبانی از 45 فرمت ورودی
خروجی به 3DP و 3DX
پیش نمایش ورودی و خروجی قبل از تبدیل
تبدیل دسته ای با چندین موضوع
نیاز به بارگیری دسک تاپ دارد
فقط برای ویندوزهای 64 بیتی موجود است

Spin 3D از NCH Software یکی از بهترین مبدل های فایل مبتنی بر دسک تاپ است. این فقط برای رایانه های ویندوزی 64 بیتی در دسترس است ، که به طور گسترده ای می تواند از این نرم افزار استفاده کند. اما ، بسیار سریع و قدرتمند است و طیف گسترده ای از نیازهای تبدیل را پوشش می دهد.
این نرم افزار ورودی ها را در هر 45 قالب فایل مختلف ، از جمله رایج ترین قالب های اختصاصی ، می گیرد. انواع پرونده هایی که می توانید تبدیل کنید بسیار محدودتر هستند – فقط شش مورد وجود دارد – اما Spin 3D علاوه بر قالب های STL و OBJ ، دارای خروجی هایی با 3DP و 3DX نیز می باشد.
آنچه که واقعاً این مبدل فایل 3D را متمایز می کند ، ویژگی های تعبیه شده در نرم افزار دسک تاپ است. قبل از اینکه یک تبدیل را اجرا کنید ، می توانید هم از طرح سه بعدی اصلی و هم از طرح خروجی پیش بینی شده پیش نمایش کنید تا مطمئن شوید که دقیق ارائه می شود. علاوه بر این ، Spin 3D به شما امکان می دهد تا با استفاده از چندین موضوع پردازنده ، فایلها را به صورت دسته ای تبدیل کنید.

(اعتبار تصویر: تبدیل آنلاین CAD)
3. مبدل آنلاین CAD
از بیشتر فرمت های فایل 3D CAD ، گرافیکی و خنثی پشتیبانی می کند

به وب سایت مراجعه کنید
پرونده هایی را با حجم حداکثر 100 مگابایت بارگذاری کنید
از انواع پرونده های CAD پشتیبانی می کند
می تواند تبدیل دسته ای را مدیریت کند
هزینه برای هر تبدیل
ورودی های گرافیکی کمتر از سایر ابزارها پشتیبانی می کنند

اگر مایل به پرداخت هزینه تبدیل فایل هستید ، ارزش دارد که به Online CAD Converter نگاهی بیندازید. این ابزار تبدیل تحت وب به شما امکان می دهد یک پرونده را به صورت رایگان تبدیل کنید ، سپس پس از آن برای هر پرونده فقط 1 یورو (1.13 دلار) هزینه دریافت می کنید. برخلاف سایر ابزارهای آنلاین ، Online CAD Converter از پرونده های بزرگ پشتیبانی می کند – شما می توانید پرونده هایی با حداکثر 100 مگابایت را بارگذاری کنید.
دلیل اصلی استفاده از این مبدل فایل 3D به وسیله یک ابزار رایگان این است که از انواع فوق العاده گسترده ای از انواع فایل پشتیبانی می کند. علاوه بر قالب های گرافیکی که اکثر مبدل ها پوشش می دهند ، Online CAD Converter می تواند پرونده هایی از Inventor (SLDPRT) ، Inventor (IPT) ، Pro / ENGINEER (ASM) ، NX (PRT) و موارد دیگر را بپذیرد. می توانید طرح ها را در پنج قالب استاندارد از جمله COLLADA ، STL ، 3DP ، 3DS و OBJ تولید کنید.

(اعتبار تصویر: i3DConverter)
4. i3DConverter
ورودی ها را در بیش از 760 قالب فایل تبدیل کنید

به وب سایت مراجعه کنید
پشتیبانی از 760 قالب فایل
ماژول تبدیل دسته ای
بیننده پرونده داخلی
از خط فرمان قابل دسترسی است
استفاده رایگان نیست

اگر یک مبدل فایل سه بعدی می خواهید که بتواند از پس هر فرمت پرونده در خورشید برآید ، به دنبال i3DConverter نباشید. این نرم افزار دسک تاپ از بیش از 760 قالب فایل پشتیبانی می کند. همه موارد برای ورودی و خروجی پشتیبانی نمی شوند ، اما بسیاری از آنها پشتیبانی می شوند. این باعث می شود که این نرم افزار تبدیل فایل بسیار کاربردی تر از هر ابزار دیگری در بازار باشد.
خود نرم افزار نیز کاملاً با ویژگی های زیادی همراه است. i3DConverter دارای یک ماژول ورودی دسته ای برای تبدیل تعداد زیادی فایل 3D است و شما می توانید با کشیدن و رها کردن فایل ها را به داخل نرم افزار بارگذاری کنید. یک بیننده پرونده داخلی وجود دارد که به شما امکان می دهد ورودی ای را که تبدیل می کنید پیش نمایش کنید ، اگرچه قبل از انجام تبدیل نمی توانید پیش نمایش خروجی را مشاهده کنید. علاوه بر این ، از خط فرمان می توانید به i3DConverter دسترسی داشته باشید.
همانطور که انتظار دارید ، i3DConverter رایگان نیست. اما قیمت آن بسیار مناسب است. مجوز مادام العمر فقط 50 دلار هزینه دارد و در صورت خرید دو یا بیشتر ، قیمت هر پروانه به 35 دلار کاهش می یابد. این نرم افزار برای ویندوز ، مک و لینوکس موجود است.

(اعتبار تصویر: Greentoken)
5. گرینتوکن
یک مبدل فایل سه بعدی آنلاین ساده و رایگان

به وب سایت مراجعه کنید
استفاده رایگان
همزمان حداکثر پنج پرونده را بارگذاری کنید
تنوع گسترده ای در قالب های خروجی
از خروجی های 3DP پشتیبانی نمی کند
سقف 50 مگابایت برای بارگذاری

Greentoken طیف چشمگیری از پشتیبانی از فایل را برای یک ابزار آنلاین رایگان ارائه می دهد. این سیستم عامل می تواند از هر 52 ورودی قالب 3D پرونده ، از جمله محبوب ترین قالب های اختصاصی و خنثی ، استفاده کند. آنچه در این مورد به خصوص خوب است این است که از انواع گسترده ای از خروجی نسبت به سایر ابزارهای رایگان نیز پشتیبانی می کند. می توانید فایل ها را به STL ، STLB ، COLLADA ، OBJ ، 3DS ، PLY ، JSON و X تبدیل کنید. البته قابل توجه است که تبدیل به 3DP توسط Greentoken پشتیبانی نمی شود.
رابط آنلاین از تبدیل دسته ای پشتیبانی می کند ، اما شما می توانید حداکثر همزمان پنج پرونده را بارگذاری کنید. اگر مدل شما به چندین پرونده تقسیم شده باشد ، می توانید از آپلود دسته ای برای تهیه همزمان همه پرونده های لازم برای Greentoken استفاده کنید. بارگذاری و بارگیری نسبتاً سریع است ، اگرچه اگر پرونده های سه بعدی بزرگ داشته باشید ، محدودیت 50 مگابایتی برای بارگذاری می تواند مشکل ساز شود.


منبع Tech Radar