سیستم های تلفن کسب و کار با حرکت به سرویس های ابری متحول شده اند ، و در حالی که سیستم های تلفن PBX میراث هنوز هم وجود دارد و از آنها مراقبت می شود ، خدمات مدرن تلفنی VoIP را با استفاده از تماس صوتی HD ارائه می دهند.
و همچنین خدمات VoIP ، افزایش استفاده از تلفن های هوشمند به این معنی است که هم اکنون می توانید به اکوسیستم تلفنی کسب و کارها اضافه شوید و با استفاده از ویژگی های BYOD (بیاورید دستگاه خود را داشته باشید) اگرچه توجه داشته باشید که برای ایجاد امنیت بیشتر ، راه حل های مدیریت دستگاه تلفن همراه (MDM) را استفاده کنید. با این حال ، این مزایا از خطرات بالاتر است ، زیرا کارمندان اکنون می توانند هنگام کار از راه دور از همان سیستم تلفن تجاری استفاده کنند.
درمجموع ، سیستم های تلفنی برای مشاغل به پیشرفت تبدیل شده اند ، با داشتن تعداد زیادی از خدمات خودکار که می توانند با استفاده از سیستم عامل های نرم افزاری شامل ، مانند پاسخ صوتی تعاملی (IVR) یا ویژگی های دیگری از قبیل شماره گیری پیش بینی ، مسیریابی تماس و … به آنها اضافه یا یکپارچه شوند. ادغام با نرم افزار CRM.
مهمتر از آن ، سیستم های تلفن مبتنی بر ابر سطح بی سابقه ای از تجزیه و تحلیل را ارائه می دهند که به شما امکان نمی دهد ارتباطات را در سیستم تلفن خود به حداکثر برسانید ، بلکه به شما امکان می دهد تا بینش های عملی در مورد سفر مشتری و رفتار مشتری و همچنین ساده تر کردن آن داشته باشید. فروش و پشتیبانی برای تعامل با مشتریان.
راه حلهای مدرن تلفنی در تجارت به شما امکان می دهد که کلیه ارتباطات را در شرکت و پایگاه مشتری خود آسانتر مدیریت کنید ، بعضاً به عنوان یک ارتباطات یکپارچه یا ارتباطات یکپارچه به عنوان یک سرویس (UCaaS) به فروش می رسد.
در اینجا ما بهترین سیستم های تلفن تجاری را برای مشاغل مدرن مدرن ارائه می دهیم.
یادداشت سردبیر: به دنبال سیستم تلفن کسب و کار برای تجارت خود هستید؟ اگر به دنبال اطلاعات هستید تا بتوانید راه حل مناسب برای شما را انتخاب کنید ، پرسشنامه زیر را پر کنید و ما می توانیم اطلاعات مربوط به انواع فروشندگان را به صورت رایگان به شما ارائه دهیم:

بهترین سیستم های تلفن تجاری – با یک نگاه

دفتر RingCentral
دفتر اوما
سری 8×8 X
هواپیما
آوایا OneCloud

(اعتبار تصویر: RingCentral) 1. دفتر RingCentral
Ring Central بهترین سیستم تلفن تجاری در خارج از کشور است – استفاده از آن در عین حال قدرتمند و از نظر ویژگی های غنی بسیار آسان است

ملزومات دفتر RingCentral

19.99 دلار در ماه

استاندارد دفتر مرکزی RingCentral

24.99 دلار در ماه

RingCentral Office Premium

34.99 دلار در ماه

بازدید از سایت

در RingCentral Inc.

ساده برای استفاده
سازگاری خوب
بسیاری از ویژگی ها
گرانتر از برخی رقبا
RingCentral Office یک بستر ابری همه در یک برای تماس ، کنفرانس صوتی ، فکس آنلاین و پیام کوتاه است. این سیستم قدرتمند اما قابل انعطاف است که به شما امکان می دهد بیشتر دستگاه های تلفن همراه را اجرا کنید تا به عنوان یک تلفن نرم افزاری کار کنید ، و سازگاری خوبی با طیف سخت افزاری تلفن موجود PBX وجود دارد.
همانطور که انتظار می رود ، مجموعه ای کامل از ویژگی ها به صورت استاندارد وجود دارد ، از جمله ورود به تماس ، نظارت ، ضبط و فکس آنلاین. این برنامه همچنین از طریق دستگاه های تلفن همراه به صورت صوتی و کنفرانس از طریق تلفن همراه و همچنین همکاری تیمی از طریق اشتراک صفحه نمایش و فیلم HD برای هر دو کار و همچنین کنفرانس ویدیویی ارائه می دهد.
مرکز تماس مرکزی شامل مسیریابی omnichannel ، ادغام CRM ، ابزارهای مدیریت عامل و همچنین آنالیزهای عملی است. همچنین تعداد زیادی برنامه از جمله SalesForce ، Office 365 ، Zoho ، Zendesk ، Oracle و سایر موارد دیگر ادغام شده است.
برنامه های تجاری 2 تا 19 کاربر برای هر کاربر برای سطح ضروری ها با 19.99 دلار شروع می شود و لایه های اضافی با افزایش در هر دو ویژگی و قیمت ، از جمله شبکه توسعه دهنده که از دسترسی به API ها امکان دستیابی به سیستم تلفنی واقعاً تلفنی را در دسترس می کند ، در دسترس است. با این حال ، برای یک قیمت گذاری فردی برای Essentials به 29.95 دلار تغییر می کند.

بررسی دفتر RingCentral ما را اینجا بخوانید.

(اعتبار تصویر: دفتر اوما) 2. دفتر اوما

دفتر اوما

19.95 دلار در ماه

بازدید از سایت

در دفتر اوما

سیستم برجسته کامل
قیمت گذاری ارزان
حداقل قرارداد

Ooma Office نسخه تجاری سرویس محبوب تلفن Ooma است. با استفاده از ابر ، Ooma Office ساده و ساده است و با آن می توانید راه اندازی کنید.
اگرچه می توانید از سخت افزار خود استفاده کنید ، اگر سازگار باشد ، Ooma در صورت نیاز طیف وسیعی از سخت افزارهای مناسب را ارائه می دهد. اگرچه این بدان معناست که در صورت نیاز هزینه های مقرون به صرفه ای بیشتر است ، اما مزیت این است که Ooma هزینه کاربری ماهانه کمتری را نسبت به سایر خدمات قابل مقایسه ارائه می دهد.
قیمت گذاری برای هر کاربر هزینه ای معادل فقط 19.95 دلار در ماه است و اگرچه ممکن است Ooma را به عنوان یک سرویس بودجه صدا کند ، اما شامل تمام ویژگی هایی است که شما از یک سرویس VoIP تجاری کاملاً کاربردی انتظار دارید.
علاوه بر این ، تبلیغات Ooma بیش از 35 ویژگی مختلف را که در داخل سرویس ایجاد شده است از جمله برگزاری تماس ، گیرنده مجازی و ضبط تماس می باشد.
یکی از ویژگی های برجسته تر این است که هیچ قرارداد ماهانه ای وجود ندارد ، بنابراین این می تواند برای مبتدیانی که نمی خواهند متعهد به قراردادهای چند ساله شوند ، و همچنین مشاغل مستقر که تمایل به انجام آن ندارند ، آن را به خصوص جذاب کند. خود را در خدمتی که دیگر نمی خواهند و یا به آن احتیاج دارند قفل شده اند.

بررسی Ooma Office ما را اینجا بخوانید.

(اعتبار تصویر: 8×8) 3. سری 8×8 X
سیستم تلفن برای مشاغل کوچک و متوسط

بازدید از وب سایت
برنامه اساسی کامل با مشخصات کامل
قیمت طرح اولیه رقابتی
برنامه های شرکت بسیار گران است
سیستم تلفن تلفنی کسب و کار سری 8×8 X دارای بسته نرم افزاری با ویژگی های کامل است که به معنای حتی با ابتدایی ترین برنامه است ، شما هنوز هم مجموعه کاملی از خدمات را همانطور که انتظار دارید با یک سیستم PBX کامل و پرتحرک کسب و کار داشته باشید.
ردیف استارت ، معروف به 8×8 Express مجموعه ای از ویژگی های تلفن را برای 12 دلار در هر ماه برای هر کاربر اختصاص می دهد و کلیه جنبه های رسیدگی به تماس مانند شناسه تماس گیرنده ، ارسال تماس ، صف تماس و گروه های زنگ را نیز شامل می شود. به عنوان یک شرکت کننده خودکار پیشرفته از دیگر ویژگی های این سطح می توان به پیام های تیمی ، پیام های صوتی و پیام های صوتی و همچنین ادغام با Office 365 و G Suite گوگل اشاره کرد.
برنامه X Series X2 امکان استفاده از Single Sign On (SSO) را برای جلسات صوتی و تصویری فراهم می کند و از اشتراک گذاری صفحه پشتیبانی می شود. ضبط تماس ، نمابر نامحدود و تماس نامحدود برای 14 کشور گنجانده شده است. همه اینها در هر ماه با 25 دلار بسیار مناسب وارد می شوند.
برنامه X Series X4 یک تابلو اپراتور ، تجزیه و تحلیل و گزارش کیفیت تماس و همچنین گسترش تماس نامحدود از 14 تا 47 کشور را اضافه می کند ، اما هنوز هم به نظر می رسد که شیب دار با 45 دلار در هر کاربر در هر ماه وجود دارد.
برنامه های X Series X6 و X8 ویژگی های پیشرفته تری را برای شرکت ها به وجود می آورد ، اما با پرداخت 110 تا 172 دلار در هر کاربر در هر ماه به مراتب گران تر از هر ارائه دهنده خدمات قابل مقایسه می شود.
توجه داشته باشید که قیمت گذاری برای 1-99 کاربر اعمال می شود ، و تخفیف های مربوط به هر طرح به ترتیب در هر 100 کاربر و 1000+ کاربر اعمال می شود.
حتی هنوز هم ، این برنامه X Series X2 است که واقعاً در دسترس بودن برای مشاغل کوچک و متوسط ​​، تقریباً همه چیزهایی را که ممکن است مورد نیاز داشته باشد ، ارائه می دهد ، تنها با پاسخ صدای صوتی تعاملی (IVR) ، اما در غیر این صورت اکثر ویژگی ها را ارائه می دهد. آنها به احتمال زیاد نیاز دارند. این همچنین در مقایسه با رقبا یک طرح بسیار رقابتی است ، هرچند که برنامه های سازمانی می تواند موضوع دیگری باشد.

بررسی ما درباره 8×8 Virtual Office Pro را اینجا بخوانید.

(اعتبار تصویر: Aircall) 4. هواپیما
مرکز تماس VoIP و راه حل CRM

بازدید از وب سایت
تمرکز شدید روی CRM
راه اندازی مرکز تماس آسان
بسیاری از ادغام
Aircall یکی دیگر از راه حل های UCaaS با میزبانی ابری است که می تواند با تنها چند کلیک تنظیم شود. این امر سپس یک راه حل کامل مرکز ارتباطات برای تماس ، فیلم و پیام رسانی از طریق وب ، دسک تاپ یا موبایل برای تجارت شما فراهم می کند.
Aircall همچنین تنظیم مرکز تماس را در عرض چند دقیقه بسیار آسان می کند ، بنابراین شامل طیف گسترده ای از عملکردهای CRM ، راهنمای کارایی و بهره وری است که هم از این پشتیبانی پشتیبانی می کند و هم چگونگی بهبود تیم های فروش و پشتیبانی شما با تماسها را بهبود می بخشد ، مهم نیست. شرایط انتقال آنها و همچنین نزدیک شدن به مشتریان. همانطور که انتظار می رود ، یک مجموعه تحلیلی برای کمک به سنجش کارایی و ردیابی KPI ها در گردش کار وجود دارد و به دنبال راه هایی برای بهبود آنها است.
از آنجا که Aircall فراتر از ارتباطات یکپارچه و همچنین به دنبال راه حل های CRM و همچنین فراهم کردن بهتر تیم های فروش و پشتیبانی است ، تعداد زیادی از ادغام ها ، به ویژه SalesForce ، Zendesk ، Hubspot ، Zoho ، Freshdesk و Slack را در اختیار شما قرار نمی دهد.
قیمت گذاری با 30 دلار در هر کاربر در هر ماه برای مجموعه ای محدود از ویژگی ها شروع می شود ، با این افزایش برای 50 دلار در هر کاربر در هر ماه برای باز کردن بقیه عملکردهای Aircall. اما توجه داشته باشید که حداقل سه کاربر برای اجرای این سرویس لازم است.

بررسی ما درباره Aircall را اینجا بخوانید.

(اعتبار تصویر: آوایا) 5. آوایا OneCloud
مجموعه VoIP مقرون به صرفه و مقیاس پذیر

بازدید از وب سایت
مجموعه ای از ویژگی های قوی
ارتباطات یکپارچه مقیاس پذیر
گزینه های قابل تنظیم
Avaya OneCloud آخرین ارائه دهنده ارتباطات یکپارچه از Avaya ، موفقیت در پلت فرم IP Office قبلاً موفق و موفقیت در گسترش کار و محل کار مرکز تماس با آویا IX است.
هدف این سرویس ایجاد یک راه حل واقعاً مقیاس پذیر با استفاده از راه حل ابری است که با آن راحت تر هستید. برای مشاغل کوچک و متوسط ​​که خوشحال هستند به تأمین کنندگان شخص ثالث اعتماد کنند ، Avaya OneCloud می تواند به راحتی از طریق یک ابر عمومی اجرا شود ، به این معنی که شما خدمات مستمر دریافت می کنید و نیازی به نگرانی با ارتقاء نرم افزار یا خرید IT ندارید. .
برای شرکتهای سازمانی که از قبل دارای سرویس ابری خصوصی یا ترکیبی هستند ، می توان یک استاندارد Avaya OneCloud را تنظیم کرد ، یا در غیر اینصورت یک راه حل سفارشی سازی با توجه به نیازهای تحت سرویس OneCloud ReadyNow تنظیم شده است. این گزینه وجود دارد که هر سخت افزار مورد نیاز سرور را در محل تنظیم کنید ، یا در یکی دیگر از مراکز داده Avaya میزبان آن باشید.
البته Avaya OneCloud چیزی فراتر از تماس نیست و به عنوان یک راه حل یکپارچه ارتباطی به معنای ادغام کلیه کانالهای ارتباطی در یک سیستم واحد است.
در حالی که ممکن است نام محصول تغییر کرده باشد ، Avaya در شرایط سرویس VoIP و UC گسترده خود دارای رکورد جامعی است و مقیاس پذیری مطلق راه حل OneCloud باید جذاب باشد.
بهترین خدمات کنفرانس ویدیویی را پیدا کنید.

گردآوری بهترین معاملات امروز

RingCentral

ملزومات دفتر RingCentral

19.99 دلار در ماه

چشم انداز

اوما

دفتر اوما

19.95 دلار در ماه

چشم انداز

ما روزانه بیش از 130 میلیون محصول را با بهترین قیمت بررسی می کنیم
مشاهده همه معاملات
طراحی شده توسط


منبع Tech Radar