خوش آمدید به نظرسنجی شهر بیله فلد ، آلمان ، بخشی از نظرسنجی ما در مورد شهرهای اروپایی است. اگر دوست دارید شهر شما برجسته باشد ، فقط این فرم را پر کنید و نام شهر خود را اضافه کنید. هنگامی که ورودی های کافی از یک شهر داشته باشیم ، شهر شما را در TechCrunch قرار خواهیم داد!

طبق گزارش رسانه های محلی ، Bielefeld’s در سال های اخیر رونق فناوری را تجربه کرده است ، با شتاب دهنده هایی مانند بنیاد بنیانگذاران محلی (با حمایت بنیاد Bertelsmann) و گاراژ 33 (در دانشگاه Paderborn) موج جدیدی از بنیان گذاران شرکت های جوان را به این کشور جذب می کند. منطقه Westphalia-Lippe.

استارت آپ های قابل توجهی برای ظهور شامل Semalytix ، Valuedesk ، Zahnarzt-Helden ، StudyHelp ، PartWorks و AMendate هستند.

متأسفانه ، بیله فلد از همان بیماری رنج می برد و بقیه آلمان نیز به آن مبتلا هستند: بیشتر استارت آپ ها به برلین جذب می شوند ، پس از آن مونیخ ، سپس هامبورگ (طبق ابتکار UnternehmerTUM در مونیخ).

با این حال ، همانطور که مجله Business Punk در اوایل سال جاری دریافت ، منطقه Ostwestfalen-Lippe در شمال نوردراین-وستفالن میزبان بزرگترین شرکتهای آلمان است. این بدان معناست که استارتاپ هایی که به سازمان های بزرگ برای دیجیتالی کردن پسا همه گیری کمک می کنند ، به برخی از بزرگترین شرکت ها و موسسات آلمان دسترسی آماده دارند.

پاسخ دهندگان نظرسنجی ما اشاره کردند که منطقه در بخشهایی مانند B2B قوی است زیرا بسیاری از شرکتهای قدیمی B2B در منطقه تولیدی دارند. دسترسی نسبتاً آماده ای به بسیاری از دفاتر بزرگ خانواده مانند دکتر اوتکر ، میله ، CLAAS ، شوکو و برتلسمان وجود دارد ، بنابراین سرمایه زیادی در دسترس است.

به TechCrunch کمک کنید تا بهترین بازاریاب های رشد را برای شرکت های نوپا پیدا کند.

در این بررسی سریع توصیه ای ارائه دهید و ما نتایج را با همه به اشتراک خواهیم گذاشت.

“به طور کلی ، منطقه حرکت خوبی برای استارتاپ ها دارد ، [largely] به دلیل بنیانگذاران در عین حال ، آنها تنها عامل نهادی هستند که منجر به یک فرهنگ خاص می شود. “

یکی دیگر از پاسخ دهندگان گفت: فناوری های Deep Tech یکی از ویژگی های اکوسیستم است ، اما تقریباً هیچ استارت آپ B2C یا مستقیم برای مصرف کننده وجود ندارد.

پاسخ دهندگان نظرسنجی اظهار داشتند که در مورد صحنه سرمایه گذاری در شهر ، سرمایه گذاران “پیوندهای قوی با صنعت و Mittelstand” دارند. با این حال ، دیگری اظهار داشت که “فقط تعداد کمی از سرمایه گذاران محلی با تمرکز NRW یا OWL مانند EnjoyVenture (Technologiefonds OWL) وجود دارد ، اما نه خیلی بیشتر.”

گفته می شود ، شرکت ها مورد توجه شایسته سرمایه گذاران “ملی” قرار می گیرند و بنیانگذاران واقعاً صحنه را در منطقه تقویت کرده اند. فرشتگان نیز در حال فعالیت بیشتری هستند و “یک جامعه فرشته تجاری قوی در بیله فلد وجود دارد که واقعاً از صحنه راه اندازی جدید حمایت می کنند.”

ما بررسی کردیم:

جاناتان میکاک ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ، حاشیه

لویی شولز ، مدیر توسعه اکوسیستم ، بنیاد بنیانگذاران

استفان تروکل ، بنیانگذار و مدیرعامل ، Mercury.ai

جاسپر اشتاینلچنر ، CTO ، پکتوگرام

ویکتوریا اردبروگر ، بنیانگذار و مدیر عامل ، به طور صمیمانه

مانوئل روسینگ ، CTO ، Synctive

کانر کوهلمایر ، بنیانگذار ، گزارش

میریام کلاینر ، مدیر استعدادیابی ، بنیاد بنیانگذاران


جاناتان میکاک ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ، حاشیه

اکوسیستم فناوری بیله فلد در کدام بخش ها قوی است؟ بیشتر از چه چیزی هیجان زده می شوید؟ چه چیزی کم دارد؟

ما در اکوسیستم رمزنگاری قوی هستیم. ما از پذیرش بیت کوین به عنوان یک دارایی مالی توسط شرکت ها و موسسات و همچنین اثر شبکه و پذیرش توده های مردم بیشتر هیجان زده ایم. ما باید مکانهای معاملاتی DeFi را در کنار صرافی های متمرکز مورد پشتیبانی خود اضافه کنیم.

جالب ترین استارت آپ های شهر شما کدامند؟

Semalytix ، Zahnarzt-Helden ، Coindex و Valuedesk.

صحنه سرمایه گذاری فناوری در بیله فلد چگونه است؟ تمرکز آنها چیست؟

از زمانی که بنیانگذاران بنیانگذار در بیلفلد در سال 2016 شروع به کار کردند ، صحنه راه اندازی منفجر شد. ما به اولین شتاب دهنده پیوستیم و از آن زمان 24 استارت آپ تاسیس شده و از طریق برنامه های آن ارائه می شود. در Bielefeld جامعه فرشته های تجاری قوی وجود دارد که واقعاً از صحنه استارت آپ های جدید حمایت می کند.

با تغییر کار به کار از راه دور ، فکر می کنید آیا مردم در بیلفلد می مانند ، مهاجرت می کنند یا مردم به آنجا منتقل می شوند؟

با شروع بیماری همه گیر ، ما به طور کامل به دفتر خانه خود تغییر مکان دادیم. برای ما ، این واقعا خوب کار کرده است و ما اکنون سه کارمند داریم که در خارج از بیلفلد کار می کنند. اکنون همه چیز انعطاف پذیرتر است.

چه افرادی مهمترین استارت آپ در شهر شما هستند (به عنوان مثال سرمایه گذاران ، بنیان گذاران ، وکلا ، طراحان و غیره)؟

سباستین بورک (مدیر عامل بنیاد بنیانگذاران) ، ادوارد آر. دورنبرگ (مدیر عامل ، دکتر ولف گروه).

فکر می کنید پنج سال دیگر صحنه فناوری بیله فلد کجا خواهد بود؟

از آنجا که بیله فلد در قلب “Mittelstand” آلمان است ، فرصت های بزرگی برای استارت آپ های فناوری وجود دارد که به این صنایع بزرگ کمک می کنند تا با راه حل های فنی با استفاده از هوش مصنوعی ، بلاکچین و سایر فن آوری ها یک گام جلو بروند. این شهر توسط دانشگاه بیله فلد به خوبی خدمات رسانی می کند ، که هر ساله فارغ التحصیلان CS دارای صلاحیت بسیار بالا می شوند. به خصوص با حمایت عالی بنیاد بنیانگذاران ، اکوسیستم استارت آپ در بیلفلد آینده ای درخشان دارد.

لویی شولز ، مدیر توسعه اکوسیستم ، بنیاد بنیانگذاران

اکوسیستم فناوری بیله فلد در کدام بخش ها قوی است؟ بیشتر از چه چیزی هیجان زده می شوید؟ چه چیزی کم دارد؟

B2B ، فن آوری های فن آوری عمیق.


منبع Tech Crunch