کمپانی فیلم سازی Storied وارنر وارنر با Cinelytic ، یک استارت آپ LA که با استفاده از یادگیری ماشین برای پیش بینی موفقیت فیلم ، معامله ای را امضا کرده است. داستانی از هالیوود ریپورتر ادعا می کند که برادران وارنر از الگوریتم های سینلیتیک “برای هدایت تصمیم گیری در مرحله سبز استفاده می کنند” استفاده می کند ، اما یک منبع در استودیو به The Verge گفت که این نرم افزار فقط برای کمک به تصمیم گیری در زمینه بازاریابی و توزیع استفاده می شود. ساخته شده توسط برادران وارنر Pictures International.

در مصاحبه با THR ، مدیرعامل Cinelytic مدیر عامل شرکت توبیاس کوئیزر تأکید کرد که AI تنها یک ابزار کمکی است. هوش مصنوعی ترسناک به نظر می رسد. اما در حال حاضر ، یک هوش مصنوعی نمی تواند هیچ تصمیم خلاقانه ای بگیرد. ” وی گفت: “آنچه در آن خوب است ، خرد کردن شماره ها و خراب کردن مجموعه های عظیم داده و نشان دادن الگوهای قابل مشاهده برای انسان نیست. اما برای تصمیم گیری خلاق ، هنوز به تجربه و غریزه روده نیاز دارید. “

صرف نظر از آنچه فناوری Cinelytic برای آن استفاده شده است ، این معامله گامی به جلو برای استقبال آهسته هالیوود از یادگیری ماشین است. همانطور که The Verge گزارش سال گذشته ، Cinelytic تنها یکی از محصولات جدیدی است که از هوش مصنوعی برای پیش بینی عملکرد فیلم استفاده می کند ، اما دنیای فیلم از نظر تاریخی نسبت به توانایی آنها تردید کرده است.

بسیاری از کارشناسان هوش مصنوعی در مورد توانایی الگوریتم ها برای پیش بینی در زمینه ای به اندازه فیلمبرداری شک و تردید دارند. از آنجا که برنامه های یادگیری ماشینی بر روی داده های تاریخی آموزش می گیرند ، تمایل به محافظه کارانه دارند و تمرکز آنها بر الگویهایی است که منجر به موفقیت های گذشته شده اند و نه پیش بینی اینکه چه چیزی باعث تحریک مخاطبان آینده خواهد شد. مطالعات علمی همچنین حاکی از آن است که الگوریتم ها فقط سودهای پیش بینی محدودی را تولید می کنند ، و اغلب بینش های واضح را تکرار می کنند (مانند “اسکارلت جوهانسون یک ستاره فیلم قابل ورشکستگی است”) که بدون هوش مصنوعی قابل کشف است.

اما برای کسانی که پشتیبان یادگیری ماشین در فیلم سازی هستند ، مزیت این است که چنین ابزارهایی سریعتر از آنچه انسانها می توانند تجزیه و تحلیل بدون عارضه را انجام دهند. THR ، هنگامی که استودیوها می توانند برای خرید و فروش برای توزیع حقوق مجبور شوند ، به ویژه در جشنواره های فیلم مفید باشند ، و این تنها چند ساعت فرصت دارد تا تصمیم بگیرد که یک فیلم چقدر ارزش دارد.

“برادران وارنر گفت:” ما هر روز تصمیمات سختی می گیریم که بر آنچه – و چگونه – ما فیلم ها را به سینماها در سراسر جهان تولید می کنیم و تحویل می دهیم ، و داده های ما دقیق تر است ، می توانیم بهتر بتوانیم مخاطبان خود را جذب کنیم. ” معاون رئیس جمهور توزیع ، تونس کیس ، به THR گفت.