یادداشت ویراستار: این خلاصه هفتگی رایگان از اخبار TechCrunch را دریافت کنید که هر استارت آپ می تواند از طریق ایمیل هر شنبه صبح (7 صبح PT) از آن استفاده کند. مشترک شدن در اینجا

برنامه چهار ساله واگذاری حقوقی که امروزه استارت آپ معمولی از آن استفاده می کند ، مشکلی است که انتظار می رود رخ دهد. اگر یک بنیانگذار یک یا دو سال قبل از آخرین صخره ترک سیگار را ترک کند ، آنها همچنان بخشهای زیادی از جدول کلاهک را در دورهای بعدی دارند. بنیانگذار ممکن است آن را منصفانه بداند ، اما بنیانگذاران (م founderسسین) باقی مانده کسانی هستند که به ارزش اضافی می افزایند – و کینه تنها مسئله نیست.

جیک جولیس از ماتریکس پارتنرز این هفته در یک پست مهمان برای ما توضیح داد: “هزینه فرصت سهام عدالت ، استعداد و سرمایه است.” “جبران استعداد و جذب سرمایه (تنها) دو کاری است که می توانید از ارزش سهام استارتاپ خود استفاده کنید و برای بزرگتر شدن شرکت شما باید هر دو را انجام دهید. اگر می خواهید یک تجارت بزرگ ایجاد کنید ، راه پیش رو همچنان طولانی و بادگیر است و شما به هر کمکی که می توانید بگیرید نیاز خواهید داشت. اگر رقبای شما از ارزش ویژه ای برخوردار نیستند ، به معنای واقعی کلمه با معلولیت رقابت می کنید. “

در عوض ، وی اظهار داشت که بنیانگذارانی که تازه کار خود را شروع کرده اند باید فکر کنند که برنامه واگذاری را به هشت سال یا بیشتر افزایش دهند. در یک مثال او ، یک بنیانگذار که پس از دو سال و نیم در یک برنامه چهار ساله ترک می کند می تواند با 22٪ از شرکت حتی پس از یک دوره جدید جدید بودجه ، ایجاد یک استخر گزینه سهام سهام کارمندان ، و اضافی سهام در نظر گرفته شده برای استخدام در سطح بنیانگذار جایگزین. در یک برنامه هشت ساله ، این فقط 11٪ خواهد بود و باقیمانده موارد بیشتری برای فریب دادن بنیانگذاران جدید باقی مانده است.

جدول جدول کلاهبرداری با واگذاری هشت سال تأسیس بنیانگذار.

مقاله کامل در مورد Crunch Extra است ، اما من با توجه به ارزش گسترده ، قسمتهای اصلی بیشتری را در اینجا قرار می دهم:

با توجه به خطرات پیش روی تجارت ، این سطح از غرامت از نظر ارزش آفرینی اغلب منصفانه تر است. با کاهش ارزش سهام کمتر روی میز ، این شرکت تازه وارد از نظر شرکت های VC جذاب و از موقعیت خوبی برخوردار است تا بتواند یک جایگزین بنیانگذار قوی را برای پیشبرد شرکت جذب کند. این گزینه می تواند شرکت را فلج کند و حتی بنیانگذار B نیز از داشتن درصد بیشتری از صفر خوشحال نخواهد شد. اگرچه بهتر است این کار را هنگام راه اندازی شرکت انجام دهید ، اما یک واحد بنیانگذار می تواند بعداً حق واگذاری آنها را نیز افزایش دهد. شرط اصلی این است که همه بنیانگذاران معتقدند که این به نفع آنهاست و با آن موافقت می کنند. اکثر مersسسین تکراری که با آنها صحبت کردم موافقند که چهار سال خیلی کوتاه است. شخصاً ، اگر شرکت دیگری تاسیس کنم ، چیزی حدود هشت را انتخاب می کنم. شما قطعاً نیازی نیست شما ممکن است تصمیم بگیرید که چهار یا شش واحد واحد بنیانگذار و شرکت شما بهتر است.

یک فکر آخر ، از سالهای تأسیس بنیانگذار من. بنیانگذار درحال عزیمت همچنان باید بخواهد موفقیت شرکت را به حداکثر برساند تا ارزش سهام خود را به حداکثر برساند. در شیب تند بین شکست و موفقیت در این تجارت ، واگذاری مدت طولانی یک راه قدرتمند برای کمک به شرکت است که پس از کار سخت روزهای اولیه بیشترین بازده را به آنها می دهد.

اعتبار تصویر: FirstMark

چرا اکنون یک شرکت موفقیت آمیز VC در مراحل اولیه وارد SPAC می شود

آمیش جانی از FirstMark Capital به کونی لویزوس می گوید ، SPAC ها یک پیشرفت هیجان انگیز برای هر نوع سرمایه گذار ، دولتی یا خصوصی است. در واقع ، شرکت او از نظر تاریخی متمرکز بر نوشتن چک های اولیه بوده است ، بنابراین در ابتدا دیدن 360 میلیون دلار جمع آوری FirstMark Horizon Acquisition SPAC کمی عجیب و غریب است. اما او همه چیز را به خوبی در یک مصاحبه گسترده در این هفته توضیح می دهد:

TC: چرا SPAC در حال حاضر؟ آیا منصفانه است که بگوییم این میانبر برای یک بازار عمومی داغ است ، در زمانی که هیچ کس کاملا نمی داند چه زمانی بازارها می توانند تغییر مکان دهند؟

AJ: چند موضوع مختلف وجود دارد که در کنار هم قرار می گیرند. من فکر می کنم اولین مورد این امکان است [SPACs] کار ، و واقعا خوب است. [Our portfolio company] DraftKings [reverse-merged into a SPAC] و انجام داد [private investment in a public equity deal]؛ این یک معامله نسبتاً پیچیده بود و آنها از این امر برای انتشار عمومی استفاده کردند و سهام فوق العاده خوب عمل کرده است.

به موازات، [privately held companies] طی پنج یا شش سال گذشته می تواند مبالغ زیادی از سرمایه را جمع آوری کند ، و این باعث مهار جدول زمانی می شد [to going public] نسبتاً قابل ملاحظه ای [Now there are] ده ها میلیارد دلار ارزش در بازارهای خصوصی و [at the same time] فرصتی برای عمومی شدن و ایجاد اعتماد با سهامداران عمومی و استفاده از عقب مانده رشد.

وی در ادامه توضیح داد که چرا بازارهای عمومی برای فضاهای مناسب SPAC مناسب در آینده داغ خواهند ماند.

ای جی: من فکر می کنم کمی تصور غلط این ایده است که اکثر سرمایه گذاران در بازارهای عمومی می خواهند پول داغ یا سریع باشند. بسیاری از سرمایه گذاران علاقه مند به شرکت در سفر یک شرکت هستند و از این که دیگر از دسترسی به این شرکت ها منجمد شده اند ناامید شده اند زیرا مدت بیشتری در خصوصی باقی مانده اند. بنابراین سرمایه گذاران ما برخی از ما هستند [limited partners]، اما اکثریت قریب به اتفاق سرمایه های طولانی مدت ، مدیران سرمایه گذاری جایگزین و افرادی هستند که واقعاً از فن آوری به عنوان یک اخلالگر طولانی مدت هیجان زده شده اند و می خواهند با این نسل بعدی شرکت های شاخص همسو شوند.

همه چیز را در TechCrunch بررسی کنید.

بخش پیتر رینهاردت SDC00311

SaaS با بودجه Databricks ، خرید بخش همچنان به رونق خود ادامه می دهد

شاید سگمنت به زودی عمومی می شد ، اما در عوض Twilio این هفته 3،2 میلیارد دلار آن را جمع آوری کرده است. ابزار محبوب مدیریت داده اکنون بخشی از مجموعه محصولات ارتباطی با مشتری Twilio است که همیشه در حال گسترش است. شاید این نشانه دیگری از مرحله ادغام در بخش پس از انفجار استارتاپ های SaaS در دهه گذشته قبل از کامبرین باشد؟ الکس ویلهلم امور مالی معامله Extra Crunch را جستجو کرد و فکر کرد که معامله خیلی گران نیست – در واقع او فکر می کند Segment ممکن است بتواند کمی بیشتر ادامه دهد ، به خصوص با توجه به ضرب قیمت سهام Twilio این سال

در همین حال ، Databricks از یک پلت فرم تجزیه و تحلیل داده منبع باز تکامل یافته است که تلاش می کند تا درآمد خود را به نرخ اجرای 350 میلیون دلار برساند. از طریق مصاحبه ای که الکس برای EC با رئیس اجرایی علی قدسی انجام داد ، عوامل این رشد شامل تغییر جهت تمرکز بر کد اختصاصی ، مشتریان بزرگ و ویژگی های پیچیده است. اکنون هدف آن IPO در سال آینده است.

و اما در مورد بازار IPO که این هفته کمی ساکت تر بود ، چه می کنید؟ الکس به هریک از 18 شرکت برجسته فناوری که در این سال عمومی شده اند ، نمره نامه می دهد و مشاهده می کند که بیشتر آنها همچنان از قیمت های اولیه خود در منطقه مثبت باقی می مانند.

اعتبار تصویر: برنت فرانسون برای Paystack

صحنه استارت آپ نیجریه با معامله Paystack از حوزه آبخیز خارج می شود

لاگوس سالهاست که صحنه استارتاپ محلی قدرتمندی را می سازد و این هفته به بردی تبدیل شد که می تواند دوره جدیدی را برای شهر ، کشور و فراتر از آن رقم بزند. استریپ در معامله ای که ارزش آن را بیش از 200 میلیون دلار می داند ، با خرید ارائه دهنده پرداخت Paystack موافقت کرده است. Paystack با اهداف خود Stripe برای یک IPO گسترده ، بازدهی مداوم برای شرکت و سرمایه گذاران آن و همچنین ارائه نسل جدیدی از سرمایه گذاران ، بنیان گذاران و کارمندان بسیار ماهر که به سیلیکون ولی و سایر نوآوری ها بسیار مرتبط هستند ، به نیجریه ارائه می دهد. مراکز

یک مرکز راه اندازی فقط به یک یا دو معامله مناسب نیاز دارد تا همه چیز را تغییر دهد. خوانندگانی که تقریباً 14 سال پیش امروز یوتیوب را هنگام خرید مورد توجه قرار داده اند ، امروز افزایش بعدی بودجه ، بنیانگذاری ها ، خریدها و فعالیت کلی صنعت اینترنت مصرف کننده را به یاد می آورند که به صحنه اینترنت سیلیکون ولی کمک می کند تا دوباره پا برود (و به این سایت کمک می کند روی نقشه نیز هست). استرایپ گفته است كه در حال برنامه ریزی برای توسعه جهانی بیشتر است كه می تواند شامل معاملات اضافی مانند این باشد ، بنابراین شهرهای بیشتری در سراسر جهان می توانند از این طریق لحظه های خود را سپری كنند.

منطقه توسعه شهر دوناو - وین ، اتریش

منطقه توسعه شهر دوناو – وین ، اتریش

استارت آپ های وین در حال پیدا کردن فرصت های جدید در طی همه گیر شدن

در این هفته بررسی سرمایه گذاران اروپایی برای Extra Crunch ، مایک بوچر در وین ، اتریش بررسی می کند ، که اخیراً رشد فعالیت های محلی را افزایش داده است. در اینجا Eva Ahr از پایتخت 300 ، که در مورد سرمایه گذاری های ژرمنیک و اروپای شرقی شرقی ، در مورد تأثیر همه گیری در بازارهای محلی تمرکز دارد:

پزشکی از راه دور ، آموزش آنلاین تسریع شده است. تغییراتی را می بینیم که در غیر این صورت سالها به طول انجامیده است ، به ویژه در منطقه نسبتاً محافظه کار آلمانی زبان. همانطور که قبلا ذکر شد ، راه حل های بهداشت روان ، استخدام و استخدام از راه دور برخی از فرصت های برجسته شده توسط COVID-19 است. شرکتهایی که به شدت در معرض خطر قرار می گیرند ، شرکتی هستند که در خدمت طولانی مدت شرکتها ، بازرگانان کوچک و مشاغل محلی بوده اند که در ماههای گذشته تعطیل شده اند و یا بازدید بسیار کمتری داشته اند و از این رو نسبت به پایه هزینه های خود بسیار حساس هستند و خدمات غیر متوقف را متوقف می کنند. 110٪ ضروری

مایک همچنین در حال کار بر روی یک نظرسنجی در لیسبون است و ما دوست داریم از سرمایه گذاران متمرکز بر شهر و پرتغال به طور کلی صحبت کنیم.

اطراف TechCrunch

بحث در مورد جداسازی VC مرحله اولیه با Sarah Leary و John Vrionis با Unusual Ventures

در طول هفته

TechCrunch:

اگر صنعت تبلیغات جدی در زمینه شفافیت است ، بیایید SDK های خود را با منبع آزاد باز کنیم

Black Silicon Valley برزیل می تواند مرکز نوآوری در آمریکای لاتین باشد

کره جنوبی با رشد تقاضای جهانی ، نیمه هادی های AI را تحت فشار قرار می دهد

نیاز به ارزش ویژه در جبران حقوق صاحبان سهام

آخرین محدودیت های مهاجرتی ترامپ خبر بدی برای کارگران آمریکایی است

کرانچ اضافی:

تأثیر COVID-19 و رکود اقتصادی بر بنیانگذاران زن

بنیانگذاران استارت آپ برای بازآفرینی هم افزایی دره سیلیکون خانه های هکری را راه اندازی کردند

Alex Latsis از Brighteye Ventures در مورد بودجه edtech اروپا در سال 2020 صحبت می کند

سوفی عزیز: من با ویزای B-1 آمدم ، سپس COVID-19 اتفاق افتاد. چگونه می توانم بمانم؟

آنچه آیفون 12 درباره وضعیت صنعت تلفن های هوشمند در سال 2020 به ما می گوید

# EquityPod

از الکس:

سلام و خوش آمدید به سهام ، پادکست مخاطره آمیز TechCrunch (اکنون در توییتر!) ، جایی که اعداد پشت سر عناوین را باز می کنیم.

تمام خدمه امروز برگشتند ، با ناتاشا و دانی و من برای تجزیه و تحلیل آنچه واقعاً انفجار خبر بود جمع شد. بسیاری از استارت آپ ها در حال افزایش هستند. بسیاری از VC ها افزایش می یابد. و برخی از تک شاخ ها برای عمومی شدن در حال تیراندازی هستند. گذر از این کار زیاد است ، اما ما اینجا هستیم تا شما را جبران کنیم.

آنچه ما درگیر آن شدیم:

  • خلاصه رسانه: Juggernaut در یک دور 2 میلیون دلار جمع کرد که به نظر ما هم جالب بود و هم به موقع. خبر جمع آوری پول توسط یک استارت آپ رسانه ای با شایعات خروج عزیز رسانه ای ایمیل Morning Brew با قیمت بالای 75 میلیون دلار همراه شد. زیر عنوان هر داستان گزارش اخیر مربوط به موفقیت درامدی بود که آکسیوس از آن بهره مند شده است. گزارش دادن در مورد برخی اخبار رسانه که اخراج جدید نیست خوب است.
  • مجموعه ای از استارت آپ های سلامتی که سرمایه جمع می کنند: اگر دوست دارید ذهن و بدن خود را بسازید ، هفته خبر خوبی برای شما بود. آرام در جستجوی بودجه جدید با ارزیابی تازه و بالاتر است. TechCrunch در اینجا پوشش دارد. کوآ جمع آوری کرد ، و 3 میلیون دلار به صندوق های خود برای کلاس های گروه بهداشت روان اضافه کرد. و Playbook 9.3 میلیون دلار برای پلتفرم مربیان تناسب اندام خود جمع کرد.
  • VC ها مقدار زیادی را جمع آوری کردند: زمان داغی است که VC ها برای جمع آوری پول آماده می شوند ، OpenView ، Canaan ، True Ventures ، Lead Edge Capital ، First Round و Khosla یا دورهای پایانی خود را می بندند یا اقدام به جمع آوری کمک های مالی جدید می کنند.
  • همچنین در ضرب و شتم VC: تری برنز در GV شریک سرمایه گذاری شد.
  • سرانجام ، ما وارد داستان اخیر GetAround برای بودجه و داستان چرخش شدیم که ما را در بهبودی Airbnb تفکیک کرد. TechCrunch اطلاعات بیشتری در اینجا دارد.

و با این کار ، ما تا صبح دوشنبه تعطیل هستیم. به زودی چت کنید ، و در امنیت باشید.

حقوق صاحبان سهام هر دوشنبه در ساعت 7:00 صبح PDT و پنجشنبه بعدازظهر به همان سرعتی که می توانیم آن را کاهش دهیم کاهش می یابد ، بنابراین در Podcasts Apple ، Overcast ، Spotify و همه بازیگران در ما مشترک شوید.
منبع Tech Crunch