ما وارد دوره کاملاً جدیدی از تجارت الکترونیکی هستیم که محور آن سرعت و راحتی است. رهبران مشاغل مجبور می شوند قابلیت های تحویل را در اولویت قرار دهند و خدمات سریعتر تحویل را تحت فشار قرار دهند.

“تحویل سریع / مطمئن” مهمترین ویژگی خرید آنلاین در بین بیش از 8500 مصرف کننده متقاضی تحقیق پالس بینش جهانی مصرف کننده PwC در ژوئن 2021 بود ، و این موضوع را روشن می سازد که خدمات تحویل در سراسر تجارت الکترونیکی بسیار مهم تر می شوند.

اکنون که مصرف کنندگان به مدل های خدمات تحویل همان روز (و در همان ساعت) عادت کرده اند ، انتظارات مشتری از گزینه های تحویل فقط افزایش خواهد یافت.

در حقیقت ، بر اساس گزارش اخیر از پلتفرم هوشمند برنامه های تلفن همراه SensorTower ، برترین برنامه های تحویل مواد غذایی با رشد 14 درصدی نسبت به سال گذشته ، رشد مداوم خود را در ژانویه و فوریه 2021 مشاهده کردند. و با این وجود ، علی رغم صعود به رشد کاربران ، DoorDash ، Uber Eats و GrubHub همچنان بی سود هستند. بنابراین چگونه رهبران تجاری می توانند مدل های تحویل سریع را طراحی کنند که انتظارات مصرف کننده را برآورده کند – و هنوز هم درآمد کسب می کند؟

اگر خدمات تحویل شما منجر به تجربه ضعیف مشتری شود ، فقط به دلیل ارائه سریعتر تحویل ، احتمال وفاداری مشتری کمتری خواهید داشت.

چالش: برنامه های تحویل بیش از سرعت لازم برای افزایش سودآوری دارند

برای ادامه رقابت ، برنامه های تحویل در مورد خدمات خود تجدید نظر کرده و پیشنهادات خود را گسترش می دهند.

راج بری ، رئیس جهانی مواد غذایی و مواد عمودی جدید اوبر ، در ماه مه گفت: “آمازون قدرت تحویل روز آینده را فراهم می کند.” “ما می خواهیم تجارت ساعت آینده را تأمین کنیم.”

اما سرعت بخشیدن به روند تحویل لزوماً باعث درآمد نمی شود. از همه مهمتر ، اگر خدمات تحویل شما منجر به تجربه ضعیف مشتری شود ، فقط به دلیل ارائه سریعتر تحویل ، احتمال وفاداری مشتری کمتری خواهید داشت.

چالش اصلی برنامه های تحویل یا هر شرکت تجارت الکترونیکی که می خواهد خدمات تحویل را به عنوان بخشی از پیشنهادات خود اضافه کند ، ایجاد بنیادی است که نه تنها سرعت و راحتی را برای مشتری فراهم می کند ، بلکه یکی از مواردی است که تمام جنبه های تجارت را در نظر می گیرد. تجربه ی مشتری. به عنوان مثال ، هنگام تحویل غذا ، مشاغل مسئول تحویل باید اطمینان حاصل شود که غذا با خیال راحت اداره می شود و عاری از آلودگی است. دما – چه گرم و چه سرد – باید در تمام مراحل تحویل حفظ شود و خود سفارش باید صحیح باشد.

راه حل: تحویل همان روز به سیستم عامل های پیشرفته فناوری متکی است

“بهره برداری” از همه چیز ، همراه با افزایش چشمگیر انتظارات مصرف کننده ، بیش از یک برنامه تحویل و ناوگان رانندگان برای کسب و کارها سودآور خواهد بود. برای پیگیری وعده خدمات تحویل در همان روز ، باید موارد مختلفی اتفاق بیفتد و هیچ اشتباه اشتباهی بین زمان سفارش گذاری و نمایش درب مشتری رخ دهد. هرچه محصول تحویل پیچیده تر باشد ، روند تحویل نیز دشوارتر می شود.

برای فعال کردن خدمات تحویل در همان روز و در عین حال سودآوری ، یک برنامه تحویل باید فناوری مورد نیاز برای پاسخگویی به انتظارات مشتری را در نظر بگیرد. این شامل مواردی فراتر از طراحی ساده یک برنامه و افزایش تعداد کاربران است. یک مدل تحویل همان روز واقعاً موفق که تجربه استثنایی مشتری را فراهم می کند ، متکی به یک سیستم نرم افزاری پیچیده است که می تواند همزمان جنبه های مختلف سفر مشتری را مدیریت کند ، در حالی که از نظر مشتری یکپارچه به نظر می رسد.

خدمات تحویل سودآور بر اساس سیستم های خودکار ساخته شده توسط سیستم های هوش مصنوعی و رباتیک ساخته می شوند. این فناوری باید اول از همه ، قبل از برنامه و قبل از رشد کاربر باشد. هر مدل تجاری دیگر تحویل ، قرار دادن سبد خرید قبل از اسب است.

Domino’s Pizza برندی است که با ایجاد هسته اصلی فناوری در مدل تجاری خود ، روند تحویل را کامل کرده و تجربه کلی مشتری را بسیار بهبود بخشیده است. لحظه کلیدی وقتی بود که این برند خود را به عنوان یک شرکت تجارت الکترونیکی که پیتزا می فروشد تعریف کرد. این شرکت به برنامه های داده متعهد بود و یک بستر فناوری رباتیک را پیاده سازی کرد که سیستم های تحویل الکترونیکی را امکان پذیر می کند که سرعت و کارایی را به روند تحویل می افزایند. در آوریل ، دومینو شروع به ارائه خدمات تحویل اتومبیل ربات برای انتخاب مشتری در هوستون از طریق Nuro کرد.

GrubHub همچنین در تلاش است تا توانایی های رباتیک را در روند تحویل خود ادغام کند. بر اساس گزارش های اخیر ، این شرکت اعلام کرده است که به واحدهای خودران که ربات هایی مانند هواپیماهای بدون سرنشین برای تحویل غذا به دانشجویان دانشگاه مستقر می کنند ، اضافه خواهد شد. این برنامه ، که در پاییز امسال در تعداد محدودی از دانشگاه های ایالات متحده اجرا می شود ، با هدف کاهش زمان تحویل و امیدوارم هزینه ها باشد.

این تمرکز بر فناوری در دنیای برنامه های تحویل یا برای هر مشاغل مجبور به رقابت در دسته تازه ظهور تجارت ساعت آینده بسیار مهم است. نکته کلیدی در ایجاد یک مدل تجاری موفق و سودآور ، سرمایه گذاری در سیستم عامل های فناوری است که می تواند تمام م componentsلفه های سفر مشتری را از باز کردن یک برنامه و کلیک روی یک محصول گرفته تا خرید محصول و تعیین زمان تحویل و موارد دیگر ، به یکدیگر متصل کند.

تحویل همان روز: از اینجا کجا برویم

در دنیایی که همه می خواهند برنامه ای را روی تلفن خود باز کنند و هر آنچه لازم است را برای تحویل ظرف یک ساعت دارند ، برای رهبران تجارت وسوسه انگیز است که تمرکز خود را بر روی برنامه تحویل بگیرند ، خواه آنها در حال ساختن برنامه های خود هستند یا با دیگری همکاری می کنند شرکت. اما تمرکز روی برنامه ، نگاه کوته بینانه ای به مدل های تحویل همان روز است.

در عوض ، رهبران تجارت باید از یک لنز زاویه دید عریض استفاده کنند و هر جنبه از سفر مشتری خود را در نظر بگیرند: مشتریان چگونه با تجارت خود درگیر می شوند؟ چگونه مشتریان محصولی را که ارائه می دهند جستجو و پیدا می کنند؟ برای تکمیل سفارش چه کاری لازم است و قبل از تحویل سفارش چه شرایطی باید رعایت شود؟ همچنین ، پس از سفارش برای اطمینان از اینکه به نرمی و برای رضایت مشتری پیش رفته است ، چه اتفاقی می افتد؟

برخی از مشاغل موفق می شوند که با برنامه های تحویل همکاری مشترک داشته باشند ، اما این امر به خطر افتادن شهرت برند شما به دست یک شرکت دیگر است که به عنوان یک کارمند خط مقدم با مشتریان عمل می کند. شرکت های دیگر با تکیه بر نرم افزار شخص ثالثی که می تواند در یک پشته فناوری موجود متصل شود ، گزینه های خدمات تحویل را به مدل تجارت الکترونیکی فعلی خود اضافه می کنند. متأسفانه ، این محدودیت هایی دارد و برای مشاغل تحت نظارت که شامل چندین ملفه هستند ، قابل اجرا نیست.

تنها راه برای اطمینان از تجربه یکپارچه مشتری در بالای خدمات تحویل همان روز ، ساخت یک پلت فرم نرم افزاری اختصاصی است که فناوری را در قلب تجارت شما قرار می دهد ، که به شما امکان می دهد فرآیندهای اصلی را خودکار کنید ، سرعت و راحتی را به تحویل خود اضافه کنید مدل. همچنین امکان ادغام سیستم های رباتیک که می توانند در تسریع در سفارشات ، شامل پروتکل های هوش مصنوعی که می توانند رشد تجارت را تسریع کنند ، و مدل تحویل شما با گسترش کسب و کار شما مقیاس پذیر شود ، فراهم می کند.

در عصر جدید تجارت الکترونیکی در حال رونق است

“تحویل در ساعت بعدی” یک عنوان جذاب است که مطمئناً مورد توجه مشتریان قرار می گیرد ، اما اینکه آیا این امر به سودآوری کمک می کند ، هنوز مشخص نیست. من به عنوان مدیرعامل شرکتی که یک مدل تجاری سودآور با محوریت خدمات تحویل در همان روز ساخته است ، شک دارم که اگر فناوری قدرتمند سیستم های تحویل فاقد اتوماسیون ، هوش مصنوعی و رباتیک

درست است که مشاغل مجبور خواهند شد در تحویل همان روز با هم رقابت کنند. اما واقعیت دیگری که از زمان همه گیر شدن به دست آمده این است که این دوره جدید تجارت الکترونیکی با افزایش انتظارات مشتری روبرو است که فقط با سرعت برآورده نخواهد شد. رضایت مشتری بیشتر از مدت زمانی است که برای انتقال سفارش از یک برنامه به درب مشتری بستگی دارد.

برای موفقیت در بازار خدمات تحویل ، رهبران مشاغل باید چندین س themselvesال از خود بپرسند: برای تکمیل سفارش تحویل در همان روز ، به کدام قسمت از تجارت آنها نیاز است؟ آیا روند سفارش بصری است؟ آیا سفارش و تحویل توسط مشتری قابل نظارت است؟ آیا سفارش هنگام ورود صحیح است؟ آیا انتظارات مشتری را برآورده می کند؟

و مهمتر از همه ، آیا تجارت آنها بر روی یک پلتفرم فناوری ساخته شده است که می تواند کل مدل سفر و تحویل مشتری ، از کشف و خرید محصول تا تحویل همان روز و بیشتر را پشتیبانی کند؟ کسب و کارهایی که به این س questionsالات پاسخ مثبت می دهند ، مشاغلی هستند که من انتظار دارم در دنیای پسا همه گیر رشد کنند.

چگونه 75٪ سفارش تجارت الکترونیکی بیشتر در یک تست A / B برای این برند اصلی دریافت کردیم
منبع Tech Crunch