ارسال پول به جلو و عقب برای افراد بسیار آسان است و برنامه های نقدی زیادی برای انتخاب وجود دارد. از طرف تجاری ، یک تجارت برای ارسال 100000 دلار به همان روش کار ساده ای نیست.

Paystand می خواهد آن را تغییر دهد. کمپانی اسکاتس ولی ، کالیفرنیا از فناوری ابری و بلاکچین Ethereum به عنوان موتور شبکه بانکی Paystand استفاده می کند که پرداخت های شغلی را با هزینه های صفر امکان پذیر می کند.

این شرکت بودجه 50 میلیون دلاری سری C را با هدایت NewView Capital و با مشاركت صندوق SB Opportunity SoftBank و King River Capital جمع آوری كرد. جرمی آلموند ، بنیانگذار و مدیرعامل Paystand به TechCrunch گفت: این مبلغ کل بودجه شرکت را به 85 میلیون دلار می رساند.

در طی رکود اقتصادی سال 2008 ، خانواده آلموند خانه خود را از دست دادند. او تصمیم گرفت که به تحصیلات تکمیلی برگردد و پایان نامه خود را در مورد اینکه چگونه بانکداری تجاری می تواند بهتر باشد و چگونه تحول دیجیتال پاسخ می دهد ، انجام داد. آلموند با جمع كردن چشم انداز شركت خود از سمت شركت ، گفت آنچه Venmo برای مصرف كنندگان انجام می دهد ، Paystand برای معاملات تجاری بین مشتریان بازار میانی و سازمانی انجام می دهد.

وی افزود: “درآمد حیات یک تجارت است و پول به یک نرم افزار تبدیل شده است ، با این وجود همه چیز در ابر است به جز درآمد” ،

وی تخمین می زند که تقریباً نیمی از پرداخت های سازمانی هنوز شامل چک کاغذی است ، در حالی که fintech به شدت روی کارتهایی شرط می بندد که دارای 2 تا 3 درصد هزینه معامله هستند ، که به گفته آلموند در شرایطی که تجارت به طور معمول 100000 دلار فاکتور ارسال می کند ، غیرقابل تحمل است. Paystand به جای کارمزد برای هر معامله ، یک نرخ ثابت ماهیانه دریافت می کند.

سکوی Paystand. اعتبار تصویر: جایگاه پرداخت

در سمت مصرف کننده ، شرکت هایی مانند Square و Stripe جزو اولین موجی از شرکت ها بودند که بیشتر به حساب های قابل پرداخت و سپس ساختن نرم افزار فرآیند تجارت در بالای زیرساخت های موجود تمرکز داشتند.

دیدگاه Paystand به جهان این است که سمت حسابهای دریافتنی سخت تر است و چرا رقبای زیادی وجود ندارد. آلموند گفت ، به همین دلیل Paystand در حال گشت و گذار در موج بعدی fintech است که توسط بلاکچین و امور مالی غیرمتمرکز هدایت می شود تا صنعت پرداخت 125 تریلیون دلار B2B را با ارائه یک شبکه پرداخت مستقل ، بدون پول و بدون هزینه که جایگزینی برای کارت ها است ، متحول کند.

مشتریانی که از Paystand در طی یک دوره سه ساله استفاده می کنند می توانند مزایای متوسطی مانند 50٪ پس انداز هزینه مطالبات دریافتی و 850،000 دلار پس انداز هزینه معاملات را بدست آورند. این شرکت شاهد افزایش 200 درصدی در ارزش پرداخت شبکه ماهانه است و مشتریان در سال گذشته دو برابر رشد کرده اند.

این شرکت گفت که از بودجه جدید برای ادامه کار با سرمایه گذاری در زیرساخت های باز استفاده خواهد کرد. به طور خاص ، آلموند مایل است با شروع پرداخت های B2B ، مالی دیجیتال را مجدداً راه اندازی کند و کل پشته CFO را دوباره تصور کند.

آلموند گفت: “من می خواستم چنین چیزی 20 سال وجود داشته باشد.” “گاهی اوقات مناطق غیرجنسی هستند که می توانند بیشترین تأثیر را داشته باشند.”

به عنوان بخشی از سرمایه گذاری ، جازمین مدینه ، مدیر شرکت NewView Capital ، به هیئت مدیره Paystand پیوست. وی به TechCrunch گفت كه گرچه شركت خطرپذیر كلی است ، اما ریشه در زیرساخت های fintech و fintech دارد.

او همچنین با آلموند موافقت می کند که فضای پرداخت B2B از نظر نوآوری عقب مانده است و در مورد آنچه که آلموند برای کمک به شرکت های بازار میانه فعالانه نیازهای نقدی خود را کمک می کند “اعتقاد جدی” دارد.

مدینه افزود: “یک اقیانوس آبی وسیع در صنعت پرداخت وجود دارد و همه این شرکت ها باید کاملا دیجیتال باشند تا بتوانند در رقابت باقی بمانند.” “اگر درآمد شما مانع شما می شود زیرا دیجیتال نیستید ، یک سوراخ واضح وجود دارد. به همین دلیل زمان آن اکنون است. “

همه شرکت های نوپای B2B در تجارت پرداخت هستند


منبع Tech Crunch