بنز eCitaro، بهترین وسیله‌ نقلیه‌ برای حمل و نقل شهری

اتوبوس تمام الکتریک سیتارو مرسدس بنز، اتوبوسی سازگار با محیط زیست در جهت تامین حمل و نقل عمومی است. کمپانی مرسدس بنز با هدف تولید اتوبوس‌های تمام الکتریک و پاک در شهرهای شلوغ، اتوبوس دوست‌دار محیط زیست سیتارو را عرضه کرد.

هر چند مدت زمان زیادی از عرضه این اتوبوس نمی‌گذرد تعداد ۵۰۰۰۰ دستگاه از آن در سراسر دنیا سفارش داده شده است. طراحی اتوبوس الکتریکی سیتارو باعث شده است که از روبه‌رو جلوه‌ای بسیار دیدنی داشته باشد. البته طراحی زیبا و سه‌بعدی لوگو بنز نیز در این جلوه دیدنی اثر بسیار دارد. با توجه به سقف اتوبوس قطعا متوجه خط رشته لبه سقف می‌شوید که تجهیزات سقف را زیر خود پوشش می‌دهد.

قدرت لازم برای حرکت اتوبوس از محور الکتریکی ZF AVE 130 و با کمک موتورهای الکتریکی به چرخ‌ها منتقل می‌شود. قدرت خروجی موتور ۳۳۵ اسب‌بخار است که از ابتدا روشن شدن اتوبوس در دسترس می‌باشد. باتری لیتیوم یونی این اتوبوس از ۱۰ ماژول تشکیل شده است و هرکدام از این ماژول‌ها توانایی تولید ۲۵ کیلووات ساعت برق را دارند. ظرفیت کل باتری  ۲۴۳ کیووات ساعت است. ماژول‌های یاد شده در پشت اتوبوس و سقف آن قرار دارد.

سیتارو با حداکثر ۱۰ ماژول ۱۳.۴۴ تن وزن دارد. این اتوبوس توانایی جابه‌جایی ۶ تن یا ۸۵ تا ۹۰ نفر مسافر را دارد. شارژ باتری‌های اتوبوس از طریق سوکت combo-2-plug که در بالای قوس چرخ سمت راست جلو اتوبوس است، امکان‌پذیر می‌باشد. اتوبوس eCitaro تا پایان سال جاری میلادی تولید خواهد شد و قرار است جشن تولید این اتوبوس در ماه سپتامبر در هانوفر برگزار شود. به نظر می‌رسد به زودی ۲۰ دستگاه از اتوبوس‌های الکتریکی سیتارو در هانبورگ مورد آزمایش عملی قرار گیرند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

(بازدید ۴۵ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

جعبه درباره نویسنده

خبر تو خبر این وب سایت تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند

شما ممکن است علاقه مند باشید به

متن خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *