در ماه مه سال جاری ، اسنپ دو برنامه پلتفرم Snapchat را که به کاربران اجازه می داد پیام های ناشناس ارسال کنند ، Yolo و LMK را ممنوع کرد ، پس از شکایت از طرف مادری که پسرش پس از ماه ها مورد تهدید قرار گرفتن پیام ها در برنامه ها ، به دلیل خودکشی فوت کرد. در پی ممنوعیت اسنپ ، یکی دیگر از برنامه های پیام رسان ناشناس به نام Sendit در نمودارهای فروشگاه های برنامه ظاهر شده است ، زیرا کاربران جوانتر Snapchat به دنبال جایگزینی برای برنامه هایی هستند که شرکت مسدود کرده است.

به گزارش شرکت اطلاعاتی Apptopia ، از زمانی که خبر ممنوعیت برای اولین بار بیش از 80 روز پیش گزارش شد ، برنامه Sendit بیش از 3.5 میلیون نصب در iOS و Android داشته است.

این سرعت نصب سریع در مقایسه با سرعت رشد آن در حالی است که Yolo و LMK در بازار فعال بودند. Apptopia می گوید ، در همان دوره قبل از اعلام خبر ، Sendit شاهد 180،000 نصب در iOS و Android بوده است.

اعتبار تصویر: اپتوپیا

Sendit همچنین قبل از 11 مه 2021 نظرات کمی از کاربران دریافت کرد. اما Apptopia به TechCrunch گفت: “yolo” به عنوان دومین کلمه کلیدی مورد استفاده در نظرات کاربران Sendit تبدیل شده است. اکثر این بررسی ها مثبت هستند ، به عنوان مثال می گویند این برنامه مانند “یولو اما بهتر” است. به عبارت دیگر ، ممنوعیت Snap تقاضای برنامه های ناشناس و پرسش و پاسخ Snapchat را از بین نبرد ، بلکه تنها یک برنامه جدید را به عنوان رهبر بازار معرفی کرد.

Sendit در حال حاضر رتبه 3 را در بین برنامه های سبک زندگی در App Store اپل در ایالات متحده دارد و در لیست برنامه های برتر رایگان App Store به شماره 57 صعود کرده است. درواقع ، از دوشنبه تا سه شنبه یک شبه سه رتبه بالا رفت.

Sendit مانند Yolo و LMK ، همچنین دارای فعالیت های محبوب نوجوانان در Snapchat ، Q & As ناشناس است. این برنامه همچنین شامل بازی های دیگر Lens مانند “Never Have I Ever” ، “This or That” ، “Kiss، Marry، Block” و موارد دیگر است.

برای روشن شدن ، هیچ یک از اینها برنامه های رسمی Snapchat نیستند. در عوض ، آنها با یک جعبه ابزار برای توسعه دهندگان شخص ثالث به نام Snap Kit ادغام می شوند ، که به آنها امکان می دهد تجربه های جدیدی از محصول ایجاد کنند که با بهترین ویژگی های Snapchat مانند Stories ، Bitmoji ، Snapchat Camera و موارد دیگر کار می کند.

اسنپ ​​می گوید توسعه دهندگان اسنپ کیت آن باید با شرایط خدمات آن موافقت کنند ، که بر اساس آن برنامه ها باید ایمنی کاربر را در اولویت قرار دهند و در صورت گزارش سوء استفاده اقدام کنند. این دستورالعمل ها شامل هرگونه گزارش از قلدری ، آزار و اذیت ، سخنان نفرت انگیز یا تهدیدهایی است که در خدمات شخص ثالث صورت می گیرد. علاوه بر این ، برنامه هایی که دوست یابی ، محتوای ایجاد شده توسط کاربر و ویژگی های ناشناس را ارائه می دهند ، باید Snap را از شیوه های تعدیل و زمان پاسخگویی به پشتیبانی مشتری مطلع کنند.

اعتبار تصویر: تصویری از بررسی عمومی app store از sendit؛ نام کاربری اصلاح شد

با این حال ، در عمل – همانطور که در دادخواست مشخص شد – به نظر می رسد مشکلی در نحوه اجرای این شرایط در پایان Snap وجود دارد. این شرکت به ما می گوید که در حال بررسی بررسی توسعه دهندگان برای اطمینان از مطابقت آنها است. هنوز هیچ گونه تغییر سیاست در نتیجه این تحقیقات اعلام نشده است ، اما برخی از حامیان کودکان استدلال می کنند که برنامه های ناشناس نباید در زندگی نوجوانان جایی داشته باشند.

حتی قبل از شکایت Snap ، برنامه هایی مانند Yolo و LMK نگرانی هایی را بین طرفداران و والدین کودک ایجاد کرده بود. به عنوان مثال ، رسانه های غیر انتفاعی Common Sense ، یک منبع مستقل برای توصیه ها و توصیه های رسانه ها برای خانواده ها ، اشاره کردند که “ناشناس ماندن در رسانه های اجتماعی می تواند به راحتی نوجوانان را در سراشیبی لغزنده انتخاب های ضعیف قرار دهد.” این سازمان می گوید که در حالی که نوجوانان به هیجان پاسخ گویی ناشناس علاقه مند می شوند – شاید بدانند کسی ممکن است او را دوست داشته باشد – “پنهان شدن در پشت ناشناس بودن نیز می تواند نفرت و خطرپذیری جنسی را به دنبال داشته باشد.”

بررسیهای فروشگاه App Sendit (عکسها را ببینید) نشان می دهد که واقعاً در حال انجام است. (Sendit به درخواست اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد برنامه خود پاسخ نداد.)

اعتبار تصویر: تصویری از بررسی عمومی app store از sendit؛ نام کاربری اصلاح شد

صنعت فناوری مملو از برنامه های اجتماعی ناشناس است که به دلیل مشکلاتی در مورد مزاحمت سایبری شکست خورده است. پس از خودکشی های متعدد نوجوانان مربوط به پلتفرم ناشناس Ask.fm ، صاحب آن IAC اموال سمی را به یک شرکت مدیریت دارایی فروخت. دیگر خرابی های برنامه های ناشناس برجسته عبارتند از Secret ، که محل زورگویی سایبری شد. Sarahah ، که توسط فروشگاه های برنامه ممنوع شد و بعداً محوری شد. ییک یاک ، بنیانگذارانش پس از آسیب دیدگی برنامه در آزار و اذیت سایبری راهی میدان شدند. و بعد از مدرسه ، که همچنین از فروشگاه App اخراج شد. تا به امروز ، فقط پلتفرم های ناشناس مانند Glassdoor و Blind ، که بر صحبت و مشورت در محل کار تمرکز می کنند ، به نظر می رسد پیشرفت کرده اند.

س questionالی که Snap باید در حال حاضر تصمیم بگیرد این نیست که چگونه شرایط خود را در مورد برنامه های ناشناس اعمال می کند ، بلکه این است که آیا ارزش آن را دارد که برنامه های ناشناس با توجه به خطرات مستند آنها – و پیامدهای احتمالی غم انگیز و همچنین قانونی آنها – کار کنند.

اگر شما یا کسی که می شناسید با افسردگی دست و پنجه نرم می کند یا فکر کرده است که به خود آسیب برساند یا جان خود را از دست بدهد ، The National Suicide Prevention Lifeline (1-800-273-8255 1-8) بصورت 24 ساعته و 7 روزه ، رایگان و محرمانه برای افرادی که در تنگنا هستند ارائه می دهد. ، و همچنین بهترین شیوه ها برای متخصصان و منابع برای کمک به پیشگیری و شرایط بحرانی.


منبع Tech Crunch