وقتی من برای اولین بار از جمهوری دومنیکن به ایالات متحده آمدم ، هیچ کس نمی خواست من را برای کار در فن استخدام کند.

کارفرمایان به جای شناخت مهارت هایی که من در اختیار داشتند ، فقط می توانستند زبان انگلیسی من را که هنوز در حال پیشرفت است و عدم مدرک دانشگاهی را ببینند. آنها نتوانستند سالها تجربه کار من با فناوری و الکترونیک را در نظر بگیرند زیرا ناشناخته بودن مسیری که طی کردم.

این وضعیت برای بیش از 70 میلیون کارگر در ایالات متحده که از طریق مسیرهای جایگزین (STAR) ماهر هستند – بسیار شایع است – به ویژه برای 13.5 میلیون کارگر STAR اسپانیایی مانند من که امروز در آنجا هستند. اگر کارفرمایانی که در تلاشند تا نقش های فنی باز را برطرف کنند ، می خواهند بر “شکاف مهارت” فزاینده غلبه کنند ، پس باید شرایط تغییر کند.

هنگامی که وارد ایالات متحده شدم ، به کارهای بی شماری از فناوری اطلاعات ، از خدمات مشتری گرفته تا تعمیر کامپیوتر ، مراجعه کردم. هر شرکتی من را رد می کرد حتی قبل از اینکه به من فرصتی بدهد تا نشان دهد چه کاری می توانم انجام دهم. اگر کارفرمایان وقت می گذاشتند تا با من صحبت کنند ، آنها می فهمیدند که من از سن 12 سالگی شروع به تعمیر تلفن و رایانه همسایگان خود کردم و من قبلاً در کلاس های رایانه ای در زمینه شبکه ، کدگذاری اولیه ، امنیت سایبری ، برنامه نویسی شرکت کرده بودم و تعمیرات کامپیوتر.

حدود 31 میلیون کارگر – از جمله میلیونها کارگر اسپانیایی تبار – دارای مهارتهایی هستند که آنها را برای نقشهایی با درآمد بالاتر واجد شرایط می کند که هرگز برای آنها در نظر گرفته نمی شود.

حتی در حالی که من به یادگیری زبان انگلیسی ادامه می دادم و در برنامه نویسی و امنیت سایبری تسلط کامل داشتم ، شرکت ها نتوانستند آنچه را که می توانم روی میز بگذارم تشخیص دهند. پیشینه من برای گذر از اکثر فیلترهای استخدام که به شرایط تحصیلات متکی بودند ، بسیار ناآشنا بود. من اغلب قبل از به نمایش گذاشتن استعدادهایم از مراحل استخدام خارج می شدم و با تعصبات استخدام مدیرانی روبرو می شدم که به کاندیداهایی مثل من عادت نداشتند. فقط می توانستم شغل تمیزکاری بگیرم یا در کارخانه ها و رستوران های فست فود کار کنم – مکان هایی که احساس می کردم تمام مهارت هایم از بین می رود.

من در نهایت خوش شانس شدم و به لطف راهنمایی و استخدام پشتیبانی از طریق پیگیری طرح TechHire رئیس جمهور اوباما ، درها شروع به باز شدن کردند. پس از سالها تلاش ، سرانجام می توانستم پایم را در کنم ، با مدیران استخدام کننده ملاقات کنم و مهارتهایم را به نمایش بگذارم. من اکنون به عنوان کارمند امنیت سایبری مشغول به کار هستم ، اما کار من می توانست خیلی زودتر آغاز شود.

متأسفانه ، این داستان برای بسیاری از کارگران STAR ، به ویژه مردم اسپانیایی تبار ، یک داستان آشنا است. بسیاری از آنها به اندازه من خوش شانس نیستند.

آمار هشدار دهنده است. حدود 31 میلیون کارگر – از جمله میلیونها کارگر اسپانیایی تبار – دارای مهارتهایی هستند که آنها را برای نقشهایی با درآمد بالاتر واجد شرایط می کند که هرگز برای آنها در نظر گرفته نمی شود. تحقیقات اخیر نشان می دهد ، به عنوان مثال ، 114،000 کارگر اسپانیایی تبار به عنوان مدیر خدمات غذا و مهمان نوازی مشغول به کار هستند که مهارت انتقال به مشاغل مشابه مهارت مدیران اجتماعی و اجتماعی را دارند ، جایی که دستمزدها تقریباً 50٪ بالاتر است.

کارگران STAR اسپانیایی نیز کمتر از همتایان سفیدپوست خود به مشاغل با دستمزد بالاتر روی می آورند و حتی وقتی قادر به چنین انتقالی باشند ، برای مهارت هایشان کمتر جبران می شود.

کارفرمایان باید مسیرهای امیدوار کننده تری را شروع کنند که برای همه کارگران قابل دسترسی باشد. نیاز به این تغییر فقط در سال گذشته افزایش یافته است زیرا بیماری همه گیر COVID-19 به طور نامتناسبی بر جوامع اسپانیایی و لاتین تأثیر گذاشته است. کارگران اسپانیایی تبار یا لاتین تقریباً یک چهارم از دست دادن شغل اولیه همه گیر را تشکیل می دهند. حتی در حالی که اقتصاد به آهستگی بهبود می یابد ، نرخ بیکاری این کارگران 8.6 درصد است ، در حالی که برای کارگران سفیدپوست 5.7 درصد. این عواقب به ویژه در میان زنان اسپانیایی تبار و لاتین مشهور است. در دسامبر ، آنها 45٪ از کل از دست دادن شغل را تشکیل دادند.

همه اینها در حالی اتفاق می افتد که کارفرمایان می گویند آنها در تلاشند تا کارگران را برای پر کردن موقعیت های آزاد پیدا کنند ، حتی وقتی میلیون ها نفر بیکار هستند و آگهی های استخدام دوباره به سطح قبل از همه گیری بازمی گردند. روایت پیرامون خلا skills مهارت ها توسط کارفرمایان همچنان ادامه دارد و ممکن است در طول بحران COVID-19 بدتر شده باشد. انتظار می رود این شکاف ها طی دهه بعد 1.2 تریلیون دلار برای اقتصاد آمریکا هزینه داشته باشد ، اما بیشتر این شکاف ها در واقع واقعی نیستند. این تنها نتیجه نادیده گرفتن کارفرمایانی است که مهارتهای خود را از طریق مسیرهای جایگزین فرا گرفته اند.

با تجدید نظر در موانع استخدام مانند شرایط تحصیل ، کارفرمایان می توانند به راحتی استعدادهای آماده شغل را پیدا کنند و همزمان تنوع را بهبود بخشند. چنین تغییراتی می تواند منجر به تغییر سیستماتیک تری در جاده شود.

موفقیت من به من ختم نمی شود ، زیرا تأثیر چند برابری در استخدام کارگران STAR وجود دارد. اکنون که جایگاه محکمی در صنعت پیدا کرده ام ، می توانم به سایر اعضای جامعه خود کمک کنم. من سازمانی به نام Rhode Island Group for Hispanic Technology (RIGHT) را برای ارائه آموزش در زمینه محاسبات مقدماتی ، کدگذاری ، امنیت سایبری و سواد دیجیتال – همه به زبان اسپانیایی – تشکیل دادم.

اگر آمریکا می خواهد بازدهی بهتری داشته باشد ، کارفرمایان باید کارگران ماهر بیشتری را از طریق مسیرهای جایگزین جستجو و استخدام کنند. آنها باید شروع به جستجوی فراتر از سیگنالهای سنتی استخدام کنند و درک خود را از آنچه یک کارمند خوب ایجاد می کند گسترش دهند. کسانی که موفق به انجام چنین کاری نمی شوند ، بیش از 13 میلیون کارگر با استعداد Hispanic STAR مانند من را از دست خواهند داد.

حمل و نقل ضعیف دشمن استخدام خوب است
منبع Tech Crunch