دو میلیاردر در آخرین سرعت مسابقه به خط کارمان گردن و گردن دارند ، اما ریچارد برانسون ممکن است با پرواز 11 ژوئیه با یک فضاپیمای Virgin Galactic ، آن را شکست دهد و سفر جف بزوس را که در تاریخ 20 ژوئیه با کپسول Blue Origin New Shepard برگزار شد ، شکست دهد. هر کسی که برنده شود ، درس واقعی اینجا این است که با پول کافی ، شما واقعاً می توانید هر کاری انجام دهید.

این خبر امروز به صورت اطلاعیه ای از طرف Virgin Galactic اعلام شد مبنی بر اینکه پنجره پرتاب پرواز آزمایشی بعدی آن در 11 صبح در ساعت 6 صبح به وقت اقیانوس آرام باز می شود و این مأموریت اولین کسی است که یک خدمه کامل را حمل می کند: سه متخصص و یک میلیاردر. (Blue Origin اعلامیه خاص خود را داشت که در زیر اعلام شده است.)

دیو مکی و مایکل ماسوچی خلبان فضاپیمای VSS Unity خواهند بود. بیت موسی ، مربی اصلی فضانورد ، ناظر پرواز خواهد بود. مهندس سرب عملیات ، کالین بنت ، تجهیزات و روش های کابین را کنترل خواهد کرد. معاون رئیس جمهور در امور امور تحقیقات و تحقیقات ، سیریشا باندلا در حال انجام آزمایش میکرو ثقل دانشگاه فلوریدا خواهد بود. و سرانجام ، سر ریچارد برانسون “تجربه فضانورد خصوصی را ارزیابی خواهد کرد.” به عبارت دیگر ، او اولین مسافر قدیمی و ساده است.

FAA ویرجین کهکشانی را برای پرواز فضایی تجاری فضانوردان پاک می کند

بنیانگذار میلیاردر و سرمایه گذار خصوصی شرکت جهانگردی فضایی در بیانیه مطبوعاتی شرکت گفت: “من واقعاً معتقدم که فضا به همه ما تعلق دارد.” “پس از بیش از 16 سال تحقیق ، مهندسی و آزمایش ، Virgin Galactic در پیشتاز صنعت فضای تجاری جدیدی قرار دارد که قرار است فضا را برای بشریت باز کند و جهان را برای همیشه تغییر دهد. این یک چیز است که آرزو داشته باشید فضا را برای همه قابل دسترسی تر کنید. این یکی دیگر از تیم های باورنکردنی است که این رویا را جمعاً به واقعیت تبدیل کند. به عنوان بخشی از خدمه چشمگیر متخصصان مأموریت ، من افتخار می کنم که در تأیید سفری که فضانوردان آینده ما انجام می دهند کمک کنم و اطمینان حاصل کنیم که ما تجربه منحصر به فرد مشتری را که مردم از ویرجین انتظار دارند ارائه می دهیم. “

این مأموریت ، مانند سایر افراد به سبک Virgin Galactic ، شامل پرواز با وسایل سنتی به مناطقی است که به طور معمول ارتفاع زیادی در نظر گرفته می شود ، و پس از آن موشک VSS Unity از هواپیما جدا می شود و به طور کلی تا بیش از 80 کیلومتر بزرگنمایی می کند ( گرچه جهانی نیست) لبه فضا را در نظر گرفت. برانسون همان دوره های آموزشی را که گردشگران فضایی آینده ویرجین کهکشانی آن را می گذرانند گذرانده است و البته همان کت و شلوار مخصوص آبی را به تن خواهد کرد.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ، برانسون کمی بیشتر از یک هفته بزوس را به فضا می برد و احتمالاً یک شرط بندی طولانی مدت را برنده خواهد شد.

جف بزوس و برادرش با اولین پرواز فضایی انسانی Blue Origin با برنده حراج پرواز خواهند کرد

بزوس ، به نوبه خود ، در 11 ژوئیه (با وجود تأخیر دوباره) با یک وسیله نقلیه پرتاب سنتی ، Blue Origin’s New Shepard ، همراه با برادرش و یک دارنده بلیط خوش شانس – خوش شانس و ثروتمند ، یعنی از آن زمان بالا خواهد رفت. این بلیط در پایان به حراج 28 میلیون دلار در یک حراج به یک طرف هنوز اعلام نشده خاتمه یافت.

با این حال امروز این شرکت اعلام کرد که چهارمین مسافر اولین پرواز خدمه Wally Funk خواهد بود ، اولین فارغ التحصیل برنامه ناسا Mercury 13 که در سال 1961 زنان فضانورد را آموزش داد – اما ماموریت لغو شد و Funk هرگز به فضا نرفت. پس از 50 سال انتظار ، به نظر می رسد او سرانجام فرصت خود را پیدا خواهد کرد.

مشاهده این پست در اینستاگرام

پستی که توسط جف بزوس به اشتراک گذاشته شده است (jeffbezos)
منبع Tech Crunch