اینتل خانواده جدیدی از SoCs کم مصرف ‘Elkhart Lake’ را که برای دستگاه های مختلف اینترنت از قبیل برنامه های لبه و سرویس طراحی شده اند ، اعلام کرد. پردازنده های جدید به جدیدترین ریز معماری کم مصرف Tremont اینتل همراه با گرافیک Gen 11 و همچنین قابلیت های غنی I / O متکی هستند.
مجموعه Elkhart Lake شامل Atom x6000E و همچنین پردازنده های Celeron و Pentium J و سری N است. پیشرفته ترین SoC ها دارای چهار هسته Tremont هستند که با فرکانس پایه 1.90GHz ، حافظه پنهان 1.5MB ، گرافیک Gen 11 با حداکثر 32 واحد اجرا و TDP تا 12 وات کار می کنند.
علاوه بر این ، پردازنده های Elkhart Lake پشتیبانی از کد تصحیح خطا (IBECC) اینتل را برای رفع خطاهای حافظه تک بیتی در حافظه غیر ECC ، TPM 2.0 ، AES-NI ، جزیره ایمنی ، محاسبات هماهنگ شده با زمان و امنیت Boot Guard انتخاب کنید. توانایی ها.

ما لیستی از بهترین ایستگاه های کاری تلفن همراه را در آنجا ساخته ایم
همچنین لیست ما از بهترین رایانه های تجاری موجود وجود دارد
اطمینان حاصل کنید که بهترین اولترابوک های اطراف را بررسی کنید

برای اینترنت اشیا طراحی شده است
جدیدترین هسته های کم مصرف Tremont اینتل همراه با گرافیک Gen 11 نوید می دهند که عملکرد را تا 1.5 times 1.7 برابر در برنامه های پرمصرف و همچنین تا دو برابر در 3DMark11 افزایش می دهند. افزایش عملکرد بسیار مهم است ، به خصوص اینکه ما در مورد SoC برای راه حل هایی صحبت می کنیم که طی هفت تا ده سال آینده استفاده می شود.

(اعتبار تصویر: اینتل)
اما آنچه واقعاً SoC های جدید الخارت دریاچه را از سایر مدل ها و رقبا جدا می کند ، قابلیت های I / O آن است که توسط خود پردازنده فعال شده و همچنین توپی کنترل کننده پلت فرم (PCH) همراه با تراشه های اضافی. علاوه بر پشتیبانی از رابط های خاص PC مانند PCIe 3.0 x2 ، 2.5GbE ، DisplayPort ، eDP ، HDMI و USB Type-A / Type-C ، همچنین از رابط های UFS 2.0 ، eMMC 5.1 ، SD و SPI / eSPI پشتیبانی می کند که در دنیای موبایل و برنامه های لبه معمول است.

(اعتبار تصویر: اینتل) پردازنده های Intel Atom x6000E ، Celeron J / N 6000 series و Pentium J / N6000 برای برنامه های جاسازی شده توسط همه سیستم عامل های مدرن ، از جمله سیستم های سطح بالا و زمان واقعی پشتیبانی می شوند. علاوه بر این ، آنها توسط جعبه ابزار OpenVINO اینتل همراه با Media SDK پشتیبانی می شوند.

(اعتبار تصویر: اینتل) اینتل می گوید که سری Atom x6000E ، Pentium و Celeron N و J در حال حاضر بیش از 100 شریک دارند که متعهد به ارائه محصولات در پایگاه خود هستند.

(اعتبار تصویر: اینتل) وزن این نوت بوک از NEC کمتر از 1 کیلوگرم است و با یک بار شارژ 24 ساعت دوام می آورد


منبع Tech Radar