در حالی که شرکت ها به دنبال روش هایی برای پاسخگویی به حوادث در پشته های نرم افزاری پیچیده ریز سرویس های خود هستند ، SRE ها – مهندسین قابلیت اطمینان سایت – موظفند با مسائل مربوط به کارکردن همه کارها و ادامه کار برنامه ها مقابله کنند. اساساً ، یک شرکت تازه وارد در مراحل اولیه می خواهد با ایجاد یک راه حل پاسخ به حوادث در داخل Slack ، به شما کمک کند.

امروز این شرکت با سرمایه گذاری 3.2 میلیون دلاری بذر از خفا خارج شد. XYZ Venture Capital با مشارکت 8VC ، Y Combinator و چند نفر از مدیران فن آوری فردی ، این دور را رهبری کرد.

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت روتلی کوئنتین روسو می گوید که دندان های SRE خود را با کار در Instacart بریده است. هنگامی که وی در سال 2015 به این شرکت پیوست ، این شرکت در حال پردازش صدها سفارش در روز بود و هنگامی که وی در سال 2018 از آنجا خارج شد ، هزاران مورد را پردازش می کرد. این وظیفه او بود که مطمئن شود برنامه حتی برای مقیاس کوچک و گسترده برای خریداران ، مصرف کنندگان و فروشگاه ها کار می کند.

وی گفت كه وقتی در اینستاكارت بود ، یاد گرفت كه الگوهایی را در نحوه پاسخگویی مردم به یك مسئله مشاهده كند و پس از رفتن وی به دنبال تحت كنترل قرار دادن روند پاسخگویی به حادثه در داخل اسلاك ، كار بر روی یك پروژه جانبی را شروع كرده بود. او با JJ Tang ، یکی از بنیانگذاران ، که پس از رفتن روسو در سال 2018 در Instacart شروع به کار کرده بود ، ارتباط برقرار کرد و هر دو تصمیم گرفتند Rootly را شروع کنند تا به حل این مشکلات منحصر به فرد که SRE ها در پاسخ به حادثه با آنها روبرو هستند ، کمک کند.

وی افزود: “اساساً ما می خواهیم كه مردم مستقیماً حوادث را در Slack مدیریت و حل و فصل كنند. ما نمی خواهیم لایه دیگری از پیچیدگی را علاوه بر این اضافه کنیم. احساس می کنیم که در حال حاضر ابزارهای زیادی وجود دارد و وقتی اوضاع آشفته است و همه چیز در آتش می سوزد ، شما واقعاً می خواهید روی قسمت وضوح آن تمرکز کنید. بنابراین ما واقعاً تلاش می کنیم تا بر تجربه Slack متمرکز شویم. “

راه حل Rootly به SRE ها کمک می کند تا به سرعت با ابزارهای مختلف خود در Slack ارتباط برقرار کنند ، چه این Jira باشد یا Zendesk یا DataDog یا PagerDuty ، و بر اساس مکالمه ای که در داخل Slack در مورد حل این حادثه اتفاق می افتد ، یک گزارش حادثه را در پس زمینه تنظیم می کند. این به تیم کمک می کند تا پس از حل مسئله برای یک حادثه پس از مرگ دیدار کند.

4 زن در مهندسی در مورد آزار ، انزوا و پشتکار بحث می کنند

این شرکت در حال حاضر کوچک است و کمتر از 10 کارمند دارد ، اما در نظر دارد تا سال آینده برخی از مهندسان و فروشندگان را به کار گیرد زیرا این سرمایه را به کار می اندازند.

تانگ می گوید كه آنها تنوع را به عنوان یكی از م coreلفه های اصلی فرهنگ شركت ایجاد كرده اند و این به آنها كمك می كند كه آنها با سرمایه گذار راس فوبینی ، شریک مدیر سرمایه گذار اصلی XYZ Venture Capital کار کنند. “این نیز یکی از دلایلی است که ما راس را به عنوان سرمایه گذار اصلی خود انتخاب کردیم. [His firm] یکی از عمیق ترین تمرکزها را در اطراف دارد [diversity]، نه تنها به عنوان یک صندوق ، بلکه همچنین چگونه آنها بر شرکت های سهام خود تأثیر می گذارند. “

فوبینی می گوید: دو تمرکز اصلی در ایجاد شرکت های متنوع وجود دارد از جمله ایجاد یک سیستم برای جستجوی مجموعه های مختلف استعداد ، و سپس ایجاد یک محیط برای کمک به افراد از گروه های کم نماینده پس از استخدام احساس خوشایند می کنند.
“یکی از مکالمات اولیه ما با روتلی این بود که چگونه می توان گروه متنوعی را وارد کرد و از مجموعه متنوعی از افراد بهره مند شد ، و چه عواملی باعث جلب آنها می شود و چه وقتی آنها وارد می شوند احساس می کنند این یک مکان است فوبینی توضیح داد.

این شرکت در حال حاضر با روسو در سانفرانسیسکو و تانگ در تورنتو کاملاً از راه دور است و برنامه این است که هر زمان دفاتر به طور کامل بازگشایی شوند ، از راه دور باقی بمانیم. شایان ذکر است که روسو و تانگ اعضای گروه فعلی Y Combinator هستند.

واکنش شما در هنگام خرابی سیستم های شما ممکن است تجارت شما را تعریف کند


منبع Tech Crunch