بهترین ابزار جستجوگرها

1. Google Webmaster Tools
2. ابزار ابزار SEMrush SEO
3. عنکبوت SEO
4- ابزارهای برجسته SEO
5. Moz Pro.
برای تجزیه و تحلیل دقیق ما از هر سرویس در ادامه بخوانید

در قلب خود SEO (بهینه سازی موتور جستجو) با دنبال کردن دستورالعمل های HTML 4 ، به منظور توسعه بهتر هدف و محتوای یک سند ، به عنوان افزونه دسترسی به وب توسعه یافت.
این بدان معنی است که صفحات وب دارای عناوین صفحه ای منحصر به فرد هستند که به درستی محتوای آنها را منعکس می کنند ، همچنین عناوین کلمات کلیدی برای بهتر برجسته کردن محتوای صفحات مجزا ، و برچسب های دیگر مطابق با آن رفتار می شوند.
این امر ضروری بود ، به ویژه به این دلیل که توسعه دهندگان وب معمولاً فقط بر این نکته عمل می کردند که کد نویسی آنها کار می کند نه تجربه کاربر ، چه رسد به پیروی از دستورالعمل های انتشار وب.
این امر به آرامی تغییر کرد زیرا معلوم شد که موتورهای جستجوگر از این سیگنالهای “روی صفحه” برای تهیه “صفحات نتایج موتور جستجو” (SERPs) خود استفاده می کنند – و اینکه برای رتبه بالاتر در اینها مزیت وجود دارد تا به صورت رایگان و طبیعی ارگانیک قرار گیرند. ترافیک
اینترنت از آن روزهای اولیه بسیار تکامل یافته است ، و موتورهای جستجوگر بزرگی مانند Google اکنون هنگام تعیین نتایج جستجو ، اطلاعات “خارج از صفحه” را پردازش می کنند ، به ویژه با استفاده از پردازش معنایی ، جمع آوری داده های کاربر و استفاده از شبکه های عصبی برای یادگیری ماشینی از الگوهای ، روندها و ترجیحات شخصی.
حتی هنوز ، آرمانهای اصلی سئو مانند گذشته باقی می مانند – اطمینان از این که صفحات دارای برچسب های صحیح برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی هستند ، نه فقط برای نتایج جستجوی طبیعی ، بلکه برای PPC (Pay Per Click) و سایر کمپین های بازاریابی ، که در آن وجود دارد. عمل فراخوان (CTA) و نرخ تبدیل شاخص های اساسی موفقیت هستند.
اما چگونه یک تجارت می داند که کلمات کلیدی را باید در صفحات فروش خود هدف قرار دهد؟ چگونه یک وب سایت ترافیک معاملاتی را از بازدید کنندگان سایت عمومی فیلتر می کند؟ و چگونه این تجارت می تواند توانایی خود را برای جذب ترافیک هدفمند از طریق اینترنت افزایش دهد؟ در اینجا تعدادی از ابزارهایی را ارائه می دهیم که دقیقاً به این کار کمک می کنند.
برای پرش به بهترین ابزارهای جستجوگرها ، اینجا را کلیک کنید

اعتبار تصویر: Google (اعتبار تصویر: Google Webmaster Tools) 1. Google Webmaster Tools
چه کسی بهتر از غول جستجوی Google برای بهبود سئو شما است؟

ایده آل برای مبتدیان
دسترسی آسان به معیارهای کلیدی
پشتیبانی زنده رایگان
Google Webmaster Tools (GWT) یک روش عالی برای شروع وب مسترهای تازه کار با SEO است. زرادخانه ابزارها شامل “Fetch as Goole” است که به شما امکان می دهد URL را به همان روشی که گوگل انجام می دهد مشاهده کنید. این روشی بسیار ساده برای تشخیص و عیب یابی بهینه سازی موتور جستجوگر ضعیف است. سپس می توانید صفحه خود را بر این اساس تغییر دهید و حتی کد را مرور کنید تا مطمئن شوید که سایت شما هک نشده است.
‘PageSpeed ​​Insights’ به شما امکان می دهد بررسی های سریع را در نسخه های رومیزی و موبایل سایت خود انجام دهید. از آنجا که اکنون ترافیک تلفن همراه بخش عمده ای از ترافیک وب را مصرف می کند ، این امر برای اطمینان از دسترسی بازدید کنندگان تلفن همراه و همچنان در صفحات شما بسیار مهم است.
‘ابزار تست داده ساختار یافته’ نیز برای بررسی صحیح داده ها مفید است ، انجام روال های اعتبار سنجی برای بررسی آن در قالب مناسب.
Google همچنین بسیار سخاوتمندانه با یک نماینده شخصی از طریق Hangouts چت رایگان ارائه می دهد. می توانید برای کمک به مسائل سایت مانند تسلط بر ابزارهای مختلف و تشخیص فعالیت های مخرب از این ویژگی در ساعات اداری معمولی استفاده کنید. راهنما بیشتر در دسترس است از فروم GWT. این مکانی برای ارتباط و اشتراک گذاری نکات عیب یابی و نکات عملکرد در وب مستر است.
GWT ستایش جهانی را به صورت آنلاین دریافت کرده است و تنها انتقاد آن تأخیر جزئی بین زمان ارسال اطلاعات و زمان انتشار آن است.
می توانید در Google Webmaster Tools از اینجا ثبت نام کنید

اعتبار تصویر: SEMrush 2. ابزار ابزار SEMrush SEO
ابزارهای پیشرفته سئو ، همه در دسترس از یک داشبورد استادانه

معیارهای رقبا را تحلیل کنید
داشبورد آموزنده قوی
از برخی اصطلاحات پیچیده استفاده می کند
ابزارهای SEMrush SEO در ابتدا توسط SEMrush در سال 2008 ساخته شد. در سال 2018 ، این پروژه 40 میلیون دلار بودجه برای توسعه دریافت کرد.
ابزار تحقیق درباره کلید واژه از داشبورد فوق العاده دقیق SEMrush در دسترس است. شما می توانید گزارشات تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و همچنین خلاصه ای از دامنه های مدیریت شده خود را مشاهده کنید.
مهمتر از همه ، ابزار ابزار جستجوگرها به شما امکان می دهد عملکرد صفحات خود را مقایسه کنید تا ببینید چگونه در برابر رقابت رتبه بندی می کنید. به عنوان مثال ، می توانید لینک های وب سایت های دیگر را به صورت مورد نظر خود تجزیه و تحلیل کنید. (این روند گاهی اوقات به عنوان “پیوند ساختمان”) است.
تجزیه و تحلیل ترافیک به شناسایی منابع اصلی رقبای شما در زمینه قاچاق وب ، مانند سایتهای ارجاع برتر کمک می کند. این به شما امکان می دهد تا به جزئیات دقیق نحوه اندازه گیری هر دو سایت شما و رقبای خود از نظر مدت زمان متوسط ​​جلسه و نرخ گزاف گویی بپردازید. علاوه بر این ، “مقایسه منابع ترافیک” یک مرور کلی از کانال های دیجیتال مارکتینگ برای یک دسته از رقبا را به طور همزمان ارائه می دهد. برای کسانی که به زبان عامیانه جدید “نرخ گزاف گویی” هستند ، درصد بازدیدکنندگانی که به یک وب سایت مراجعه می کنند ، بدون دسترسی به صفحات دیگر در همان سایت ، ترک می کنند.
نمای کلی دامنه چیزی بیش از ارائه خلاصه ای از استراتژی های SEO رقبا را ارائه می دهد. همچنین می توانید کلمات کلیدی خاص مورد نظر خود را تشخیص داده و همچنین به عملکرد نسبی دامنه های خود در دستگاه های رومیزی و موبایل دسترسی داشته باشید.
SEMrush بسیاری از موارد مثبت را به صورت آنلاین دریافت کرده است اما برای استفاده از jargon SEO مانند “SERP” مورد استفاده قرار گرفته است که ممکن است کاربران بی تجربه را بیگانه سازد. اشتراک “Pro” در هر ماه 99.95 دلار (74.52 پوند) هزینه دارد که دسترسی به تمام ابزارهای جستجوگرها را شامل می شود.
می توانید از اینجا در لیست ابزار جستجوگرها SEMrush SEO ثبت نام کنید

اعتبار تصویر: Screaming Frog 3. عنکبوت SEO
SEO Spider یک خزنده وب موثر است اما نسخه رایگان کمی محدود است

مورد استفاده رهبران صنعت است
ویژگی های خزنده عالی
نسخه رایگان مناسب فقط برای وب سایت های کوچک
SEO Spider در ابتدا در سال 2010 توسط euphemistically با نام “Screaming Frog” ساخته شد. مشتریان این خزندگان ردیف شامل بازیکنان بزرگی همچون دیزنی ، شازام و دل هستند.
یکی از جذاب ترین ویژگی SEO Spider توانایی آن در انجام جستجوی سریع URL های دوستانه است. بهترین شیوه SEO نشان می دهد که موتورهای جستجو به احتمال زیاد URL های ساده ، مرتبط و انسانی قابل خواندن را بر روی آدرس هایی که رشته ای از شخصیت های بی معنی هستند ، نمایه می کنند ، بنابراین این ویژگی یک امتیاز مهم است.
SEO Spider همچنین می تواند سایت شما را خز کند تا صفحات شکسته را بررسی کند. این مسئله باعث می شود با کلیک کردن روی هر پیوند ، خطای 404 خطایی را حذف کنید.
این ابزار همچنین به شما امکان می دهد صفحات دارای برچسب عنوان های از دست رفته ، برچسب های متا کپی شده ، برچسب های طول اشتباه و سایر ویژگی های دیگر که مطابق با بهترین شیوه های SEO نیست را بررسی کنید.
SEO Spider همچنین تعداد لینک های قرار داده شده در هر صفحه را بررسی می کند تا از عدم سوءاستفاده در ارسال پست های زیاد در یک صفحه جلوگیری شود. این امر معمولاً بازدید کنندگان سایت شما را سردرگمی می کند و باعث می شود آنها به جای دیگری بروند و گوگل همچنین صفحات خود را با بیش از 100 “نتیجه” رتبه بندی می کند.
یک نسخه رایگان و پرداخت شده از SEO Spider هم وجود دارد. نسخه رایگان شامل اصلی ترین ویژگی ها مانند تغییر مسیرهای خزنده است ، اما این محدودیت به 500 URL محدود است. شما همچنین نمی توانید robots.txt را شخصی سازی کنید و هیچ ادغام google analytics وجود ندارد. این باعث می شود نسخه “Lite” SEO Spider فقط برای دامنه های کوچکتر مناسب باشد. نسخه پرداخت شده 180 دلار (149 پوند) در سال و شامل ویژگی های پیشرفته تر و همچنین پشتیبانی از فناوری رایگان می باشد.
می توانید در اینجا از SEO Spider ثبت نام کنید

اعتبار تصویر: ابزارهای برجسته SEO 4. ابزارهای برجسته SEO
یک پیشنهاد سلطنتی برای همه کارگران بک لینک

شهرت عالی
مقدار زیادی از داده های بک لینک
UI کمی مورخ است
Majestic از زمان آغاز به کار در سال 2011 به طور مداوم از جانبازان سئو ستایش کرده است.
تمرکز اصلی ابزارها روی بک لینک ها است که پیوندهای بین یک وب سایت و وب دیگر را نشان می دهد. این تأثیر قابل توجهی در عملکرد سئو دارد و به همین ترتیب ، Majestic دارای حجم عظیمی از داده های بک لینک است.
کاربران می توانند علاوه بر “فهرست تاریخی” که بخاطر سرعت بازیابی رعد و برق آن به صورت آنلاین ستایش شده است ، یک “فهرست تازه” را که در تمام طول روز خزیده و به روز می شود ، جستجو کنند. یکی از محبوب ترین ویژگی ها “Majestic Million” است که رتبه ای از 1 میلیون وب سایت برتر را نشان می دهد.
نسخه ‘Lite’ از Majestic هزینه 50 دلار (39.99 پوند) در هر ماه دارد و دارای ویژگی های مفیدی از قبیل جستجوگر برگشت لینک به صورت فله ، سابقه ثبت دامنه های ارجاع ، IP و زیر شبکه ها و همچنین یکپارچه سایت Site Explorer است. این ویژگی که به منظور ارائه نمای کلی از فروشگاه اینترنتی شما طراحی شده است ، به دلیل نگاه کمی به تاریخ ، برخی از نظرات منفی را دریافت کرده است. Majestic همچنین ادغام Google Analytics را ندارد.

می توانید از اینجا برای Majestic SEO Tools ثبت نام کنید

اعتبار تصویر: Moz Pro (اعتبار تصویر: Moz.com) 5. Moz Pro
جامعه ابزارهای بازاریابی جستجو را پشتیبانی می کند

طیف گسترده ای از ابزار
مقدار زیادی از داده ها
جامعه حامی
Moz.com یک بستر از ابزارهای SEO است که هدف شما کمک به افزایش ترافیک ، رتبه بندی و دید در نتایج موتورهای جستجو است.
ابزارهای کلیدی شامل امکان ممیزی سایت شما با استفاده از Moz Pro Spider است که باید موارد احتمالی را برجسته کرده و بینش های عملی را توصیه کند. همچنین امکان ردیابی رتبه سایت شما بر صدها یا حتی هزاران کلمه کلیدی در هر وب سایت وجود دارد.
همچنین یک ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی وجود دارد که می تواند تعیین کند که کدام یک از کلمات کلیدی و کلمات کلیدی ممکن است بهترین گزینه برای هدف گذاری باشد ، همچنین یک ابزار تجزیه و تحلیل بک لینک نیز وجود دارد که ترکیبی از معیارها از جمله متن لنگر در پیوندها و همچنین قدرت تخمینی دامنه را در اختیار شما قرار می دهد.
قیمت برنامه Moz Pro با قیمت 99 دلار (80 پوند) در ماه برای برنامه استاندارد که ابزارهای اصلی را شامل می شود ، آغاز می شود. برنامه متوسط ​​طیف گسترده تری از ویژگی ها را با قیمت 179 دلار (150 پوند) در هر ماه ارائه می دهد و یک آزمایش رایگان در دسترس است. توجه داشته باشید که در صورت پرداخت سالانه برنامه ها با 20٪ تخفیف همراه هستند. برنامه های اضافی برای نیازهای نمایندگی و سازمانی در دسترس است ، و ابزار اضافی پرداخت شده برای لیست های محلی و تجزیه و تحلیل داده های STAT نیز وجود دارد.
حتی اگر در Moz Pro ثبت نام نکنید ، تعدادی ابزار رایگان در دسترس است. همچنین یک انجمن حامی بزرگ برای ارائه کمک ، مشاوره و راهنمایی در وسعت موضوعات بازاریابی جستجو وجود دارد.
شما می توانید Moz Pro را از اینجا ثبت نام کنید
بهترین ابزار SEO رایگان

اعتبار تصویر: Google (اعتبار تصویر: Google) اگرچه ما بهترین ابزار پرداخت شده برای جستجوگرها را در آنجا برجسته کرده ایم ، تعدادی از وب سایت ها ابزارهای محدودتری را برای استفاده رایگان ارائه می دهند. در اینجا ما به گزینه های رایگان خواهیم پرداخت.
1. کنسول جستجوی Google
حتی اگر در سئو سکونت ندارید ، اندازه وب سایت یا وبلاگ خود ، اندازه کافی برای کنسول جستجوی قابل ستایش Google (که قبلاً Webmaster Central بود) و ابزارهای بی شماری کاربر پسند در زیر پوشش آن ، باید اولین درگاه تماس شما باشند. مجموعه ابزارها با یک نگاه اطلاعات ارزشمندی را در مورد سایت خود به شما می دهد: می تواند عملکرد سایت شما را ارزیابی کند و مشکلات احتمالی را برای عیب یابی مشاهده کند (مانند پیوندهای منفی اسپم) ، به شما کمک می کند سایت شما از نظر Google مطابقت داشته باشد و نمایه سازی گوگل سایت شما را رصد کند. .
حتی اگر سایت شما مجازات کرده باشد ، می توانید هرزنامه را گزارش کرده و درخواست تجدید نظر کنید. بعلاوه ، اگر شما به راهنمایی های Webmaster آنها اکنون و بار دیگر مراجعه نمی کنید ، خوب ، در صورت اشتباه شما فقط خود را مقصر می دانید. کنسول جستجو دائماً به روز می شود و ویژگی های جدید در حال انجام هستند ، مانند ابزار جدید بازرسی URL یا گزارش نقشه های جدید.
2. SEOQuake
SEMRush’s SEOQuake یکی از محبوب ترین برنامه افزودنی نوار ابزار است که مورد علاقه میلیون ها نفر است. این امکان را به شما می دهد تا چندین پارامتر موتور جستجو را در پرواز مشاهده کرده و آنها را با نتایج به دست آمده برای سایر پروژه ها ذخیره و مقایسه کنید. اگرچه نمادها و اعدادی که عملکرد SeoQuake برای کاربر ناخودآگاه غیرقابل تصور است ، بهینه سازان ماهر از جزئیات جزئیاتی که این افزودنی ارائه می دهد قدردانی می کنند.
جزئیات مربوط به تعداد بازدید کنندگان و کشورشان ، اطلاعات مربوط به تاریخچه ترافیک سایت را در نمودار و سایر موارد مشاهده کنید. نوار ابزار شامل دکمه هایی برای به روزرسانی صفحه اول گوگل سایت ، بک لینک ها ، رتبه بندی SEMRush ، لایک فیس بوک ، فهرست بینگ ، رتبه های الکسا ، سن بایگانی وب و پیوندی به صفحه Whois است. همچنین یک صفحه تشخیص و تشخیص تشریفاتی مفید برای نمایش پرنده در مورد مسائل احتمالی (یا فرصت ها) که روی یک صفحه یا سایت خاص تأثیر می گذارد وجود دارد.

3. برنامه ریز کلمه کلیدی Google AdWords
دانستن کلمات کلیدی مناسب برای هدف قرار دادن هنگام آماده سازی نسخه وب شما بسیار مهم است. استفاده از کلید واژه رایگان Google ، بخشی از Adwords ، استفاده از آن ساده تر نیست. URL وب سایت خود را درون جعبه وصل کنید ، شروع به مرور کلمات کلیدی پیشنهادی و خاموش کنید. جیل والن ، مدیرعامل HighRankings.com یک طرفدار است و به کسانی که برای بهینه سازی کلمات کلیدی جدید توصیه می کنند توصیه می کند: “اطمینان حاصل کنید که از آن کلمات کلیدی در محتوای وب سایت خود استفاده می کنید.
این واقعاً یک سوال توصیفی است زیرا عبارات کلمات کلیدی به طور معمول آنچه را ارائه می دهید توصیف می کنند. به این واقعیت فکر کنید که در انتهای موتور موتور جستجو می خواهید به سوال شخصی پاسخ دهید. آنها به طور معمول در حال جستجوی گوگل هستند زیرا یک سؤال یا مشکلی برای حل آن دارند. وب سایت خود را به آن سوالات پاسخ دهید و آن مشکلات را حل کنید و این یکی از نتایج نمایش نتایج خواهد بود. ”

4. Google Optimize
یک ابزار Google دیگر در آن لیست (جای تعجب نیست که آن نیست). بهینه سازی برای ضعف قلبی نیست و حتی متخصصان فصلی SEO را نیز ناراحت کننده می کند. سئو همه چیز در مورد رتبه بندی نیست و بدون تعادل مناسب مطالبی که با بازدید کنندگان شما درگیر می شود و محرک های تبدیل را هدایت می کند ، شما بهینه سازی شدید می توانید از بین برود.
سرویس رایگان Google کمک می کند تا حدس و گمان را از بازی خارج کنید و به شما امکان می دهید محتوای سایت خود را آزمایش کنید: از تست A / B ساده دو صفحه مختلف گرفته تا مقایسه کاملی از عناصر در هر صفحه. ویژگی های شخصی سازی نیز وجود دارد که می تواند کمی چیزها را ادویه دهد. توجه داشته باشید که برای اجرای برخی از تست های چند متغیره پیچیده تر ، شما نیاز به ترافیک و وقت کافی دارید تا بتوانید نتایج را عملی کنید ، درست مانند آنچه در Analytics انجام می دهید.
5. تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی زنده
هر متخصص بهینه سازی موتور جستجو فصلی به شما می گوید کلمات کلیدی مهم است و در حالی که به سادگی با وارد کردن کلمات کلیدی به متن خودسرانه می توانید صدمات بیشتری نسبت به خوبی وارد کنید ، ارزش آن را دارد که تعادل مناسب را داشته باشید. تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی زنده نسیمی است که می توانید از آن استفاده کنید: به سادگی کلمات کلیدی خود را تایپ کنید و سپس متن خود را وارد کنید و تجزیه و تحلیل تراکم کلمات کلیدی شما در پرواز انجام خواهد شد. فراموش نکنید که متن را متناسب با متن بخوانید و آن را برای خوانایی مطلوب ویرایش کنید. ضروری است برای نویسندگان وب سایت ، به ویژه برای اینکه نیازی به ثبت نام یا پرداخت هزینه دیگری ندارید.
6. اهرفها
الگوریتم پیجرانک گوگل بیشترین چیزی را که باعث می شود وب جهانی گسترده به روشی که انجام می دهد ، دارد. درک پیوندهای پشتیبان (سایتهایی که به شما پیوند دارند) به صاحبان وب سایت و ناشران این امکان را می دهد تا بفهمند چه فرصتهای پیوندی را ممکن است از دست ندهند. Ahrefs را وارد کنید ، مسلماً یکی از قدرتمندترین بازیکنان آنجا است.
آنها یكی از بزرگترین فهرستهای برگشت باند زنده كه در حال حاضر با 16 تریلیون پیوند شناخته شده در دسترس است ، شامل 200 میلیون دامنه ریشه را حفظ می كند. در حالی که Ahrefs رایگان نیست ، ویژگی backlink checker این است که عکس فوری مفیدی را در بر می گیرد که شامل رتبه دامنه شما ، 100 بک لینک پشتیبان ، 5 لنگر برتر و 5 صفحه برتر ، حداقل سختگیری دقیق برای ارائه احساس در مورد Ahrefs است. پیشنهاد.
بهترین خدمات میزبانی وب سایت رایگان را بررسی کنید


منبع Tech Radar