هنگامی که سانکائت پاتاک بنیان گذاری کرد سیناپس در سال 2014 ، او تصوری از انجام کارهای بیشتر از ساختن یک پلت فرم داشت این امر بانک ها و شرکت های فناوری اطلاعات را قادر می سازد تا خدمات مالی خود را به راحتی توسعه دهند.

او می خواست شرکتی بسازد که به تأمین آن کمک کند دسترسی بیشتر به خدمات مالی به تعداد بیشتری از مردم – صرف نظر از دارایی خالص یا کشور مبدأ آنها.

در طول این سالها ، Synapse مستقر در سان فرانسیسکو به طور پیوسته مرکز سپرده گذاری خود را توسعه داده است ، محصولش که هدف آن “سریعتر و آسان تر” کردن شرکت های fintech برای ارائه و توسعه محصولات مالی اساسی برای مشتریان است. بستر بانکی Synapse به عنوان سرویس ، پرداخت ، صدور کارت ، سپرده ، وام ، انطباق ، اعتبار و محصولات سرمایه گذاری را به عنوان API ارائه می دهد. Synapse از طریق آن API های دارای برچسب سفید و رو به روی بانک ، ارتباط شرکت ها با بانک ها را آسان تر می کند و به نوبه خود ، بانک ها می توانند عملیات خودکار خود را گسترش داده و گسترش دهند. و آن خط کسب و کار آن است خوب کار کرده است به عنوان مثال ، سال گذشته ، سیناپس درآمد خود را دو برابر کرد و امسال ، تا کنون ، آن را 150 درصد افزایش داده است.

امروز ، شرکت یک قدم فراتر می رود و پلتفرم جدیدی را معرفی می کند – آن مرکز اعتباری، یک پلت فرم API تمام پکیج که به شرکت های fintech و neobanks راه می دهد تا محصولات اعتباری را برای آمریکایی های روزمره “آسان تر و هوشمندتر” کند. این پلتفرم به گونه ای طراحی شده است که به هر شرکتی اجازه می دهد محصولات اعتباری با برچسب سفید-از جمله صدور کارت ، ابزارهای ایجاد اعتبار ، حساب های وام دهی و پاداش های نقدی-را در مدت حداقل شش هفته بسازد.

یا ، همانطور که پاتاک می گوید ، “ما می خواهیم اعتبار را دموکراتیک کنیم ، به طوری که اعتبار نامرئی می تواند اعتبار ایجاد کند و به آن دسترسی پیدا کند.”

در بتا خصوصی تا کنون ، Credit Hub این شرکت تاکنون به تسهیل صدور یک میلیون کمک کرده است حساب های اعتباری ، و این پلتفرم بیش از 40 میلیون دلار اعتبار ارائه کرده است.

Synapse در حال راه اندازی مرکز اعتباری خود با استفاده از کارشناسی ارشدآrd شبکه. پاتاک گفت ، با بستر Synapse Credit Hub ، شرکت ها می توانند مجموعه ای جامع از محصولات ، از جمله صدور کارت ، ابزارهای ایجاد اعتبار ، حساب ها و پاداش های بازپرداخت را ارائه دهند.

“ما متوجه شدیم که هیچ راه حل خوبی برای بازار اعتبار وجود نداشت. پاتاک گفت ، شرکت ها باید آن را قطعه قطعه کنند. “حداقل یک سال یا 18 ماه طول می کشد تا محصولات را به بازار برسانیم. بنابراین ما با همان سرعتی که فضای سپرده ها را به فضای اعتباری آورده ایم ، حرکت می کنیم تا توسعه دهندگان بتوانند اعتبار را برای آمریکایی های روزمره دموکراتیک کنند و امیدوارم در آینده ، در سطح جهانی. “

Synapse در سال 2014 توسط برایان کلتنر و پاتاک تأسیس شد که از هند برای تحصیل به آمریکا آمده بودند اما از مشکل افتتاح حساب بانکی بدون سابقه تأمین اجتماعی ایالات متحده ناامید شدند. به طور خاص ، به عنوان دانشجوی مقطع نجومی فیزیک در دانشگاه تنسی ، پاتاک از یک حساب بانکی که در کنار یک همکار آمریکایی درخواست کرده بود ، محروم شد.

حتی امروز ، پاتاک می گوید که او-به عنوان مدیرعامل و بنیانگذار شرکتی که در سال 2019 فعالیت خود را آغاز کرد 33 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری B به رهبری آندرسن هوروویتز (a16z) – خود را یکی از “اعتبار نامرئی” می دانست.

“تقریباً رویای آمریکایی این است که اساساً خانه ای بدست آورند. اما اگر فردی هستید که از نظر اعتباری نامرئی است ، نمی توانید خانه ای دریافت کنید. من نمی توانم در آمریکا خانه بگیرم – و من برای خودم خوب کار کردم – زیرا من یک مهاجر هستم. ”

اما مطمئناً بانک های زیر بانک تنها مهاجران را شامل نمی شوند. این شامل اقلیت ها و دیگر جمعیت هایی است که در چرخه عدم دسترسی به برخی خدمات بانکی ، از جمله اعتبار ، گرفتار شده اند. او گفت که هدف این است که افراد دارای اندک یا هیچ تخصص مالی نمی تواند خدمات مالی را به بازار ببرد. او گفت که این امر در مورد سایر ارائه دهندگان که به تخصص بیشتری برای عرضه محصولات و خدمات به بازار نیاز دارند ، صادق نیست.

به گفته وی ، مرکز اعتباری Synapse به طور خاص از کلاس جدیدی از حسابهای انعطاف پذیر ، شخصی ، پیش پرداختهای نقدی و اعتبارات تجاری برای مشاغل پشتیبانی می کند و دسترسی به خدمات ایجاد اعتبار و استقراض برای کاربران نهایی را افزایش می دهد. این پلتفرم همچنین به شرکت ها این امکان را می دهد که با دسترسی “خارج از جعبه” به مشارکت های متعدد بانکی در عرض شش هفته به بازار بروند. مجموعه ای کامل از ویژگی های KYC و صدور کارت ؛ و مجموعه ای کامل از ابزارهای پرداخت شامل ACH ، چک ، سیم ، پرداخت قبض و پردازش کارت.

پاتاک گفت: “تا به حال ، هیچ کس نمی تواند یک راه حل جامع ارائه دهد که توسعه دهنده را قادر سازد با یک محصول اعتباری غنی از ویژگیها فقط در چند هفته زندگی کند.” “ما Synapse را برای دموکراتیک سازی و پیشبرد نوآوری در fintech ایجاد کردیم و Credit Hub ما در کنار محصولات سپرده ما فعالیت می کند تا یک تجربه کامل از بانکداری دیجیتال را ارائه دهد.”

پایان بازی fintech: ابر شرکت های جدید بهترین نرم افزار و امور مالی را با هم ترکیب می کنند

انواع مختلف حساب های اعتباری که می توان با استفاده از Credit Hub ایجاد کرد ، خدمات متفاوتی را ارائه می دهد ، مانند کارت اعتباری ، کارت هزینه ، خرید در حال حاضر ، پرداخت بعدا و امکان صدور وام های یکبار مصرف یا قابل گردش برای ایجاد اعتبار در مشتریان.

شری هیموند ، معاون اجرایی مشارکت های دیجیتالی در Mastercard از طریق ایمیل نوشت: “Synapse در تعهد Mastercard برای ارائه و ارائه یک تجربه پرداخت بدون اصطکاک سهل الوصول است و همیشه در دسترس است.” “با بستر Credit Hub خود ، Synapse به شرکای خود این امکان را می دهد تا راه اندازی محصولات اعتباری را تسریع کرده و اجازه دهند راه حل های جدید در عرض چند هفته به جای ماه ها به بازار عرضه شوند. خوشحالیم که Synapse از شبکه Mastercard برای دسترسی بیشتر به محصولات اعتباری استفاده می کند. ”


منبع Tech Crunch